Evde Para Kazanma Yolları 2022

Evde Para Kazanma Yolları

Evde para kazanma yolları ile ilgili internette sayısızca kaynak bulabilirsiniz. Ancak çoğu boşa kürek çekmekten başka bir işinize yaramayacak. Bu yazımda  evden çalışarak %100 para kazanabileceğiniz işleri sizinle paylaşacağım. Evde para kazanma yolları arasında daha önce duymadığınız bir çok fikir var. Duymuş olduğunuz klasik yöntemlerle sadece niş konulara eğilerek para kazanabilirsiniz.

Evde Para Kazanma Yolları
Evde Para Kazanma Yolları

Evde para kazanmak istiyorsanız öncelikle bunun mümkün olduğuna inanın. Listede yer alan fikirler arasında yapacağınıza inandığınız işleri yapmanız önemli. Tabi bir de işin sabır kısmı var. Bu yöntemler genellikle internetten para kazanma  fikirlerinden oluşuyor. Eğer bir işin içinde internet var ise mutlaka sabırlı olmanız gerekiyor.

 

Blog yazarak evde para kazanma ile ilgili mutlaka yazılara denk gelmişsinizdir. Blog yazmayı bilmiyor olabilirsiniz. Bu sadece bir örnek. Blog yazarak evde para kazanmak istiyorsanız en az 6 ay boyunca çalışmanız gerekiyor. İlk 6 ay hiç gelir elde edemeyeceksiniz. Ancak 6 ay sonunda ise emeklerinizin meyvesini toplamaya başlarsınız. Genelde blog yazarak evden para kazanmak isteyenler ilk  3 ay da kazanamadığı için pes eder. Bu blog yazma işinde geçerli değil sadece. Diğer internet üzerinde yapılacak işlerde de geçerli. Şimdi arkanıza yaslanın ve evde para kazanma yolları başlıklı yazımızda sizin için en uygun yöntemi belirleyin.

Not: Evde para kazanma yolları dışında En Yeni 75+ İş Fikri başlıklı yazımızı okuyarak farklı fikirler edinebilirsiniz.

Evde Para Kazanma Yolları

evde para kazanma yolları 1
evde para kazanma yolları 1

Bedava, kolay yoldan evde para kazanma yolları başlıklı bir yazı görürseniz bunlara inanmayın. Bedava peynir sadece fare kapanında olur. Kendinize güvenip gerekli bilgileri edinmek için emek harcadığınız zaman evden para kazanabilirsiniz. Tabi bir de kendinize niş konular belirlemelisiniz. Aşağıda yer alan fikirler daha çok niş konulardan oluşmaktadır.

 

 

1.Printful ile Evden Para Kazanmak

Printful.com baskı hizmeti veren bir web sitesi. Site üzerinde baskıya hazır yüzlerce kıyafet bulabilirsiniz. Yaptığınız bir logoyu veya resmi siteye yükleyip istediğiniz kıyafete uygulayabilirsiniz. Tabi en çok t-shirt tasarımları yapılır. Site baskısını yaptığı tasarım ürünlerini istediğiniz yere kargolar. Şimdi asıl para kazanacağınız noktaya değinelim.

 

Customcat, Print Aura, SpreadShirt gibi alternatif siteleri incelemenizi tavsiye ederim.
Customcat, Print Aura, SpreadShirt gibi alternatif siteleri incelemenizi tavsiye ederim.

Printful sitesi Amerika da yer almaktadır. Ortalama t-shirt fiyatları 10-15 dolar arasında değişiyor. Bu sitede üzerinde yaptığınız tasarımları, Amerika da Etsy gibi zanaatkar ürünlerinin satıldığı sitelerde pazarlayabilirsiniz. Sadece  ”Printful” ile yaptığı baskılardan 2 yılda 3 bin satış yapmış dükkanlar var. Sistem basit aslında. Hiç tasarım yapmayı bilmeseniz bile Bionluk, Fiver, Upwork gibi sitelerde en fazla 5 dolar karşılığında 10 adet tasarım yaptırabilirsiniz. Ya da internetten ücretsiz binlerce tasarım resimleri bulabilirsiniz.

 

Printful sitesini Etsy ile entegre edebiliyorsunuz. Yapmanız gereken, tasarımları printful sitesine yüklemek. Size verilen örnek t-shirt resimlerini de etsy sitesine ekleyin. Etsy üzerinden sipariş geldiğinde, bu sipariş otomatik olarak printful sitesine iletilir. Printful ise size mail atar.Böyle bir sipariş geldi onaylıyor musunuz diye.  Tabi sizde onaylayıp printful sitesine 15 dolar ödeme yaparsınız. Ürün Etsy deki müşteriye gittiği zaman sizde site üzerinden ödemenizi almış olursunuz. Etsy sitesinde ortalama tshirt fiyatları 30 dolardan başlıyor.

 

2.Alışveriş Arbitrajı Yaparak Para Kazanmak

Arbitraj; uygun fiyata aldığınız bir ürünü, başka platformlarda daha yüksek fiyata satarak kar etmeniz anlamına gelir. Ülkemizde alışveriş arbitrajı yaparak evden para kazananlar var. Ancak bu işi profesyonelce yapanların sayısı çok az. Dünya üzerinde özellikle Hintliler tarafından yapılan evde para kazanma yolları arasında bir numaradır.

 

Genelde Aliexpress sitesi üzerinden ürün alınarak yapılır. Bu siteden indirimli fiyatlara alınan ürünler, Amerika da Amazon ve Ebay gibi sitelerde yüksek fiyatlara satılır. Hintliler bunu yaparak para kazanırlar. Ancak size daha basit başlangıç yönteminden bahsedeyim.

 

Facebook da yer alan Aliexpress alışveriş grubuna katılın. Bu grup üzerinde her gün 10’larca satıcı kampanyası paylaşılıyor. Örneğin denk geldiğim bir kampanyayı size anlatayım.4 adet akıllı ve kameralı ampul 160 TL olarak satışı sunulmuş. Sipariş verdiğiniz zaman ürün en geç 20 günde elinize geçiyor. Tanesi 40 TL’ye gelen bu ürün ülkemizde 130 TL. Letgo üzerinden bu ürünü kolaylıkla 100 TL gibi bir fiyata satabilirsiniz.

Not:Evde para kazanma yolları listesinde yer alan fikirler hakkında bilgi sahibi olmayabilirsiniz. Ancak bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp.İstekli olduğunuz takdirde öğrenmek en fazla 1 haftanızı alacaktır. Denemeden öğrenemezsiniz.

 

3.Pinterest Affiliate ile Para Kazanmak

2018 yılında Pinterest uygulamasında verilen her 1 dolarlık reklamdan 2 dolar kazanılmış. Amerikalı kadınların %65’i alışveriş yapmadan önce Pinterest uygulamasına bakmayı tercih ediyor. Kısacası Affiliate marketing yapmak için mükemmel bir pazar. Bana göre evde para kazanma yolları arasında en kolay olan yöntem. Çok fazla zaman harcamanıza da gerek yok. Tabi ilk başta biraz yatırım yapmalısınız.

Sammy dress sitesinde yer alan bu kampanya ile ilgili yaptığım çalışmada 5 dolarlık reklam ile 20 dolar kazandım.Evde Para Kazanma Yolları...
Sammy dress sitesinde yer alan bu kampanya ile ilgili yaptığım çalışmada 5 dolarlık reklam ile 20 dolar kazandım. Evde Para Kazanma Yolları…

 

Yurtdışı alışveriş sitelerinin en alt kısmında satış ortaklığı, bağlı pazarlama ortaklığı gibi linkler göreceksiniz. Hatta Aliexpress sitesinde dahi var.Keza ben genelde Aliexpress ile bunu yaparım. Çünkü ödemeleri garanti olan bir site. Ortaklık programına abone olun. Abonelikten sonra istediğiniz ürün için size özel link verilir. Örneğin, çok uygun bir fiyata güzel bir çanta buldunuz. Hemen bu çanta ile ilgili bir görsel hazırlayın. Görselin üzerinde fiyat bilgisini kampanyalı olarak ekleyin.%60 indirim gibi. Resmi Pinterest uygulamasına yükleyin. Url bölümüne de Aliexpress aldığınız linki yapıştırın. Resim yayınlandıktan sonra hemen reklam çalışması yapmaya başlayın.

Not: Pinterest üzerinden Affiliate marketing yaparak para kazanmak için reklamları sadece Amerika da paylaşıma sunmalısınız. Alım gücü en yüksek olan ülke Amerika. Doğru ürün seçtiğiniz zaman yatırdığınız her 1 dolar için rahatlıkla 5 dolar kazanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Pinterest ile para kazanmak başlıklı yazıyı inceleyin.

 

4.Whatsapp ile Evden Para Kazanmak

Evde para kazanma yolları arasında en çok duyulmuş yöntemdir. Dünya üzerinde 1,6 milyar kullanıcıya sahip olan Whatsapp ile kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Tabi Whatsapp üzerinde yer alan direkt para kazanabileceğiniz bir yöntem yok. Para kazanma yöntemini kendiniz özel olarak belirlemelisiniz.

 

Örneğin; Rusya, Ukrayna ve Belarus gibi ülkelerde aylık abonelik ücretine sahip whatsapp grupları var. Bu grupların aylık ücreti 5 dolardan başlıyor. Grup konuları ise kitap severler, yatırımcılar, alışveriş sevenler, gezmek isteyenler gibi sıralanıyor. Bu konuda ücretli bir grup oluşturup, evde para kazanabilirim diyorsanız deneyebilirsiniz. Ancak benim tavsiyem Whatsapp ile Afilliate marketing yapmanız yönünde. Yukarıdaki yöntem ile aynı.

 

İhtiyacınız olan cep telefonu hattı ve Whatsapp kullanabileceğiniz bir telefon. İnternet üzerinde firma rehberleri üzerinden binlerce müşteri numarası bulabilirsiniz. Ortaklı programına abone olduğunuz sitelerin linkini Whatsapp üzerinden paylaşın. Tabi bunu resimli olarak göndermeye özen gösterin.10 bin kişi göndereceğiniz Whatsapp mesajı ile en az 100 kişiden geri dönüş almanız mümkün. Daha detaylı bilgi için whatsapp ile para kazanmak başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 

5.Medium İle Para Kazanmaya Başlayın

Blog sitesi açmak size zor geliyor olabilir. Yukarıda sabırlı olmanız gerektiğinden bahsetmiştim. Çünkü yazdığınız bir yazının Google da en üst sıralara çıkması en az 6 ayı bulabilir. Bu zaman benim için çok uzun diyorsanız, sizin için en iyi alternatif Medium sitesi. Bu site üzerinde yazılarını kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Google da itibarı yüksek olan bir site. Medium üzerinden paylaştığınız yazı kolaylıkla Google da ilk sıraya çıkabilir.

Evde Para Kazanma Yolları
Evde Para Kazanma Yolları

Yazılarınız okuyucular tarafından beğenilirse alt kısımda bulunan alkış simgesi ile size destek verilir. Tabi bu alkış ile kimsenin cebinden para çıkmaz.Sadece Medium aldığınız alkış karşılığında size ödeme yapar. Paylaştığınız yazı siyasi bir içerik olabilir.Yani size uygulanan bir limit yok.

 

Geçen yıl Amerikalı bir kullanıcı Medium üzerinden sadece tek bir yazı ile 50 bin dolar kazandı. Yazı sadece Uber ile Lyft uygulamasının karşılaştırmasından ibaret. Makale yazarı bu yazıyı okuyup Uber veya Lyft programına kayıt olanlardan kişi başı 20 dolar para kazandı. Yani aldığı alkışlardan para kazanmasına gerek kalmadı. İngilizce bilginiz var ise bu şekilde medium.com üzerinden kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Eğer İngilizce bilmiyorsanız, satış ortaklığı veren Türk firmaların bağlı pazarlama programlarını deneyebilirsiniz.

 

6.Etsy ile Evden Para Kazanmak

Google Ads üzerinden ”evde para kazanma yolları” ile ilgili araştırma yapanların cinsiyet istatistiklerine baktım. Bu anahtar kelime %65 ile en çok bayanlar tarafından kullanılmış. Etsy bayanlar için evde para kazanma yolları arasında en çok tavsiye ettiğim yöntem. Etsy, zanaat ve el emeği ürünlerin satıldığı bir site. Seri üretim yapılan ürünleri bu sitede bulamazsınız. Daha çok orijinal hediye olabilecek el emeği ürünler yer alır.

 

Tabi buraya kadar her şey normal. Güzel olan yanı ise kar marjı çok yüksek. Örneğin; basit bir yastık kılıfının fiyatı 60 dolar. Türkiye de 5 TL ye alabileceğiniz el yapımı bileklik 30 dolar. Bunun gibi bir çok ürün var. Dükkan açmak ise çok kolay. Hatta yeni üye olanlar için ilk 40 listeleme ücretsiz. El emeği olarak yaptığınız ürünler var ise mutlaka bu sitede satışa sunun. Site üzerinde Türk kilim satıcılarının sayısı çok. Türkiye de 200 TL ye satılan eskitme kilimler site üzerinde 600 dolara kadar alıcı buluyor.

Etsy de satılan bu kilimin fiyatı 850$. Üstelik satıcı 110 adet satmış.
Etsy de satılan bu kilimin fiyatı 850$. Üstelik satıcı 110 adet satmış.

Etsy evden para kazanma yolları arasında size en çok kazandıracak yöntemler arasında yer almaktadır. Daha detaylı bilgi için Etsy satıcı rehberi başlıklı yazıma mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyorum. Yapabileceğiniz ürünler ile ilgili satış istatistiklerini yazı içerisinde bulabilirsiniz.

 

7.Udemy İle Para Kazanmak

Udemy eğitim videolarının yer aldığı bir site. Udemy sitesine girdiğiniz zaman genelde İngilizce öğrenmek, yazılım öğrenmek, logo tasarımı yapmak gibi eğitim videolarıyla karşılaşacaksınız. Bu eğitim videolarının fiyatı en düşük 30 TL. Bazı videoların 10 bin, 15 bin kişi tarafından satın alındığını görebilirsiniz. Peki siz ne nasıl bir eğitim videosu çekebilirsiniz?

 

Udemy Türkiye eğitim sayfası oldukça dar konulara sahip. Yani genelde sadece yazılım, web ve dil üzerine eğitimler bulabilirsiniz. Halbuki Amerika sayfasında her konuda binlerce eğitim videosu var. Nasıl şarkı söylenir, nasıl yemek yapılır, nasıl spor yapılır gibi konular da buna dahil. Ancak emin olun yakın zamanda bu videolar Udemy üzerinde artmaya başlayacak. Hatta bu eğitim videolarından birisi size de ait olabilir.

 

Örneğin; 2. el araç alırken nelere dikkat etmeliyiz gibi bir eğitim videosu çıksa direkt alırım. Hatta bayanlar tarafından da bu videonun satın alınacağına eminim. Araç sahibi olan ancak, 2. el araç alırken nelere dikkat edilmesini bilmeyen 10 binlerce kişi var. Bir araç başında detaylı anlatım ile yapılan video çekimi bilgi verici olabilir. Bilgi veren kişi siz olmanız gerekmiyor. Bir oto tamircisi ile anlaşıp bu tarz bir videoyu siz çekebilirsiniz.

 

8.Blog Yazarak Evden Para Kazanın

Evde para kazanma yolları arasında şahsi olarak tercih ettiğim yöntem. İnternet sonsuz bir dünya. Hayal dünyanız ne kadar geniş ise, internet üzerinde o derece ilerleyebilirsiniz. Bana göre blogger olmak özgür olmak demek. Yazmak için bir konu hakkında bilginiz olmasına gerek yok. Araştırma yapmayı seviyorsanız, evden blog yazarak güzel paralar kazanabilirsiniz. Hem araştırdığınız konuda bilgi sahibi olursunuz, hem de öğrendiklerinizi paylaşarak blog ile para kazanırsınız.

 

Blog yazmak zor bir iş değil. Hiç kod bilmeden kolaylıkla bir blog oluşturabilirsiniz. Önemli olan orijinal içerik üretmeniz. Örneğin; bu yazıyı sizin yazdığınızı varsayalım. Evde para kazanma yolları diye araştırma yapanlar yazıya tıkladı. Bu yazıyı okuduğu zaman sizin sayenizde evde para kazanmaya başladıysa, emin olun başarılı bir blog yazarısınız.

İnternet son yıllarda görebileceğiniz en büyük çöplük. Günde 3 buçuk milyon makale paylaşılıyor. İşe yaramayan binlerce içerik var.Google arama motorunun en büyük amacı bu içeriklerle mücadele etmek.

Yazdığınız yazıların bu çöpler arasında yer almasını istemiyorsanız mutlaka bilgi verici içerikler oluşturun. Yazılarınızın altına yorum yapılıyorsa, bilin ki ziyaretçi ile etkileşim kurmayı başarmışsınız.

 

9.Evde Çağrı Merkezi Kurmak

Telefon ile konuşmak gerçekten bir sanattır. Herkesin mutlaka yetenekli olduğu bir alan var. Eğer telefon ile konuşma ve satış yapma yeteneğine sahip iseniz evinizde küçük bir çağrı merkezi kurabilirsiniz. Önemli olan ne satacağınıza karar vermeniz. Daha doğrusu ne pazarlayacağınıza. Bu konuda yaratıcı olmalısınız.

Örneğin; kış vakti kombi ve petek temizliği zorunlu bir ihtiyaç. İnsanların aklına gelmese ya da birisi hatırlatmasa kolay kolay yaptırmazlar. Bu hizmeti veren bir firma ile anlaşın. Tahmini olarak maksimum 100 TL’ye anlaşabilirsiniz. Daha sonra arama yapmaya başlayın. Bu hizmetin fiyatı piyasada ortalama 250 TL civarı. Siz kampanyalı olarak bu hizmeti 200 TL’ye verdiğinizi söyleyin. Avantajlarını ve dezavantajlarını sıralayın. Söz konusu can sağlığı olduğundan başarı ihtimaliniz yüksek.

Evde Para Kazanma Yolları- Çağrı Merkezi
Evde Para Kazanma Yolları- Çağrı Merkezi

Kombi ve petek temizliği sadece bir örnek. Bunun gibi satışını yapabileceğiniz yüzlerce hizmet var. Ne satabilirim diye zorlanırsanız Armut.com sitesine girip hizmetleri inceleyin. Sizinle komisyon ortaklığı kurmak isteyecek binlerce hizmet satıcısı var. Hatta bir ara Pronet Alarm sistemi üyeliği için müşteri başına 200 TL komisyon ödeyen bayilerle karşılaştığım oldu. Daha çok zorunlu ihtiyaçlardan yola çıktığınızda başarılı olma şansınız çok yüksek.

 

10.Mobil Uygulamalar İle Para Kazanın

Evde para kazanma yolları arasında yer alan bu yöntemde çok büyük beklentileriniz olmasın. Yani maksimum kazanacağınız miktar aylık 200$.Ancak bu yöntem sizin için ideal olabilir. Sadece cep telefonu ile evden para kazanabilirsiniz. Tabi işin püf noktasını bilmeniz lazım.

 

Bu sitelere üye olduğunuz zaman lokasyon bilgisi olarak Amerika’yı seçin. Çünkü uygulamalar da Anket doldurma, abone olma, uygulama indirme gibi para kazanma yöntemleri var. Türkiye de anket başına 1 dolar kazanabilirken, Amerika lokasyonu ile minimum 5 dolar kazanırsınız. Üstelik daha garanti. Sizler için hazırlamış olduğum para kazandıran 32 mobil uygulama başlıklı yazı üzerinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Bu yöntem bedava para kazanma yöntemi olarak algılanmasın.Sizden uygulama indirip yorum yapmanız istenecek.Uygulama sahipleri olumlu yorum alıp itibar kazanmak için anket firmalarına para ödüyor.Anket firmaları da size komisyon ödeyerek ortak çalışma yapmaktadır.

 

11.Twitter ve Instagram Hesap Satışı

Bana göre evde para kazanma yolları arasında en kolay yöntemlerden birisi. Yapmanız gereken tek iş takipçi sayısını arttırmak.2 bin kişilik gerçek takipçi sayısına sahip bir hesabın ortalama satış fiyatı 100 TL civarı. Bu yöntem ile para kazanmak için açacağınız hesabın konusu çok önemli. Hangi hesaplar daha çok takipçi çekiyor onu keşfetmelisiniz.

 

Teknoloji videoları ve siyasi videolar paylaşan hesapların takip edilme potansiyeli yüksek. Bu videoları yurtdışı Twitter kullanıcılarından temin edebilirsiniz. Videoları indirdikten sonra üzerine yorum yaparak paylaşın. Tabi etiket ve tag eklemeyi ihmal etmeyin.1 ay içerisinde 50 bin takipçiye ulaşan hesaplar var. Hatta 20 TL ile alınabilecek bir ürünü hediye olarak takipçilerinize sunun. Retweet edenlere yada etiketleme yapanlara çekiliş ile bu hediyenin verileceğini bildirin. Bu sayede tahminlerinizin ötesinde büyüme yakalayabilirsiniz.

 

12.Backlink Satarak Para Kazanın

Backlink; yazıların içerisine link konularak paylaşılmasıdır.Türkçe karşılığı geri bağlantı anlamına gelir.Backlink web sitesi sahiplerine oldukça büyük avantaj sağlar.Kısa zamanda sitenin hit sayısını arttırır.Peki siz nasıl backlink satabilirsiniz?

 

Bionluk.com sitesine giriş yapın. Bu kelimeyi yazdığınız zaman ilanları göreceksiniz.20 tane forum sitesinde link paylaşımı 10 TL gibi. Yada 10 tane sitenin altında link yazarak paylaşım yapmak 10 TL gibi. Bu yazının altına yorum yaparak link paylaşabilirsiniz mesela.20 tane forum sitesinde hesap açmak zor olmasa gerek. Daha sonra bu siteye ilan verin. İlk bir hafta içerisinde ilanlarınıza geri dönüş yapan olacaktır. Tabi size tavsiyem 20 değil de 30 forum sitesi yazın. Çünkü yeni olduğunuz için olumlu yorumlara ihtiyacınız var. Profilinizde 20 olumlu yorum olduktan sonra aynı hizmeti kolaylıkla 2 katı fiyata satabilirsiniz.

 

13.Evde Kripto Para Madenciliği Yapın

Kripto para madenciliği Bitcoin ile insanlar tarafından duyulmaya başlandı. Evde para kazanma yolları arasında hiç emek harcamadan para kazanabileceğiniz bir yöntem. Tabi sermayenize göre bir kazanç yöntemi belirlemeniz gerekiyor. Bitcoin üretmek için yüksek donanımlara sahip ekran kartları almanız lazım. Ancak Bitcoin ve Etherium üretmenizi tavsiye etmiyorum. Bu iki kripto para biriminin treni kaçalı çok oldu. Artık üretim maliyetlerini kurtarmak zor. Ayrıca bu iş için yatırım yapmaya gerek yok. Çünkü alacağınız ekran kartlarının maliyeti çok yüksek.

Evde cep telefonu ve bilgisayar yardımı ile kolaylıkla madencilik yapabilirsiniz.
Evde cep telefonu ve bilgisayar yardımı ile kolaylıkla madencilik yapabilirsiniz.

Ancak cep telefonunuz veya bilgisayarınız ile farklı kripto para birimlerinin madenciliğini yapabilirsiniz. Örnek olarak Walton Chain para kripto para birimi bu iş için ideal. Şuan güncel fiyatı 3 dolar olan bu para biriminin, 2025 sonunda 400 dolara kadar çıkacağı söyleniyor. Teknolojisini incelediğiniz zaman bunun mümkün olduğunu anlayabilirsiniz. Evde para kazanma yolları arasında Amerika da en çok kullanılan yöntemdir. Özellikle öğrenciler tarafından okul yurtlarında bu yöntem ile para kazanılır.

 

14.Makale Yazarak Evden Para Kazanın

Acil paraya ihtiyacınız var ise en kısa zamanda para kazanabileceğiniz bir yöntem. Makale yazmak kompozisyon yazmakla aynı. Evde para kazanma yolları arasında bayanlar tarafından en çok icra edilen meslek. Bir kişinin aynı anda 50 tane web sitesi olabiliyor. Tabi bu siteler için tek tek makale yazması imkansız. Haliyle hazır makale ya da sipariş usulü makale satışı yapan siteler ile iletişime geçiyor. Sizler de bu makale sitelerinde üyelik oluşturabilir makale satışı yapabilirsiniz.

 

Tabi önemli olan kaliteli içerik oluşturmak.10 adet web sitesine sahip olduğum zamanlarda hazır makale aldığım oldu. Daha doğrusu sipariş usulü. Sürekli tek makale siparişi verdim. Kaliteli yazanlar ile sürekli çalışma yaptım. Hatta tek bir makale yazarına 1 ay içerisinde 6500 TL ödediğim oldu. Çünkü hazırladığı yazı aylık minimum 4 bin trafik aldı ve yazıya 410 adet yorum yapıldı.

 

Makale yazarak para kazanmak başlıklı yazıyı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Üstelik makale siparişi alabileceğiniz siteler yazı içerisinde yer almakta. Sipariş almanız en fazla 2 gününüzü alacaktır. Eğer bu konuda başarılı olursanız sürekli editör olarak evden çalışabilirsiniz. Evde para kazanma yolları arasında en garanti yöntem diyebilirim.

 

15.Fotoğraf Satarak Evden Para Kazanmak

Cep telefonu ile çektiğiniz fotoğraflardan dahi para kazanabilirsiniz. Evet bu fotoğrafların satışını yapabileceğiniz 100’lerce web sitesi ve uygulama var. İnternette veya dijital çalışmalarda orijinal içerik önemli. Google tarafından tespit edilen kopya fotoğraflar ile firmalar ceza alır. Direkt Google çöplüğüne gönderilir.

fotoğraf çekerek para kazanmak..
fotoğraf çekerek para kazanmak..

Tabi fotoğraf satın alma kısmı sadece orijinal olması ile ilgili değil. Örneğin; firmanın Kenya da çocuklara ait bir görsele ihtiyacı var.Bu görsel fotoğraf için Kenya’ya gitmesi oldukça maliyetli .İnternet üzerinden bu fotoğrafı ücretsiz bulabilir ya da izinsiz alabilir.Ancak ileride açılacak bir dava ile karşı karşıya kalabilir. Bu hem ceza almasına hem de marka imajının zedelenmesine neden olur.Bu nedenle ihtiyacı olan fotoğrafı 10 dolar karşılığında satın alması daha mantıklı.

 

Telefonunuzda yer alan ve size ait olan fotoğrafları bir çok sitede satışa sunabilirsiniz. Üstelik bir çok defa satma hakkına sahipsiniz. Sonuçta telif hakkı sizde. Fotoğraf satarak evden para kazanmak başlıklı yazıda daha detaylı site bilgilerine ulaşabilirsiniz. Evde para kazanma yolları arasında en keyifli yapılacak işler arasındadır.

 

Evde Para Kazanama Alternatif Yöntemler

evde para kazanma 2
evde para kazanma 2

Yukarıda yer alan yöntemler ile para kazanmak istiyorsanız, teknoloji ile aranızın iyi olması gerekir. Ancak bu yöntemleri tercih etmiyor da olabilirsiniz. Evde üretim yapmak istiyorum ya da daha farklı para kazanma yöntemleri araştırıyorum diyebilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğum evde para kazanma yolları arasında yer alan yazıları inceleyerek aradığınız yöntemi kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Yukarıda yer alan evde para kazanma yolları fikirleri size yabancı olabilir. Ancak ihtiyacınız olan bilgileri öğrenmek en fazla 1 haftanızı alacaktır. Öğrenmekten çekinmeyin. Ya da yapamam diye endişelenmeyin.

Dünya üzerinde 3,6 milyar internet kullanıcısı var. İnternet üzerinden para kazanarak işlerinizi daha kolay hale getirebilirsiniz. Özgürlüğün yolu internetten geçiyor. Bunu ertelemeyin ve mutlaka başlayın.

 

Evde para kazanma yolları başlıklı yazımızın sonuna geldik. Olumlu veya olumsuz yorum yapmayı, beğendiyseniz paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

Scroll to Top