in

Getirisi Yüksek En Karlı Tarım Ürünleri 2021 | Tarımsal iş Fikirleri

Bitmeyecek sektörlerden birisi olan tarım sektörü eski günlerdeki gibi düşük kazanç değil de yüksek kazanç vaat etmektedir. Her geçen gün ülkelerin teknolojileşmesi ile tarım ürünleri üretim açısından düşüş göstermektedir. Bu nedenle de tarımsal ürün fiyatları artış göstermektedir. Kısacası karlılık oranlarını da arttırmaktadır. Yapacağınız akıllı ve teknolojik yatırımlar ile sizde bu sektörde yerinizi alıp yüksek karlar elde edebilirsiniz. Bu yazımızda ihtiyacınız olacak en karlı tarım ürünleri, getirisi yüksek olan tarımsal ürünler gibi detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

En Karlı Tarım Ürünleri
En Karlı Tarım Ürünleri

Öncelikle yapabileceğiniz tarımsal iş fikirleri göz önünde bulundurmalısınız.Bu tarım türleri topraklı tarım, topraksız tarım, susuz tarım  gibi sıralayabiliriz.Tabi bunların dışında da farklı yöntemlerde vardır.Ancak saydığımız yöntemler modern tarım yöntemlerini oluşturmaktadır.

Not: Tarımsal iş fikirleri beklentinizi karşılamıyorsa, En Yeni 75+ iş Fikri başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

En Karlı Tarım Ürünleri

Sizler için getirisi yüksek para kazandıracak 20+ adet tarım ürününü listeledik.Bu listede yer alan en karlı tarım ürünleri ile kısa zamanda maliyetinizi amorti etmeniz mümkündür.

 

1-Makademia Fındığı

Makademya Fındığı

Omega 7 içeren tek besin kaynağı desek yeridir.Ayrıca omega 3 bakımındanda oldukça zengindir.Sıcak yerlerde yetişen bir fındık türüdür.Ağaç boyları 2-3 metre arasında değiştmektedir.Makademya fındığı kilogram fiyatı ise 180-250 tl arasında değişmektedir.Ülkemizde şanlıurfa, gazi antep, mersin gibi sıcak yerlerde yetişebilmektedir.Ayrıca saymadığımız bir sürü besin değerleri vardır.Üretim sonrası ise direkt ihracat yapabilirsiniz.

 

2-Kinoa Bitkisi Yetiştirmek Ve Kinoa kazancı

Kinoa Yetiştiriciliği
Kinoa Yetiştiriciliği

Kinoa bitkisi de nasa tarafından tüketilen bir bitki türüdür.Buğday prinç ve arpaya alternatif olarak geliştirilmiştir.Protein ve lif bakımından inanılmaz zengindir.Bir bakıma vefetaryan ve diet gıda diyebiliriz.Kilosu ise 10-15 tl arası değişmektedir.1 hektarlık alanda 5-6 ton civarı ürün alabilirsiniz.Aynı zamanda uluslararası tarım örgütü FAO tarafından da kinoa bitkisi yılın bitkisi olarak seçilmiştir.

 

3-Guava Yetiştirmek

Tarım Yaparak Para Kazandıracak Muazzam İş Fikirleri 2017
Tarım Yaparak Para Kazandıracak Muazzam İş Fikirleri 2017

Potasyun,Kalsiyum, demir ve C vitamini bakımında zengin olan Guava meyvesi aynı zamanda kansere iyi geldiği bilinmektedir.Özellikle Prostat kanserinde iyileştirici etkileri gözükmektedir.Ağaç boyları maksimum 7-8 metre civarıdır.Güney Amerika ve Hindistan anavatanıdır.Guava meyvesinin kilosu ise 60-70 tl arası alıcı bulmaktadır.Ülkemizde ise Mersin, Urfa gibi yerlerde yetiştirilebilmektedir.

 

 4-İstiridye Mantarı Yetiştirmek

İstiridye Mantarı Yetiştirmek
İstiridye Mantarı Yetiştirmek

Ülkemizde çok revaçta olmasa da yurt dışında çok tüketilmektedir.Antioksidan bakımından çok zengindir ve anemiye iyi gelmektedir.İstiridye Mantarı gerekli spor, yumurtalar, kompostlar sayesinde bir buçuk ay gibi kısa bir zamanda yetiştirilmektedir.Kilosu ise 50-60 tl arası alıcı bulmaktadır.İstiridye mantarını isteğinize bağlı olarak kurutulmuş bir şekilde yurt dışına da ihraç edebilirsiniz.

 

 5-Kuzu Göbeği Mantarı Yetiştiriciliği

Kuzu Göbeği Mantarı
Kuzu Göbeği Mantarı

Zihin açıcılık, protein zenginliği, kan yapıcılık ve vücut direncini arttırması yönünden tercih edilmektedir.İngiltere, Almanya ve İtalya da yüksek oranda talep edilmektedir.Ülkemizde ise Sarıkamış Ormanları ve Muğla Seydikemer ormanlarından toplanmaktadır.Kilosu ise yaş olarak 200 TL kuru olarakta 1500 tl ye varan rakamlar ihraç edilmektedir.Kuzu göbeği mantarı henüz ülkemizde keşfedilmemiştir diyebiliriz.

 

 6-Safran Yetiştiriciliği

Tarım Yaparak Para Kazandıracak iş fikirleri 2017
Tarım Yaparak Para Kazandıracak iş fikirleri 2018

İlaç, kimya ve boya sanayisinin hammaddesi olan safran bitkisi ile kısa zamanda zengin olabilirsiniz.Yaptığınız yatırım miktarı ile yılda %500 kar elde edebilirsiniz.Safranın gramı 40 tl olan safran bitkisinin kilosu 30-40 bin tl arasında değişmektedir.Ülkemizde safranboluda yetişen safran bitkisi için elverişli iklime sahipseniz güzel paralar kazanabilirsiniz.

 

7-Yasal Haşhaş Yetiştiriciliği

Yasal Haşhaş Yetiştiricilği
Yasal Haşhaş Yetiştiricilği

Haşhaş dediğimizde uyuşturucu olan afyon sakızı aklımıza gelebilr.Ancak Haşhaş aynı zamanda tıp dünyasında uzun zamandır kullanılmaktadır.Özellikle haşhaş sütü morfin yapımında kullanılırken tohumları ise yağ elde etmek için kullanılmaktadır.

 

 8-Soya Fasulyesi Yetiştiriciliği

Soya Fasulyesi
Soya Fasulyesi

Hepimiz tarafından bilinen bir üründür soya fasülyesi.Ancak soya ile neler yapılabileceği pek bilinmez.Vejetaryan ürünler üretimi için birebir olan soya geleceği parlak olan bir üründür.Soya ile peynir, yoğurt, süt, et hatta petrol dahi üretmeniz mümkündür.

 

 9-Josta Üzümü Yetiştirmek

Jostaberry
Jostaberry

En dayanıklı bitkilerden birisidir.Melez bir bitki çeşitidir josta üzümmü.Eksi 30 dereceye kadar dayanabilmektedir.Özellikle C vitamini olmak üzere vitamin bakımından zengin bir üzüm çeşitidir.Josta üzümü en çok para kazandıran meyve ağaçları arasında yer almaktadır.Dayanıklı olması ve yatırımın geri dönüş süresinin kısalığı üretimini cazip kılmaktadır.

 

 10-Beyaz Çay Üretimi Yapmak

Beyaz Çay Üretimi
Beyaz Çay Üretimi

Dünyada ilk Çin de yetişen beyaz çay yeni yeni gündeme gelmeye başlamıştır.20 gramı 80 tl olan beyaz çay ilaç sanayisinde, kozmetik sanayisinde ve normal içimlik çay olarak kullanılmaktadır. Üreteceğiniz beyaz çayları ülkemizde hali hazırda bulunan Çaykur’a satmanız mümkündür.

 

11-Altın Çilek Üretimi Yapmak

Altın Çilek Yetiştiriciliği
Altın Çilek Yetiştiriciliği

Dünyada orta Amerika, Orta Afrika ve İsrail’de üretilmektedir.Faydaları yeni yeni gündeme gelmektedir. Özellikle Recep Tayyip Erdoğan tarafından kullanılmaktadır.Kan şekerini düzenlemesi, içerdiği B vitaminleri ve cilt kanserine karşı muazzam bir şifa göstermektedir. Kilosu ise 200-250 TL arası değişmektedir.Kurulmuş olanları ise 1500 tl ye kadar çıkmaktadır.

 

 12-Bombay Fasulyesi Yetiştirmek

Bombay Fasulyesi
Bombay Fasulyesi – tarımsal iş fikirleri

Piyasada bilinmeyen bir fasulye çeşitidir.Genellikle Akdeniz mutfaklarında kullanılmaktadır.Ülkemizde ise yetiştirilmekte olup sadece ihraç edilmektedir.Yakın zamanda en karlı tarım ürünleri arasında ismini daha çok duymaya başlayacağınız bir üründür.

 

 13-Yaban Mersini Yetiştiriciliği

Tarım yaparak para kazandıracak iş fikirleri
Tarım yaparak para kazandıracak iş fikirleri

İlaç sektörü ve gıda sektörü açısından aranılan bir bitki çeşitidir.Maki şeklinde bir bitkidir.Boyları maksimum 2 metredir.Yaban mersini şeker hastalığına iyi gelmekte ve kan şekerini dengeleyici özelliği bulmaktadır.Yetiştirilmesi pek zahmetli olmayan yaban mersinin kilosu 40 tl den alıcı bulmaktadır.Daha fazla bilgi için yaban mersini yetiştiriciliği ile ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

 

 14-Çuha Çiçeği Yetiştiriciliği

Çuha Çiçeği
Çuha Çiçeği

Çuha çiçeği ege bölgesinde çayırlık alanlarda kendiliğinden yetişmektedir.Aslında toplayıcılarına kilosu 40 kuruş gibi bir para kazandırmaktadır.Ancak yurtdışına ihraç edilen bu çiçek ilaç olarak ülkemize kilosu 60 bin dolardan dönmektedir.Tarlaya ne ekmeli hangi üründe para var diyenlerin mutlaka denemesi gereken bir tarımsal üründür.

 

 15-Stevia Yetiştirmek

Stevia Bitkisi Yetiştiriciliği
Stevia Bitkisi Yetiştiriciliği – en karlı tarım ürünleri

Yeni bir şeker üretim bitkisidir.Dünyada yavaş yavaş revaçta olmaya başlamıştır.Normal şeker pancarına göre 300 kat daha fazla üretim yapılması mümkündür.Şimdilik sadece tatlandırıcı üretimi yapılmaktadır.Ayrıca normla şekere göre kalorisi düşük olup cilt kırışıklıklarını azaltmak gibi bir sürü faydası vardır.Stevia‘nın Kuru halinin kilosu 1500 tl den alıcı bulmaktadır.Seracılıkta en karlı ürün olarak göze çarpmaktadır.

 

 16-Pikan Cevizi Yetiştirmek

Pikan Cevizi
Pikan Cevizi

Güney Amerika’da Amazon bölgesinde yetişen pikan cevizi besin değerleri bakımından oldukça zengindir.Ülkemizde kuruyemiş sektöründe karşımıza çıkmaktadır.Kilosu ise 150 TL’ye kadar alıcı bulmaktadır.Çiftçilikte en karlı işler arasında yer alır.Yakın zamanda fiyatının daha da artacağı tahmin edilmektedir.

 

 17-Trüf Mantarı Yetiştirmek

Trüf Mantarı
Trüf Mantarı – en karlı tarım ürünleri

Akdeniz iklim kuşağında yetiştiği bilinmektedir.Diğer bir adı kara elmas olan trüf mantarı zenginler tarafından tüketilmektedir.Ülkemizde ise ünlü otellerin menülerinde yer almaktadır.Kilo fiyatı ise 1000 Euro’ya kadar alıcı bulmaktadır.

 

 18-Tatlı Patates Üretmek

Tatlı Patates
Tatlı Patates – Getirisi yüksek olan en karlı tarım ürünleri

Altın patates desek yeridir.Vitamin değerleri bakımından oldukça yüksektir.Dünyada 200 milyon ton üretimi yapılmaktadır ve bunun yarısı Çin tarafından tüketilmektedir.Akdeniz ikliminde yetiştirilmekte ve kilosu 30 tl den alıcı bulmaktadır.İlaç, petrol, plastik ve gıda sanayisinde kullanılmaktadır.Tarımsal iş fikirleri arasında ekimi ve toplaması diğerlerine göre daha hızlıdır.

 

19-Susam Üretim Yapmak

Susam Yetiştiriciliği
Susam Yetiştiriciliği – Tarımsal iş fikrileri

Bilindiği üzere ülkemiz susam ihtiyacını karşılayamamaktadır.Susam, yağ bakımından da değerli bir bitkidir.Anadoluda çok kolay yetişebilmektedir.Kilosu ise 40 tl den alıcı bulmaktadır.Susam fiyat artış grafiğini incelediğinizde her yıl fiyatının %20 artış gösterdiğini görebilirsiniz.Susam ayrıcı tıp, kozmetik, kahvaltılık ürünler gibi bir çok sektörde kullanılmaktadır.En iyi gelir getiren tarımsal ürünler arasında yer alır.Daha detaylı bilgi için para kazandıran bitkiler başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Topraksız Tarım Nedir, Topraksız Tarım Nasıl Yapılır?

NASA tarafından geliştirilmiş olan uzayda bitki yetiştirmek üzerine kurulmuş bir sistemdir. Artık günümüzde evlerde ve büyük sera alanlarında üretim gerçekleştirilebilmektedir. Diğer bir adı su da tarımdır. Sulama gibi bir derdiniz olmamaktadır. Topraksız tarım için ihtiyacınız olanlar bitkinin tutunabileceği bir yüzey platformu, su ve  mineraldir. Bu yöntem ile evinizde dahi topraksız tarım yapabilir ve yüksek verim elde edebilirsiniz.

 

Düşük maliyetle topraksız tarım sistemi kurmak ister misiniz. Evde, balkonda ve serada kendi sisteminizi kolaylıkla kurabilirsiniz. Topraksız tarım nasıl yapılır başlıklı yazımızda resimli ve detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Tarım Yaparak Para Kazandıracak Muazzam İş Fikirleri 2017

Susuz Tarım Nasıl Yapılır?

Küresel ısınmaya karşı bulunmuş olan bir yöntemdir. Susuz Tarım günümüzde popüler değildir ve yeni bulunmuş bir yöntemdir. Sebze yetiştiriciliğinde kullanılan bir tekniktir. Özellikle desti domatesi yetiştiriciliğinde verimli sonuçlar alınabilmektedir. Su kuyusu açma gibi bir derdiniz olmadan damıtma yöntemi ile yapabilirsiniz.

 

Organik Tarım Nasıl Yapılır?

Üretimi ve talebi en çok olan tarım çeşitlidir. İlkel tarım yöntemleri nedeni ile sebze ve meyveler ilaçlanmış ve genetiği bozulmuş bir şekilde karşımıza çıkmaktadır .Bu nedenle fayda içermeyen bu gıdaların ıslahı için organik tarım ön plana çıkmaktadır. Yapılan organik tarım ise normal yapılan tarımsal iş fikirleri yöntemlerine göre daha fazla gelir elde etmemizi sağlamaktadır.

 

Topraklı Tarım Nasıl Yapılır?

Eski tarım yöntemleri, geleneksel tarım yöntemleriyle yapılan bir tarım türüdür. Gübreleme, ilaçlama, sulama ve kaliteli ıslah edilmiş  tohumlar olmadan bilinçsiz bir şekilde yapılır. Genellikle yetiştiren ürünler analiz yapılmadan alışkanlıklar ile devam eden ürünlerden seçilir. İklim koşullarına aşırı bağlı ve verimliliği düşüklüğü yüksektir. Buna ilkel tarımda diyebiliriz. Uzak durmamız gereken tarım metodudur.

1-Para Kazandıran Bitkiler Nelerdir?

 

2-Türkiye’de Yetişen Pahalı Bitkiler Hangileridir?

 

3-Para Kazandıran Tarımsal iş fikirleri Nelerdir?

 

4-En Karlı Tarım Ürünleri Nelerdir?

 

5-En İyi Gelir Getiren Tarım Ürünleri Nelerdir?

 

Yukarıda tüm bu soruların cevabını detaylıca verdik.Tarım yaparak size para kazandıracak en karlı ürünler yukarıda liste halinde yer almaktadır.Bu ürünler yetiştiricilerine yüksek kar marjı sağlamaktadır.

 

En karlı tarım ürünleri ” konusunda sizin de fikirleriniz var ise yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

4 Yorum

Bir Cevap Yazın
  1. abi biz neler yapıyoruz ya evde boş boş oturuyorup dizi izleyip çay içiyoruz mükemmel iş fikirleri var artık ayağa kalkıp bu işlerden birini hayata geçirme vaktidir hem yok olmuş ekonomimize destek verelim hem para kazanalım

  2. Çok kaliteli bir makale olmuş ben çok beğendim gençlerin kolayca yapabileceği işler bunlar yapılabilinir aslında.

  3. Makademia fınsıgı yada safran bitkisi. Diyelim ki yetiştirdik az miktarda . 5 dönüm bahçe de . bunu nereye satacaz kim alacak? . bununla ilgili bilgim yok problem orda. Herkeze iyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yurtdışına para gönderme

Yurtdışına Para Gönderme Yöntemleri | En ucuz 11+ Yöntem

Hostes nasıl olunur

Hostes Nasıl Olunur | En Yeni Hostes Olma Şartları 2021