Estetisyen Nasıl Olunur | Güzellik Uzmanı Olma Şartları

Daha güzel bir cilt görünümüne ulaşmak ve cilt bakımına daha fazla önem vermek isteyen bireylerin merak ettikleri mesleklerden birisi olan Estetisyen Nasıl Olunur, Güzellik Uzmanı Olma Şartları ile ilgili önemli detayları sizlerle paylaşacağız. Hem sosyal medyada, hem de çevrenizde ilginin artmasıyla birlikte sizler de Estetisyen nasıl olunursorusunun yanıtını merak ediyor olabilirsiniz. Ciltte ve vücudun çeşitli noktalarında bakım ve temizlik açısından kişisel hizmetleri sunmakta olan Güzellik Uzmanı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekli gibi soruların yanıtlarını alarak katılabileceğiniz çeşitli uzmanlık kursları ve eğitimleri ile ilgili bilgileri edinebilirsiniz. Bu kurslar sayesinde mesleğe olan ilginiz ve sevginiz daha da artacağından, kendinizi kısa sürede geliştirerek Estetisyen Olmak İçin Hangi Bölüm Okunur sorusuna yanıt arayabilirsiniz.

Estetisyen nasıl olunur
Estetisyen nasıl olunur

Güzellik salonlarına giderek cildini daha sağlıklı bir hale getirmek isteyen kadın veya erkeklerin arayışlarını sonlandırabilecekleri estetisyenlerin bazı özellikleri taşımaları gerekmektedir. Gerektiğinde cerrahi işlemleri gerçekleştirebilecek deneyime ve eğitime sahip, işinin ehli ve başarılı estetisyenlerle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Güzelliğiniz ve cildiniz söz konusu olduğunda işinizi şansa bırakmamanız gerekmektedir. En ufak bir hataya dahi yer verilmemesi gereken bu seçimlerde profesyonel adımların atılması gerekmektedir. Mesleğini severek yapan ve iyi bir eğitim almak için çaba sarf ettiğine inanacağınız bir uzman ile iletişime geçmeniz çok daha faydalı olacaktır.

İyi bir estetisyenin sahip olması gereken özellikler bulunmaktadır. Disiplinli bir şekilde hizmet veren, özgüvenli, temiz ve bakımlı, çalışma ortamlarını hijyenik tutan, eğitimini en az hata ile tamamlayan, insanlarla sağlıklı psikolojide iletişim kurmayı başaran, çok yönlü düşünen ve farklı bakış açısına sahip, güven veren ve hatalarını tekrar etmeyen estetisyenlik deneyimlerini kazanmak önemlidir. Tüm bu özelliklere sahip olarak bu mesleğe adım atabilmek için Estetisyen nasıl olunur sorusuna yanıt arıyorsanız, işte size bazı önemli detayları aktarıyoruz.

 

Estetisyen Nasıl Olunur

Estetisyen nasıl olunur 2
Estetisyen nasıl olunur 2

Çeşitli güzellik merkezlerinde veya cilt bakımı yapan adreslerde karşınıza çıkan ve makyajdan, kişisel bakıma, vücut bakımından epilasyon ve zayıflamaya kadar pek çok hizmeti sunan kişilerin güzellik uzmanı olduğunu söylemek mümkün değildir. Estetisyen olmanın bazı kuralları ve adımları bulunmaktadır. Devletin düzenlediği onaylı kursları bitirerek veya güzellik okullarından mezun olarak tüm ihtiyaçlara en iyi yanıtları vermek mümkündür. Bu eğitim aşamaları hakkında bilgi sahibi olmadan, teori ve uygulamaları eksiksiz bir şekilde yerine getirmeden ve eğitim sonunda onaylı sertifika almaya hak kazanmadan meslekte başarının gelmesi söz konusu değildir.

Bu nedenle Estetisyen Nasıl Olunur sorusunun yanıtı olarak bazı kurs ve meslek okullarını belirtebiliriz. Yılın belirli zamanlarında açılan MEB onaylı kursları takip etmeli ve başvuru süreçleri içerisinde gerekli evraklarla ilgili birimlere başvurmalısınız. Böylece herhangi bir yanlış uygulamaya yer vermeyeceğiniz adımları atabilir, müşterilerinizin sağlığını riske atacak adımlardan uzak durabilirsiniz.

 

Güzellik Uzmanı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekli

Güzellik Uzmanı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekli
Güzellik Uzmanı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekli

Sayısı her geçen gün artan estetisyenler arasındaki başarı oranının ne kadar olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Sektörde adından başarıyla söz ettiren estetisyenlik mesleğine sahip olabilmek ve Güzellik Uzmanı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekli diye soruyorsanız, öncelikli olarak eğitim aşamalarına özen göstermelisiniz. Böylece güzellik salonlarında, çeşitli güzellik merkezlerinde veya kozmetik ile ilgili tüm iş merkezlerinde çalışabileceğiniz belgenizi elde edebilirsiniz.

Bunlar arasında yer alan;

 • Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan güzellik uzmanlığı kurslarını,
 • Meslek liselerinde kuaförlük eğitimi veren bölümlerini
 • Üniversitelerde Kuaförlük ve Güzellik bölümlerini tamamlamanız yeterli olacaktır.

 

Estetisyen Olmak İçin Hangi Bölüm Okunur

Estetisyen Olmak İçin Hangi Bölüm Okunur
Estetisyen Olmak İçin Hangi Bölüm Okunur

Kendinizi hızlıca geliştirebileceğiniz kursların ardından daha da ilerlemek için meslek liselerini veya yüksekokullarını tercih edebilirsiniz. Uzmanlık isteyen bir mesleğe sahip olurken iyi bir eğitim almanız şarttır. Estetisyen nasıl olunur sorusunun yanıtı içerisinde okuyabileceğiniz bazı bölümler de bulunmaktadır. Böylelikle güzellikten saç kesimine, kuaförlük eğitiminden estetisyenliğe kadar pek çok alanda açılan bölümlere göz atabilir ve uzmanlık statüsüne kısa sürede ulaşabilirsiniz. Estetisyen Olmak İçin Hangi Bölüm Okunur diye merak ediyorsanız, meslek liselerinde Kuaförlük ve Cilt Bakımı bölümlerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca üniversitelerin Kuaförlük ve Güzellik Bilgisi Öğretmenliği ile lisans eğitimini tamamlamanız mümkün olacaktır.

Farklı meslekler ile ilgili bilgi almak istiyorsanız, önü açık olan geleceğin meslekleri başlıklı makalemizi inceleyerek farklı fikirler edinebilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Maaşları Ne Kadar

Güzellik Uzmanı Maaşları Ne Kadar
Güzellik Uzmanı Maaşları Ne Kadar

Güzellik uzmanı olmak isteyenlerin araştırdıkları konulardan birisi de maaşlara yöneliktir. Hem sevdiği mesleği yapmak, hem de iyi gelirlere ulaşmak isteyen ve bu amaçla estetisyenlik mesleğini tercih edenlerin aklında Estetisyen nasıl olunur sorusu kadar Güzellik Uzmanı Maaşları Ne Kadar sorusu da yer almaktadır.Bu sorunun yanıtını alabilmek için öncelikle meslekte ne kadar tecrübeli olduğunuza dikkat etmeniz gerekmektedir. Uzun yıllar boyunca en iyi şekilde, profesyonelce ve sevilen bir kişi olarak bu mesleği icra etmeniz halinde kazançlarınız çok daha yüksek olacaktır.

Uzman bir estetisyen olabilmek için gerekli eğitimleri sorunsuzca tamamladığınızda daha fazla kişi tarafından önerilmeniz neticesinde elde edeceğiniz gelirler de başlangıca göre giderek yükselecektir. Aynı zamanda cilt bakım salonlarında, spa veya kaplıcalarda çalışmayı tercih ettiğinizde çok daha yüksek rakamlara ulaşabilirsiniz. Dermatlog veya plastik cerrahi ofisinizi açtığınızda beklentilerinizin üzerinde gelirler sizleri bekliyor olacaktır. Çalışmayı tercih edeceğiniz merkezlere göre bu gelirlerinizde değişiklikler olacaktır.

Estetisyen olarak çalışabileceğiniz diğer alanlar;

 • Otellerde
 • Kozmetik şirketlerinde
 • Tıp merkezlerinde
 • Hastanelerdir.

Estetisyenlik Kursları Fiyatları

MEB onaylı kurslarda ve düzenlenen bazı özel kurslar neticesinde estetisyenlik için çeşitli merkezlerde iş imkanlarına ulaşmak isteyen kişiler için Estetisyen nasıl olunur sorusunun yanıtı son derece önemli olacaktır. Güzellik salonlarından, kozmetik sektörüne hizmet veren kurumsal firmalara kadar pek çok noktada iş sahibi olabilmek için mutlaka kurslara yönelik araştırmaları gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu eğitimleri başarıyla bitirdiğinizde alacağınız onaylı sertifikalar ile kariyerinizin en önemli aşamasını da tamamlamış olacaksınız. Eğitim içeriği ve Estetisyenlik Kursları Fiyatları için iletişim kurabileceğiniz telefon numaralarını arayarak veya kurs merkezleri ile doğrudan iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Katılmak isteyeceğiniz eğitimlerin içeriği, kursun düzenlendiği merkezler ve eğitim sonundaki iş olanaklarına göre farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

Estetisyen Eğitimleri

Estetisyen nasıl olunur diye merak edenler için eğitimlere ve içeriğine yönelik çeşitli bilgilere değinmekteyiz. Estetisyenlik kurslarına kayıt yaptıran kişiler hangi alanlarda eğitim göreceklerini bilmek isteyeceklerdir.

Hijyen konusu başta olmak üzere;

 • Akne bakımı
 • Leke tedavileri
 • Temel makyaj
 • Epilasyon
 • El-ayak bakımı,
 • Deri bilimi,
 • Cilt hastalıkları,
 • Tıbbi ve kozmetik alanındaki terimler,
 • Kür hazırlanması,
 • Etken madeler,
 • Bölgesel incelme,
 • Masaj,
 • Selülit masajı
 • Kaş kirpik bakımı

gibi pek çok konuya yer verilen Estetisyen Eğitimleri için detaylı bilgileri kurs merkezlerinden alabilirsiniz.

Eğitimlerin ardından cilt analizini en iyi şekilde yapmanız beklenmektedir. Cilt tipine karar verdikten sonra peeling veya maske uygulamalarının hatasız şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Manikür, pedikür, zayıflama, maske ve çatlak azaltan işlemler, profesyonel makyaj ve müşterinin isteğine en uygun işlemlerin kusursuzca tamamlanması gerekmektedir. Müşterinin talep etmesi halinde epilasyon işlemleri ile istenmeyen tüylerin giderilmesine yönelik adımları da bu eğitimler sayesinde alarak Estetisyen nasıl olunur sorusuna yanıt bulmaktadırlar.

Estetisyen Olmak İsteyenlere Tavsiyeler

İyi bir Estetisyen nasıl olunur noktasında bazı tavsiyelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Meslekle ilgili alacağınız eğitimlerle birlikte müşteri ilişkilerinizi en iyi seviyelere taşıyabilmek için Estetisyen Olmak İsteyenlere Tavsiyeler işinizi kolaylaştıracaktır. Kurs seçimlerini yaparken ulaşımda zorlanmayacağınız noktaları tercih etmeniz ve eğiticilerin geçmişine baktığınızda herhangi bir sorunu görmemeniz halinde kararınızı verebilirsiniz. Dilerseniz kurslara ilk olarak misafir öğrenci olarak katılarak eğitim konularına vekalitesine göz atabilirsiniz.

Scroll to Top