in

En Çok Kazandıran Sektörler Nelerdir 2021 | En Güncel Liste

Hepimizin hayalidir bir anda zengin olmak ve çok para kazanmak.Sürekli kendimize sorarız acaba nasıl birden zengin oluruz veya çok para kazanırız.Bu sorularımıza cevap ararken karşımıza ilk olarak en çok kazandıran sektörler nelerdir sorusu çıkacaktır.Evet bu soruyu kendinize soruyorsanız emin olun doğru yoldasınız.Çünkü para kazanırken faliyette olduğunuz sektör kazandığınız miktarı direkt olarak etkilemektedir.Haliyle çalışıyorken neden performansımızı en çok kazandıran sektörler de harcamayalım ki?

en çok para kazandıran sektörler, dünyada en çok kazandıran işler
en çok para kazandıran sektörler, dünyada en çok kazandıran işler

Bazı sektörlerde ister işçi olalım ister patron olalım, çalışma saati ücretleri olarak baktığımızda dağlar kadar büyük farklar göze çarpmaktadır.Örneğin bir garsonun saatlik ücreti 5 TL gibi bir rakama denk gelmekteyken, bir vale aldıklarıyla saat ücretini 20-30 tl ye kadar çıkarabilmektedir.Tabi biz bu örneği meslek olarak size verdik.En çok kazandıran sektörler başlığımız altında daha çok kurabileceğimiz işlerin kar marjını sizlere sunacağız.

Not: Sizler için hazırlamış olduğumuz En Yeni 75+ Yeni İş Fikri başlıklı makalemizi okuyarak farklı fikirler edinebilirsiniz.

 

En Çok Kazandıran Sektörler

en çok kazandıran sektörler
en çok kazandıran sektörler

Tabi burada bu sektörlerden birisini seçmek size kalmış.Ancak unutmayın ki seçtiğiniz sektör size uygun olmalı bunun akabinde başarma potansiyeliniz yüksek olmalıdır.Örneğin gıdalarla arası iyi olan bir aşçı olabilirsiniz.Teknoloji sektörünün ise çok kazandırdığını biliyorsunuz.Peki burda bildiğiniz işi mi yapmanız önemli, yoksa çok kazandırdığı için bilmediğiniz teknoloji sektörüne girmek mi önemli?Bu ayrımı iyi yapmalısınız ve bildiğiniz doğru cevabın olduğu yoldan gitmelisiniz.

 

En çok kazandıran sektörler adlı makalemiz için sayısız yabancı kaynaktan araştırma yaptık.Arkanıza yaslanıp tüm detayları ve inceliklerini kaçırmadan okumanızı tavsiye ederiz.Sizlere ait fikir, öneri ve görüşlerle yorumlara  katılıp destekte bulunmanızı rica ederiz.

 

1.Teknoloji Sektörü

En çok Para Kazandıran Sektörler

Teknoloji sektöründen size bahsetmesekte mutlaka sizin aklınızda yer aldığına eminiz.Sayısız girişimci bu sektörden kısa zamanda zengin oldu.Aslında teknoloji bir sektörden çok pazar olarak yer almaktadır.Gerçek hayatta yapabileceğiniz her şeyi bu sanal dünyada da gerçekleştirebilirsiniz.

Size sadece teknoloji sektörü dersek biraz komplike olucaktır.Bu nedenle bu başlığı alt başlıklar halinde inceleyelim.

 

2.İnternet Sektörü

İnternet insanlara daha hızlı ulaşmamızı sağlayan bir iletişim aracıdır.İnternet sayesinde dünyanın öbür ucunda veya bir köyünde bulunan müşterilerimizle bağlantılar kurabilirsiniz.

 

Tabi internet diyince illa müşterilerimizin olması şart değildir.Bir websitesi işletmek, youtuber olmak, sanal hizmetler vermek veya alt yapılar kurmak gibi sayısız hizmetleri içine almaktadır.Kazancı ise inanılmaz boyutlara ulaşmaktadır.Örneğin H&M giyim mağazasını hepimiz biliriz.H&M’in internet sitesinde yaptığı satışların kazancı ve miktarı daha yüksek olmaya başlamıştır.Bunun sonucunda ise H&M fiziki mağazalarının bir kısmını kapatma kararı almıştır.

 

İnternet sektörünü hem en çok kazandıran sektörler hemde en hızlı kazandıran sektörler başlığı altında inceleyebiliriz.Kar marjınız düşük olsa bile inanılmaz büyüme rakamlarına ulaşmamızı sağlayabilir.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri başlıklı yazımıza tıklayarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.İnternetten para kazanabileceğiniz bütün yöntemler sıralanmıştır.

 

3.Elektrik-Elektronik Sektörü

Bu sektörde var olan bilginiz ne düzeyde bilemeyiz bunu.Ancak eloktronik sektöründe üretici veya montaj üreticisi iseniz inanılmaz rakamlarda karlar elde edebilirsiniz.Örneğin; bir kahve otomat cihazı almak istediniz.Fiyatını sorduğunuz zaman ise minimum  5 bin tl den başlayan fiyatlarla karşılaşacaksınız.

 

Görüştüğümüz bir makina mühendisti ise bu otomat cihazının hazır parçalarla çok kolay olduğunu ve maliyetinin ise 500-1000 tl arasında değiştiğini söylemektedir.Yani en az %500 kar marjı bırakmaktadır.

Tabi bunun gibi bir çok örnek verilebilir.Otomobil, ev aletleri, iletişim cihazları v.s.Burda önemli olan teknolojiyi satmaktır.

 

4.Yazılım Sektörü

Yazılım sektörü bilgisayarlar ile hayatımıza girmiştir.Bugün bir çamaşı makinasından tutun da arabalara, kumandalara, telefonlara kadar herşey de yer almaktadır.Yazılım elektronik komut verme görevini görmektedir.Eğer yazılım konusunda bilginiz varsa kazandığınızın hepsi sizin için kar olabilir.Tabi tek sermayeniz emeğiniz ve zaman maliyeti olucaktır.

 

5.Gıda Sektörü

İnsanlar haplarla, ilaçlarla beslenmeye başlayana kadar en çok kazandıran sektörler içinde daima gıda sektörünü göreceksiniz.Her zaman ve sürekli kazandıran bir sektör olması, tarih boyunca gıda sektörünü hep revaçta tutmuştur.Tabi burda önemli olan markalaşabilmektir.Bu ürünü ne kadar güzel, ne kadar lezzetli yaparsanız üzerine o kadar kar marjı koyabilirsiniz.Örneğin tavuk döneri 3 tl’den de alabilirsiniz, 8 tl’den de alabilirsiniz.Burada ki 5 tl’lik farkın 2 lirasını ekstra masraf, 3 lirasını ise marka değeri oluşturmaktadır.Tabi burda işletmenin bulunduğu lokasyonun farkınıda unutmamak lazım.

Gıda sektörü en çok para kazandıran sektörler arasında yer almaktadır.
Gıda sektörü en çok para kazandıran sektörler arasında yer almaktadır.

Gıda sektörünün çoğu alt biriminde de bu böyledir.Tabi bu işi yaptığınız yerdeki sirkülasyon da kazancınızı etkilemektedir.Ara sokakta ki bir bakkal da aynı işi yapar caddeda olan bakkal da.Ama caddede dükkanı olan bakkal sirkülasyondan dolayı daha çok kazanır.Yani hızlı para kazanır.

 

6.Tekstil Sektörü

Tekstil sektörü dediğimizde aklınıza al-sat kazan modeli gelmesin.Size bahsettiğimiz üret kazan modelidir.Tekstil üretiminde maliyetler inanılmaz düşüktür.Siz hammaddeyi alırsınız, belirli tasarımlarla işlersiniz ve satarsınız.Kazancınız ise tasarımınıza ve marka değerinize bağlıdır.Örneğini Gucci elinde var olan hazır çanta tasarımını üretmesi için Türkiye de bir çantacıya verir ve aynısından belirli miktarda üretilmesini ister.Fiyat olarak ise ortalama 50-100 tl arası bir rakama anlaşırlar.Daha sonra ise Gucci kendi marka etiketini yapıştırır ve ürünü minimum 1500-2000 tl arası fiyattan satmaya başlar.Burada aradaki fark marka değeri ve tasarımdır.Tabi burada Gucci gibi çantayı üreten fason çalışan üretimhane de kazanmaktadır.

tekstil sektörü

Üretim yaparak nasıl para kazanılır başlıklı yazımızı okuyarak fikir alma açısından daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

7.Medya Sektörü

Bu sektörü internet harici Tv, sinema ve gazete gibi sektörlerle size açıklayacağız.Medya sektöründe reklamlar sayesinde inanılmaz boyutlarda paralar dönmeye başlamıştır.İster çalışan olun isterseniz patron her zaman çok para kazanma ihtimaliniz olacaktır.Çünkü medyada yer aldığınız zaman halka açılma potansiyeliniz olacaktır ve daha hızlı ilerleyeceksinizdir.

 

8.Reklamcılık Sektörü

Bugün bir tabelacı da reklamcıdır, Tv de ki reklamları fikirlerini sunanlar da reklamcıdır.Ya da instagram, faceook, twitter gibi sitelerde paylaşım yaparak kazananlar da reklamcıdır.Belki reklamı üreten fikir tasarımını yapanda siz olabilirsiniz ya da paylaşanda olabilirsiniz.

Reklamcılık Sektörü

Bu sektör aslında bir fikir, iletişim ve görsel satış platformudur.Diğer en çok kazandıran sektörler de olduğu gibi bu sektörde de ne kadar çok insana ulaşırsanız o kadar çok kazanma potansiyeliniz artmaktadır.

 

9.Sanatsal Sektörler

En çok kazandıran sektörler in başında yer almaktadır.Nedeni ise sermayenizin tamamen fikriniz olmasıdır.Yazarlık, ressamlık, müzisyenlik, mimarlık ve daha bir sürü sanatsal dallar.Burada sahip olduğunuz yeteneği ve eşsiz fikrinizi pazarlamanız önemlidir.

 

10.Kozmetik Sektörü

Kişisel bakım, makyaj, parfümeriv.b malzemeleri bu sektörün içerisinde düşünebiliriz.Ölmeyecek sektörlerden birisidir.İnsanlar kendilerini iyi hissetmek için genelde kozmetik sektörüne yönelmektedir.Bu sektörde de markalaşma büyük öneme sahiptir.Örnek vermek gerekirse mutlaka sizde bazı kozmetik dükkanlarının önünde 1 tl lik rujlar veya ojeler görmüşsünüzdür.Peki bu kozmetik dükkanlarının önünde bu ürünler 1 tl ye satılırken, neden Coco Chanel mağazasında minimum 100 tl ye satılmaktadır?

Burada cevabı hepimiz çok iyi biliyoruz.Fiyat farkı %20 kalite den ve %80 ise marka değerinden kaynaklanmaktadır.Bu sektörde biz ne yapabilir diye soruyorsanız kendinize en basit olarak bir parfüm markası oluşturmanızı tavsiye edebiliriz.Bir parfüm markası oluşturmak emin olun çok zamanınızı almayacaktır.Tek yapmanız gereken hangi esasları kullanmanız gerektini bilmektir.

 

11.İlaç Tıp Sektörü

En çok kazandıran sektörler içinde bize göre 1 numaranın sahibidir diyebiliriz.İlaçlar insanlar tarafından var olan sorunlarını gidermek için kullanılmaktadır.Yani muhtaç olan tüketici burada müşteri durumundadır.Haliyle üretilen ilaçlar insanlar muhtaç ve ihtiyaç sahibi olduğu için eğer piyasada tek ise istenilen kar marjından satılmaktadır.

Tabi yukarıda bahsetttiğimiz büyük ilaç şirketlerinin acımasız fiyat politikasıdır.Peki bizler bu sektörde nasıl yerimizi alabiliriz? Burada ilaç üretmek aslında bir fikir üretmekle eş değerdir.Örneğin keçiboynuzu pekmezi üretimi yapan bir köylünün bir kimya laboratuarıyla anlaşıp, keçipboynuzunu hap haline getirmesi güzel bir örnektir.Sizinde aklınızda bu tip tutacağınıza inandığınız fikirleriniz varsa gerçekleştirmesi inanın hiç zor değildir.

 

En Çok Para Kazandıran Sektörler Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda bahsettiğimiz sektörler hızlı zengin olmanızı ve kısa zamanda büyük paralar kazanmanızı sağlayacak mecralardır.Bu sektörlerde dikkat ettiyseniz bazı ortak noktalar yer almaktadır.Bu ortak noktaların yer aldığı her sektör emin olun en çok kazandıran sektörler arasında yer alacaktır.

 

### Fikir ve yeteneğe bağlı olan sektörler bir anda büyük paralar kazanmanızı sağlayabilir!!!

 

### Hizmet sektörü de sizin en çok kazanmanızı sağlayabilir.Burada önemli olan tatmin edici hizmetler sunmanız ve ihtiyacı karşılamanızdır.

 

### Marka olmaya mutlaka özen gösterin.Aynı işi yaptığınız kişiler mutlaka olacaktır.Burada farkını marka değeri olacaktır ve bu sayede bir adım önde olucaksınız.

 

### Pazarlama olmazsa olmazdır.Burada sektörleri en çok kazandıran sektörler yapmak sizin elinizde olacaktır.

 

### Bazı sektörlerde konum ve lokasyonunuz çok önemlidir.Sirkülasyonun fazla olduğu yerler daha çok kazanmanızı sağlayacaktır.

 

### Orjinallik sizi diğerlerinden farklı kılacaktır ve pastadan büyük paylar almanızı sağlayacaktır.

 

### İşinizin insanlarla etkileşime bağlı olduğunu unutmayınız.Ne kadar insan ne kadar çok kısa zamanda ulaşırsanız o kadar çok kazanırsınız.

 

### Kaliteden ve kalitenizden asla ödün vermeyin.Kalitenize yaptığınız yatırımlar sizin ön plana çıkmanızı sağlayacaktır.

 

### Bir ürünü al-sat yapmanız çok kazanmanızı sağlamayacaktır.Üreten olmanız sizi farklı kılacaktır ve zenginliğe giden yolu sizin için aralayacaktır.Yani parekendecilikten beklentiniz çok yüksek olmasın(tabi hariç olanları yazdık).

 

Son olarak bir sektörü en çok kazandıran sektörler arasına sokmak size bağlıdır.Limon satıp limon kralı da olmak sizin elinizde seyyar çalışmakta sizin elinizde.Siz yeterki nasıl yapacağınızı bilin.Asla profesyonellikten ve disiplinden ödün vermeyin.O zaman en çok kazandıran sektörler de yer alan bir işiniz olacaktır.

 

Makalemizi beğendiyseniz mutlaka yorum bırakmayı unutmayınız.Bizim atladığımız sizinde aklınıza gelen fikirler var ise bizimle paylaşmanızı bizleri mutlu edecektir.Ne kadar fikir birliği yaparsak büyümemiz o kadar hızlı olacaktır.

Daha detaylı bu konuda fikirler almak için aşağıdaki yazı başlıklarımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Küçük İmalat Fikirleri-Düşük Sermayeli 47 iş Fikri

En Karlı İş Fikirleri 2017 yılına ait Güncel Liste

İş Yeri Açma Fikirleri Yaratıcı Liste

 

Kaynaklar:quora

Jet Ski Kiralama İşi Nasıl Nerede Yapılır

Jet Ski Kiralama İşi Nasıl Yapılır 2021 | Fiyatları Ne Kadar?

Tarihi Eser Paralar ve Fiyatları

Tarihi Eser Paralar ve Fiyatları | Lidya, Osmanlı ve Bizans Paraları