Google Play Para Kazanma Yöntemleri 2022

Google Play Para Kazanma

Mobil üzerinden uygulamalar ile para kazanabileceğiniz iki platform mevcut. Bunlardan birisi Apple kullanıcılarına ait olan ”ios yani App Store”, diğeri de Android kullanıcıları için oluşturulmuş olan Google Play Store. Bu yazıda sizlere Google play para kazanma yöntemlerini anlatacağım .Bazı yöntemlerde para kazanmak için programlama dili bilmeniz gerekir. Bazıların da ise hiç programlama dili bilmeden sıfır bilgi ile para kazanmanız mümkün.

Google Play para kazanma yöntemleri arasında en bilineni uygulama yüklemektir. Yüklediğiniz uygulamalar sayesinde ADMOB, Premium üyelik veya uygulama içi satın almalar ile para kazanabilirsiniz. Uygulama nasıl yazılır bilmiyor olabilirsiniz. Ancak emin olun sıfır bilgiyle program üzerinden uygulama oluşturmak gibi bir seçeneğiniz de var. Şimdi sırasıyla Google Play Store ile para kazanmak için yapmanız gerekenleri sıralayalım.

Okuyunuz: Para Kazandıran 32+ Uygulama

 

Google Play Para Kazanma

google play para kazanma
Google Play para kazanma

Mobil kullanıcı sayısı her geçen daha fazla artıyor. Yani telefon ile internet kullananların sayısı %65 gibi bir üstünlüğe sahip. Google bu rakamın 2022 de %80’e kadar çıkacağını tahmin ediyor. Şirketlerde bunun bilincinde olduğu için yatırımlarını mobil üzerine yönlendirmiş durumda. Sizde aşağıdaki yöntemleri bilmiyor olsanız dahi, öğrenerek kendinize bu konuda yatırım yapabilirsiniz.

 

1)Uygulama Geliştirerek Para Kazanın

Programlama dili  bilseniz de bilmeseniz de uygulama yazabilirsiniz. Tabi çok karmaşık bir uygulama yazmayı beklemeyin kendinizden. Bilgi içerikli bir uygulama oluşturmanız bir Facebook hesabı açmak kadar kolay. Uygulama yazdıktan sonra yapmanız gereken 25 dolar karşılığında Google Play Store‘e yüklemek. Daha sonra gelir yönteminizi belirleyin. Uygulama ile Google Play para kazanma konusunda aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

 

  • Google Admob başvurusu yapın.Admob her reklam tıklaması için size ödeme yapar.
  • Uygulama içinde satın almalar.
  • Ücretli Uygulama indirme.
  • Uygulama İçinde Affiliate Pazarlama
  • Uygulama içinde Bağış Toplama
  • BGBM tarzı gelir elde etme.

 

Profesyonel olarak uygulama yazmak istiyorsanız; ”java, C++, Android Stüdyo, Eclipse, Sql, Python” gibi dillerden birisini bilmeniz gerekir. Android Stüdyo ve Eclipse uygulama yazmak için kullanacağınız platformlar. Tasarım kolaylığı açısından genellikle Android Stüdyo tercih edilir. Eğer zamanınız var ise evden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Udemy üzerinden bu konuda eğitim veren yüzlerce video var.30 TL’ye bir eğitim paketi alarak başlayabilirsiniz. Yok öğrenmek uzun iş diyorsanız, aşağıdaki yöntemi deneyin.

 

Programlama dili bilmeden bir kaç platform üzerinden uygulama oluşturmanız mümkün. Bu platformlar hazır uygulama şablonlarına sahip. Siz bu şablonlardan birisini seçip, düzenleme yaparak kendi uygulamanızı oluşturabilirsiniz. Uygulamanız bittikten sonra size indirmeniz için bir dosya sunulur. Bu dosyayı play store’a yüklemeniz yeterli. Ancak dikkat etmeniz gereken bir durum var.

 

Bu platformların çoğu ücretli. Ya aylık belirli bir ücret ödersiniz, ya da satın alma yoluna gidersiniz. Yok ben para ödemek istemiyorum diyorsanız, öyle bir seçeneğiniz de var. Ama ücretsiz olarak uygulama oluşturduğunuz platformlarda reklam geliri elde edemezsiniz. Çünkü size ücretsiz hizmet sağlayan platform, bunun karşılığında kendi reklamlarını yayınlar. Yani bu yöntem ile Google Play’den para kazanmanız zor.

 

Kod bilmeden uygulama yazmak için ‘‘MobiRoller, ShoutEm, Mobile Roadie, Appy Pie, AppsGeyser, Good Barber” gibi platformları kullanabilirsiniz. Google play para kazanma konusunda en güvenilir platformlar olduğuna emin olabilirsiniz.

Okuyunuz: İnternet Kazandıran Uygulamalar

2) Reklam İzleyerek Uygulamalardan Para Kazanın

Google play üzerinden reklam izleyerek para kazanmanızı sağlayacak yüzlerce uygulama var. Bu uygulamalar reklam şirketleri ile yaptıkları anlaşma sonucu sizlere reklam sunar. Youtube üzerinde karşınıza çıkan video reklamlar ile aynıdır diyebilirim size. Hatta bazen Youtube videoları ile de karşılaşacaksınız.

 

Bir video yayınlayıcının para kazanabilmesi için reklamın tamamının izlenmesi gerekir. Eğer reklam 2 saniye kala kapatılsa bile para kazanamaz. Sadece gösterim için ufak bir para alır. Ancak bu tarz uygulamalar ile reklamların tamamının izlenmesi sağlanır. Gelir ise 3’e bölünür. Hem siz, hem uygulama hem de video üreticisi para kazanır.

 

Reklamlar ile Google Play üzerinden para kazanabileceğiniz bir çok site var. Bunlar hangisi diye araştırma yapmanıza gerek yok. Sizler için detaylı bir liste yaptım.Reklam izleyerek para kazanmak başlıklı yazı üzerinden siteleri görebilirsiniz.

 

3)Google Play Uygulamalar ile Para Kazanın

Play Store da bazı uygulamalar kullanıcılara para kazandırmak için oluşturulur. Tabi burada karşılıklı para kazanma politikası yürütülür. Hem siz kazanın, hem de uygulama sahibi. Uygulamaların içerisinden çeşitli görevler var. Bunlar anket doldurma, reklam tıklama, Twitter beğeni, Facebook takip, Youtube Abonelik gibi görevler. Tabi çok para kazanmayı beklemeyin. Bu yöntemler ile aylık maksimum 200 dolar kazanabilirsiniz. Ancak bu rakamı Türkiye’de kazanmanız mümkün değil.

 

Bunun için yurtdışı hesaplar açmanız gerekiyor. Yani kullanıcı adresinizi Amerika lokasyonlu olarak oluşturun. İsminizde herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yok. Ödeme almak için Paypal veya Payoneer hesabına sahip olmanız yeterli. Yurtdışında Hintli, Pakistanlı ve Filipinliler genellikle bu yöntemle gelir elde ediyor. Aylık kazanacağınız 200 dolar en azından ufak masraflarınızı çıkarmak için size katkı sağlayacaktır.

 

Para kazandıran uygulamalar başlıklı yazımda bu şekilde para kazanabileceğiniz 32 uygulama var. Bunların hepsi güvenilir, gönül rahatlığıyla çalışabileceğiniz uygulamalar. Aynı zamanda play store üzerinden siz de kendi araştırmanızı yapabilirsiniz.

 

4)Google Play Oyunlar ile Para Kazanma

Google Play Para Kazanma
Google Play Para Kazanma

Oyunlar içinde aktif olarak para kazanmanız mümkün. Tabi her oyunun kazanç modeli birbirinden farklı. Bazı oyunlarda oynadığınız süre için ödül kazanırken, bazılarında verilen görevler ile para kazanabilirsiniz. Ya da strateji oyunları hesap satışı ile para kazanmanız da mümkün. Yine çok fazla para kazanmayı beklemeyin. Sadece çekiliş özelliğine sahip oyunlarda günlük 1000 dolar gibi para ödülü kazanabilirsiniz.

 

Yerli oyun şirketlerinin çoğunda güven problemi var. Para çekmeniz için size bir barem verilir. Örnek olarak buna 50 dolar diyelim.49 dolara gelene kadar para kazanabilirsiniz. Ancak bir türlü 50 dolar baremini yakalayamazsınız. Bilinçli olarak oyunlar üzerinden dolandırıcılık yapılır. Bu tarz şirketler sadece reklam tıklamaları üzerinden para kazanır.

 

Oyun oynayarak para kazanmak başlıklı yazıda para kazanabileceğiniz oyun listesini bulabilirsiniz. Hepsi güvenilir ve denenmiş uygulamalar. Play Store da hakkında yazılmış olan yorumları okuyarak da detaylı bilgi edinmeniz mümkün.

 

5)Google Play Anketleri İle Para Kazanın

Google play para kazanma konusunda size yardımcı olacak anket uygulamalarını indirebilirsiniz. Güvenilir olan ve ödeme yapan bir kaç anket uygulaması var. Tabi bu uygulamalar bir algoritmaya sahip. Yani rastgele doldurmalar ile para kazanamazsınız. Örneğin; bir ankette en çok kıvırcık saç modelini seviyorum derken, başka bir ankette saçlarınızın olmadığı gibi seçenekleri işaretlemeniz saçma olur.

 

Güvenilir Türk anket uygulamalarının sayısı çok az. Google play para kazanma konusunda yine yurtdışı  firmaların uygulamalarını kullanmanız gerekiyor. ABD adresi ile kayıt olup, ilk üyelik bonusu da alabilirsiniz.

 

6)Uygulamalar Hakkında Blog Oluşturun

Blog oluşturmak, uygulama yapmaktan daha kolay. Google Ads verilerine baktığınızda Android uygulamaları ile ilgili yapılan aramaların ne kadar yüksek olduğunu görebilirsiniz. İnsanlar uygulama indirmeden önce nasıl oldukları hakkında araştırma yapar. Ancak internet üzerinden uygulamalar hakkında detaylı bilgi veren blog yok.

 

Blog açıp, her uygulama ile ilgili yazı oluşturup paylaşın. Bu paylaşımlar 6 ay içerisinde trafik almaya başlayacaktır. Daha sonra Google Adsense başvurunuzu yapın. Başvurunuz kabul edildikten sonra blog sitenize reklamları yerleştirebilirsiniz. Bundan sonra her tıklama için para almaya başlarsınız.

 

Tabi tek yöntem bu değil. Bazı uygulamalar referans linki ile yapılan üyelikler için ödeme yapar. Örneğin; Uber ilk çıktığı zaman üyelik başına 20 TL puan veriyordu. Bu sayede 30 bin TL biriktirenler dahi oldu. Siz uygulamayı anlatın ve daha sonra referanslı link bırakın. Yakın zamanda üye sayınız artacaktır. Şuan borsa, forex ve giyim uygulamaları  bu tarz para kazanma modeline sahip.

 

Google Play Store Gerçek Kazanç Yöntemi

google play store para kazanma
Google Play Store para kazanma

Google play para kazanma yöntemleri başlıklı yazının sonuna geldik. Bir kaç yöntem sizlerle paylaştım. Ancak bir noktaya değinmek isterim. Anket, oyun, uygulama ve reklam ile para kazandıran uygulamalar geçici. Size en yararlı olacak para kazanma yöntemi uygulama geliştirmektir. Önce basit olarak kendinizi hazır platformlarda deneyin.

 

Hazır platformlar arasında ücretsiz olarak deneme yapabilirsiniz. Ücretsiz platformlarda para kazanamazsınız. Ancak en azından kendinizi denemiş olursunuz. Daha sonraki aşamada Java dili öğrenmeye başlayarak bu işe adım atabilirsiniz. Belki öğrenmek 2 yılınızı alacak. Ancak emin olun ki Google Play para kazanma yöntemleri arasında en garantili olanı budur.

Google Play Para Kazanma ” başlıklı makalemizin sonuna geldik. Aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top