Evden Yapılabilecek Ek İşler 2022 | Evde Sermayesiz İşler Listesi

Evden yapılabilecek ek işler günümüzde birçok kişi için önemli bir kazanç kapısı olmaya başladı. Özellikle son yıllarda internet ve sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasının ardından evde kısa süreli bir çalışmayla bile yüksek oranda kazanç elde etme fırsatı tanınmaktadır. Öte yandan bazı üretim atölyeleri, fabrikalar ve firmalar çalışan maliyetini düşürmek için evlere basit paketleme ve çağrı merkezi işlerini vererek hem ek gelir imkanı sağlıyor hem de kendi giderlerini azaltıyorlar. Öte yandan kadınların da çalışma hayatına atılmaları ve hiç değilse evden çalışarak ev ekonomisine katkı sağlamaları adında bu tip işler İŞKUR aracılığıyla da desteklenmektedir.

Okuyunuz: Hiç Duyulmamış Para Kazanma Yöntemleri

Evden Yapılabilecek Ek İşler

evden yapilabilecek ek isler ne kadar kazandirir
evden yapılabilecek ek işler 2020

Evde ek gelir imkanı sağlayan en temel işler arasında:

 • Evde paketleme işleri,
 • Promosyon ve hediyelik eşya birleştirme,
 • Motajlama,
 • Reklam ve anket doldurma,
 • Makale yazarlığı,
 • El işi ürünleri ve ev yemekleri yapıp satma,
 • Tercümanlık,
 • Grafik tasarımı,
 • Fotoğrafçılık vb.

Daha birçok farklı iş kolunda evinden çalışarak ek gelir elde etmek mümkündür. Söz konusu işler tek başına tüm günü ayırarak da yapılarak meslek haline gelebilir. Ancak mesai saatleri dışında evde de çalışmak isteyen veya geçici olarak evinde durduğu süreleri değerlendirmek isteyen birçok kişi evden yapılabilecek ek işler sayesinde kazanç elde edebilirler.

Okuyunuz: Evde Yapılabilecek Hobiler

Evde Paketleme İşi İle Ek Gelir Elde Etmek

evden yapılabilecek ek işler
evden yapılabilecek ek işler

Evde paketleme işi günümüzde evinden ek iş yapmak isteyen kadın, erkek ve öğrencilerin en sık başvurduğu yöntemler arasında yer almaktadır. Çeşitli üretim atölyeleri, fabrika ve promosyon firmaları tarafından internet üzerinden verilen ilanlarla evde paketleme işi yapmak isteyen kişiler için alternatif iş imkanları sunulmaktadır. Ek gelir elde etmek isteyenler için birçok farklı basit ve bol kazançlı ek iş ile oturduğunuz yerden hediyelik veya promosyon ürünlerinin paketlenmesini yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Evde paketleme işleri arasında:

 • Kına paketleme,
 • Nikâh şekeri,
 • Kuruyemiş paketleme,
 • Evde mandal işi yapma,
 • Hediyelik eşya paketleme,
 • Promosyon paketleme işi vb.

Daha birçok farklı ürün ve hizmet kolunda ek iş fırsatı sağlanmaktadır. Söz konusu işleri almak için internet üzerinden çeşitli kariyer sitelerinin ilanlarına göz atabilirsiniz. Öte yandan İŞKUR tarafından da zaman zaman bu tip ek iş fırsatlarının duyurusu yapılmaktadır.

 

Evde İnternet Üzerinden Ek Gelir Elde Etme Yöntemleri

İnternet üzerinden para kazanmak günümüzde birçok kişi için ek iş gibi görünse de şuan için önemli bir meslek kolu haline gelmiştir. Özellikle son yıllarda internet ve sosyal medya kullanımının artmasının ardından bu alanda ek gelir elde etmek isteyen kişiler için alternatif işler sunulmaya başlamıştır. İnternet üzerinden yapılabilecek bazı ek işler:

 • Anket doldurma,
 • Reklam izleme,
 • Web sitesi için makale yazarlığı yapmak,
 • Blog sitesi kurmak,
 • İnternet/sosyal medya üzerinden satış yapmak,
 • Sosyal medya fenomenliği vb.

Olarak sıralanabilir. Bu tip ek işler için doğru firma ile işbirliği yapmanız son derece önemlidir. Kaynağı belli olmayan iş ilanları ve adresi belirsiz olan firma ve kişilerce verilen iş ilanlarına itimat etmeniz tavsiye edilmez.

Okuyunuz: Evde Sabun Nasıl Yapılır

Organik Gıda ve Yemek Yaparak Evde Ek Gelir Sağlamak

Ev yemekleri ile para kazanmak günümüzde özellikle ev kadınları tarafından çok sık tercih edilen işler arasında yer almaktadır. Özellikle çevrenizde bulunan kişiler aracılığıyla çalıştıkları yerlerle görüşebilir veya çevre esnafla görüşerek ev yemeklerini bu tarz mekanlara ulaştırabilirsiniz. Bunun dışında organik gıda yetiştirmeye elverişli alanlara sahip kişiler tarafından bu gıdaların güzelce paketlenerek doğal ürün satışı yapan yerlere satılması veya internet üzerinden satışının gerçekleştirilmesi mümkündür.

Diğer ek işlere göre çok daha zorlu olan bu yöntem ek iş yerine doğrudan meslek olarak da tercih edilebilir. Gıda satışı için gerekli izinlerin alınması ve diğer prosedürleri nedeniyle çalışma alanınız kısıtlı kalacaktır. Evden yapılabilecek ek işler arasında ev yemeği yapıp satmak etkili bir yöntem olabilir.

 

El İşi ve Hediyelik Ürün Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Evde paketleme iş ilanları arasında ilk sırada el işi ve hediyelik ürünlerin paketlenmesi ile yapımı yer almaktadır. Özellikle el işi becerisi bulunan kişiler örneğin örgü oyuncak bebekler gibi yaratıcı ve alternatif ürünler tasarlayarak bunları satışını gerçekleştirebilir. Müşteri bulmak için yeterli imkana sahip olmayanlar ise benzer şekilde sipariş usulüyle çalışan firmaların ek iş ilanlarını takip ederek bu tip işleri evinde yaparak az bir çalışma ile ortalama bir kazanç elde edebilirler.

Diğer ek işlere göre biraz daha zorlu ve beceri gerektiren bir iş olması nedeniyle vaktinizi ayırmanız gerekebilir. Öte yandan bu tip eşyaların satışına yakın çevrenizden başlayarak kelebek etkisiyle geniş bir müşteri ağına sahip olabilirsiniz.

Okuyunuz: Evde Yapılıp Satılabilecek Ürünler

Evcil Hayvan veya Çocuk Bakıcılığı Yapmak

Ek iş fikirleri denince akla ilk gelen evde çocuk bakıcılığıdır. Ancak bu günümüzde çok daha profesyonel bir alan olarak kabul edilmeye başlamasının ardından bunun yerine artık evcil hayvan bakıcılığı önemli bir alternatif olmuştur. Gün boyu yoğun iş temposuna sahip kişiler tarafından evcil hayvanlarının bakımı yapılamadığı için bu tip ek iş ilanları bir hayli çoğalmıştır. Günde yarım saat veya bir saati bu işe ayırarak hayvanların gezdirilmesi, veterinere götürülmesi vb. birçok iş yapılabilir. Bu yönüyle evde ek iş fikirleri arasında son yıllarda revaçta olan bir yöntem olarak ilk sırada yer almaktadır.

 

Evden Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak günümüzde çok sık tercih edilen bir ek iş fırsatıdır. Güvenilir içerik ajanslarının yazar ilanlarını takip ederek günde 3 – 4 saatlik bir çalışma ile önemli bir ek gelir elde etmeniz mümkündür. İnternet sitelerinin blog kısımları için içerikler yaratarak para kazanabilirsiniz. Ancak bu alanda faaliyet gösteren çok sayıda kişi olması zaman zaman istenmeyen durumların yaşanmasına neden olabilir. Bu yöntemle para kazanmak için güvenilir firmalar veya kişiler tarafından verilen yazarlık ilanlarına başvuru yaparak az bir zamanda ciddi bir ek gelir elde etmeniz mümkündür.

 

Tercümanlık Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Evden tercümanlık yapmak günümüzde çok sık başvurulan bir yöntemdir. Özellikle yabancı dil bilgisine güvenen kişiler bilinen yayın evlerinin çevirmenlik ilanlarına başvuru yaparak bu alanda ek gelir elde etmeye başlayabilir. Sistemli bir çalışma ile akşamları evden kitap, dergi vb. çevirerek kazanç sağlamak mümkündür. Öte yandan telefon üzerinden evden firmalar adında yurt dışına pazarlama yapmak da son yıllarda çok sık tercih edilen ek işler arasında yer almaktadır.  

 

Evde Montaj Yaparak Ek Gelir Sağlamak

Evde mandal montajı veya promosyon birleştirme yöntemi ile gelir elde etmeniz mümkündür. Genellikle iki parça halinde üretilerek birleşimi için ekstra iş gücü gereken mandallar için evde montajlama işi verilerek hem ek gelir imkanı sağlanmakta hem de firmaların çalışan giderleri azalmaktadır. Evden yapılabilecek ek işler ile mesai dışında evinizde ek gelir elde ederek bütçenize katkı yapabilirsiniz. Son yıllarda bu tip işlere artan talep nedeniyle iş sahaları da bir hayli genişlemiştir. Farklı iş kolları üzerinden yeteneklerinize göre birçok ek iş fırsatından yararlanabilirsiniz.

Evden Yapılabilecek Ek İşler 2020 ” başlıklı makalenin sonuna geldik.Sizde yapılabilecek işlerle ilgili yorumlar bölümünden bize yazarak destek olabilirsiniz.

 

kaynak: https://www.goodfinancialcents.com/home-based-business-ideas-easy-to-start/

Scroll to Top