Evde Yapılıp Satılabilecek Ürünler | Evde Üretilecek Şeyler 2022

evde yapılıp satılabilecek ürünler

Hem kadınlar hem de erkekler belli sektörlerde çalışmaktadır. Ancak gelirlerin giderleri yeterince karşılamaması nedeniyle ek işlere ihtiyaç duymaktadırlar. Özellikle evden yapılabilecek işler kişilere çok daha cazip gelmektedir. Düşük maliyetler ile evde yapılıp satılabilecek ürünler sayesinde yüksek kazançlar da elde edilebileceği düşüncesi, kişileri daha çok bu alanlara yönlendirmektedir.

Evde yapılıp satılabilecek ürünler
Evde yapılıp satılabilecek ürünler

Kişilerin evde tasarlayıp satabileceği pek çok ürün bulunmaktadır. Özellikle kadınlar bu alanda erkeklere göre çok daha başarılıdır. El işçiliği konusunda kadınların daha yetenekli olması, onları erkeklerden bir adım öne taşımaktadır. Uzun yıllardan beri kadınlar dantel örerek ya da iğne oyası yaparak ev ekonomisine katkıda bulunmayı başarmıştır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte çok daha farklı ürünler de evde yapılabilmeye başlanmıştır. Hatta sosyal medya üzerinden de bu ürünlerin satışı yapılarak ticaret haline getirilmiştir.

Okuyunuz: Evde yapılıp satılabilecek şeyler dışında daha farklı ürünler için Küçük İmalat fikirleri başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Evde Yapılıp Satılabilecek Ürünler

evde yapılıp satılabilecek ürünler
evde yapılıp satılabilecek Şeyler

Evde yapılıp satılabilecek ürünler denildiğinde akla pek çok fikir gelmektedir. Özellikle kadınların daha çok başarı elde ettiği bu alanda düşük maliyetlere üretimler gerçekleştirebilmek de söz konusudur. En çok talep gören ve kişilerin yoğun ilgi gösterdiği ürünler ise el yapımı ürünlerdir. Boyama, işleme, heykel ya da minyatür gibi alanlardan örnekler de çoğaltılabilmektedir. Evde yapılıp satılabilecek şeyler aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

 

1. Ahşap Boyama

Hem kadınların hem de erkeklerin yoğun ilgi gösterdiği ve son dönemlerde pek çok kişi tarafından icra edilen bu sanat, yüksek gelirler elde etmeye de olanak sağlamaktadır. Aslında ahşap boyama uzun yıllardan beri yapılmaktadır; ancak çok rağbet görmeyen bir alan olduğu için uzun yıllar saklı kalmıştır. Günümüzde antik görünümlü ev eşyalarının ve çeyizlerin moda olması ile birlikte ahşap boyama sanatı da gün yüzüne çıkmayı başarmıştır.

 

Türkiye genelinde ahşap boyama ile ilgilenen pek çok kadın bulunmaktadır. Baskı tekniklerinin yanı sıra bu kişiler tamamen sanatlarını da ahşap ürünler üzerinde icra edebilmektedir. Sıklıkla tasarımı yapılan ve satılan ürünler arasında ise; masa, sandalye, anahtarlık, tepsi, peçetelik, dolap ya da sandalye gibi ürünler yer almaktadır. Evde yapılıp satılabilecek ürünler arasında yer alan ahşap boyama ürünleri, tamamen kişilerin yetenekleri ile aynı doğrultuda ortaya çıkmaktadır. En önemli faktör ise bu ürünlerin eşinin ve benzerinin başka yerlerde bulunamamasıdır.

Bu alanda halk eğitim merkezlerinde kişilerin kendilerini daha da çok geliştirebilmeleri için kurslar da açılmaktadır. Ev hanımları ya da ek iş arayışında olan erkekler de bu kurslara katılım sağlayarak kendilerini geliştirebilmektedir.

 

2. Takı Tasarımı

Evde yapılıp satılabilecek ürünler arasında ön sıralarda yer alan takılar, kadınlar tarafından yoğun ilgi ile karşılanmaktadır. Toptancılardan alınan malzemeler ile yapılan tasarımlar kişiye özgü olarak gerçekleştirildiğinden aynı tasarımları farklı kişilerde görebilmek son derece zor bir durumdur. Bu nedenle de kişiler genellikle sosyal medya hesapları üzerinden tasarlamış oldukları bu eşsiz ürünlerin satışını gerçekleştirebilmektedir.
Takı tasarımının yanı sıra çeyizlerde kullanılabilecek terlik süslemeleri, bebekler için saç bantları ya da lohusa aksesuarları da günümüzde tasarımı gerçekleştirilen ve satılan ürünler arasında yer almaktadır.

 

3. Bez Bebek Yapımı

Son dönemlerde organik ürün kullanımının yaygınlaşması ile birlikte anneler ve anne adayları çocuklarına yapay oyuncaklar almaktan ziyade organik malzemelerden yapılmış olan oyuncakları satın almaktadır. Özellikle organik ipler ile örülmüş hayvan figürleri ve tamamen pamuktan yapılmış olan bez bebekler en çok ilgi gören ürünler arasında yer almaktadır. Evde yapılıp satılabilecek ürünler arasında ilk sıralarda yer alan bu ürünler hem erkekler hem de kadınlar tarafından çok başarılı bir şekilde tasarlanabilmektedir.

Evde tasarımı gerçekleştirilen bez bebeklerin satışı da hem sosyal medya hesapları üzerinden hem de organizasyon şirketleri tarafından sağlanabilmektedir. Bazı kişiler ise satışlarını stantlarda, festivallerde ya da kermeslerde gerçekleştirmektedir.

 

4. Şeker Hamurundan Pasta Yapımı

Evde yapılıp satılabilecek ürünler arasında bir diğer faktör ise şeker hamurundan yapılan pastalardır. Doğum günü organizasyonları, doğumlar, evlilik teklifleri, baby showerlar ya da özel günler için tasarlanan bu pastalar ciddi rakamlar üzerinden satışa sunulmaktadır. Pastanelerden ya da marketlerden temin edilen şeker hamurları ile çizgi film karakterleri, masal kahramanları, futbol takımı logoları ya da farklı aranjmanlar hazırlamak da mümkün olabilmektedir.

Şeker hamurundan pasta yapan kişiler genellikle sipariş üzerine çalışmaktadır. Web sitesi kuran ya da sosyal medya hesapları üzerinden sipariş alan kişiler ikamet ettikleri illerdeki müşterilere pasta teslimatlarını da bizzat sağlayabilmektedir. Evde yapılabilecek işler arasında şeker hamurundan pasta yapımı, getirisi yüksek işler arasında yer almaktadır.

 

5. Nikah Şekeri Yapımı

Evde yapılıp satılabilecek ürünler arasında yine önemli ürünlerden biri de nikah şekeridir. Özellikle yaz aylarında düğün mevsiminin başlaması ile birlikte nikah şekeri alımları da başlamaktadır. Genç çiftler evliliğe doğru adım atarken hem uygun fiyatlı hem de farklı nikah şekeri arayışına girmektedir. Türkiye’de pek çok kadın ve erkek, evde kendi tasarlamış oldukları nikah şekerlerinin satışını gerçekleştirmektedir.

Sipariş üzerine çalışan ya da hazır ürün satan bu kişiler, el emeklerinin karşılığını da çok kısa sürede alabilmektedir. Nikah şekeri gibi ürünlerin artısı ise maliyetlerin son derece düşük olmasıdır. Yaklaşık olarak 75 kuruşa imal edilen bir nikah şekeri, en az 4 TL’den satışa sunulmaktadır. Nikah şekerlerinin toplu bir şekilde satın alındığı düşünülecek olursa, bu durum yüksek gelir getirisi niteliği de taşımaktadır.

 

6. Kokulu Taş Yapımı

Evde yapılıp satılabilecek ürünler arasında kokulu taş yapımı ön sıralarda yer almaktadır. Son dönemlerde çok moda olan kokulu taşlar, sağlam gelirler elde edebilmek için de kadınlara aracılık etmektedir. Kokulu taş tozunun su ile karıştırılarak kalıplara dökülmesi ve taşlaştırılması ile ortaya çıkan ürünler; doğum günü partileri, doğumlar, evlilik teklifleri, iş partileri ya da baby showroomlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda kişiler bu ürünlerden isteğe özel siparişler de almaktadır.

Çiftlerin baş harflerinin olduğu dekoratif objelerin yanı sıra, kokulu taşlar aracılığı ile daha pek çok objenin tasarımını gerçekleştirmek de mümkün olabilmektedir.

Okuyunuz: Evde Sabun Yapımı

 

7. Evde Kapı Süsü Yapımı

Evde yapılıp satılabilecek ürünler arasında son dönemlerde çok moda olan kapı süsleri de yer almaktadır. Özellikle kadınların sosyal medya üzerinden görüp tasarladığı bu ürünlerin maliyeti de son derece düşüktür. Tasarım alanında yeteneği olan kişiler, toptancılardan malzeme temini sağlayarak bu ürünlerin üretimini gerçekleştirmektedir.
Kapı süsünden yola çıkarak aynı malzemeler ile kapı önü aksesuarları da sağlanabilmektedir. Bu nedenle de kişiler takım haline getirdikleri bu ürünleri perakende, toptan ya da sipariş ile satarak elle tutulur kazançlar elde edebilmektedir. Yine bir diğer önemli faktör, bu sektörde yer alan ürünlerin hiçbir zaman ölmeyecek olmasıdır.

 

8. İçli Köfte Yapımı

Bir çok restoranın menüsünde içli köfte gibi hazır ürünler görebilirsiniz. Bu ürünler restoranların aşçıları tarafından yapılmaz. Yapılması durumunda bir aşçı tarafından en az 2-3 saatlik bir zaman harcanacaktır. Sadece içli köfte için harcanmış olan 3 saatlik bir zaman dilimi, ana iş faaliyetlerinin gecikmesine neden olacaktır. Bir çok lokanta ve restoran bu tarz ürünleri dışarıdan temin etmektedirler. Özellikle evde yapılmış olan içli köftelere olan tercih daha fazladır. Sizde evde nasıl para kazanabilirim diyorsanız, içli köfte yapımı en iyi seçeneklerden birisi olabilir.

 

Evde Üretim Yapılabilecek Makineler

evde yapılıp satılabilecek ürünler
evde yapılıp satılabilecek ürünler

Evde yapılıp satılabilecek ürünler konusunda kişiler kendileri için belli araç gereçler de temin etmek istemektedir. Özellikle makineler ile bu tür işlerin yapımı çok daha kolaydır. Teknolojin gelişmesi ile birlikte çok daha hızlı üretim yapan ev tipi makineler de yaygınlaşmaya başlamıştır. Kişilerin evden üretim yapabilecekleri makineler ve bu makineler ile üretilebilecek ürünler ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

 

Dikiş Makinesi

Evde yapılıp satılabilecek ürünler için dikiş makineleri çok eski dönemlerden beri kullanılmaktadır. Hem hazır giyim hem de ev tekstili alanında kullanılan bu makineler, kişilere büyük avantajlar sağlamaktadır. Elbise ya da ev tekstil ürünlerinin üretimini sağlayan kişiler bu makineler sayesinde çok ciddi kazançlar da elde edebilmektedir.
Terzilik mesleğini benimsemiş olan kişiler, herhangi bir işletme sahibi olmalarına gerek kalmadan diledikleri ürünlerin üretimi gerçekleştirip satış yapabilmektedir. Aynı zamanda bu kişiler, sipariş üzerine de üretim sağlayabilmektedir.
Yastık kılıfı, battaniye, mutfak takımı, elbise, abiye, gelinlik ya da buna benzer pek çok ürün, dikiş makinesi kullanmayı bilen ve biraz tasarım bilgisi olan kişiler çok farklı ürünler de üretebilmektedir.

 

Örgü Makinesi

Evde yapılıp satılabilecek ürünler kategorisinde örgü makineleri de yine üst sıralarda yer almaktadır. Eski Türk filmlerinden de hatırlanabileceği gibi ev hanımları bu makineler ile çok farklı kışlık ürünlerin üretimini gerçekleştirebilmektedir. Örgü makinesi satın alındıktan sonra üretilen ürünler ile çok kısa vadede makinenin maliyetini amorti etmek de mümkün olabilmektedir.

Örgü makinesi aracılığı ile kişiler kazak, kaşkol, hırka, yelek ya da şal gibi pek çok ürünü tasarlayabilmektedir. Bu makineler her ne kadar fiziki güç uygulanarak kullanılsa da evden üretilen ve satılan ürünler ile yüksek kazançlar elde edebilmek de mümkündür. Örgü üretimi yapan kadınlar ve erkekler aynı zamanda üretimini gerçekleştirdikleri ürünler için değişik tasarımlar da sağlamaktadır. Bu durum da müşterilerin farklı firmalar yerine, eşsiz tasarımlara yönelmesine neden olmaktadır.

Okuyunuz: Evde Para Kazandıran İşler

 

Baskı Makinesi

Evde yapılıp satılabilecek ürünler arasında baskı makinesi de yine önemli bir yer tutmaktadır. Hem tekstil malzemelerinin hem de farklı ürünlerin üzerine baskı yapabilen bu makineler sayesinde son derece farklı ürünler üretilebilmektedir. Ünlü kişilerin resimlerinin bulunduğu tişörtler, çiftlerin isimlerinin bulunduğu kupalar ya da fotoğrafların yer aldığı yap bozlar bu makineler ile üretimi sağlanabilecek ve evden satışı gerçekleştirilebilecek ürünler arasında yer almaktadır.
İnternet kanalı ile bu ürünleri satabilmek de oldukça kolaydır. Bu alanda üretim sağlayan kişiler ise baskı makineleri sayesinde çok farklı tasarımlara imza atarak satış gerçekleştirebilmektedir.

 

Matbaa Makinesi

Evde yapılıp satılabilecek ürünler arasında yine son derece farklı ürünlerden biri kişiye özel kitap üretimidir. Kişilerin, sevdiklerine anı olara hediye edebilecekleri küçük kitapların ya da kartların üretimini yapmak, yüksek kazançlar elde etmeye de olanak sağlamaktadır. Ev tipi matbaalar sayesinde kişiler farklı ürünler de üretebilmektedir.
Çiftlere özel fotoğraflardan yapılmış olan anı defterleri, şiir kitapları, doğum hikayeleri ya da buna benzer pek çok farklı ürün son dönemde büyük rağbet görmektedir. Hatta bu makineler sayesinde kişiler çok daha uygun fiyatlar üzerinden baskı işlemleri sağlamakta ve müşteri potansiyellerini de artırabilmektedir.

 

Bilgisayar

Evde yapılıp satılabilecek ürünler arasında hizmet sağlayan makinelerden biri ise hiç kuşkusuz bilgisayarlardır. Yapılan tasarımlar elle tutulur ve dokunulabilir tasarımlar olmasa da pek çok kişi evden tasarımlar gerçekleştirerek kazançlarını bu önemli makine sayesinde sağlamaktadır.

Bilgisayar ile web tasarım, grafik tasarım ve logo tasarımının yanı sıra daha pek çok ürünün tasarımı da sağlanabilmektedir. Evlerinden freelance olarak çalışan kişiler, müşterilerin talepleri üzerine bu makineler sayesinde tasarımlar gerçekleştirmekte ve satışa sunmaktadır.

Web tasarım alanında çalışmalar sağlayan kişiler bugün en basit bir web sitesini bile 1500 TL’den aşağıya satılmamaktadır. Logo tasarımları ise en az 300 TL’den başlamaktadır. Her alanda günümüze ayak uyduran bu cihazlar, pek çok kişinin ekmek teknesi haline gelmiştir.

Eğer yukarıdaki konular hakkında eğitiminiz yoksa ismek üzerinden ücretsiz eğitim alabilirsiniz. Evden ne satabilirim ya da evde üretilip satılabilecek şeyler nelerdir dışında merak ettikleriniz için yorumlar bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Scroll to Top