in

Ek iş Yapmak istiyorum Diyenlere Yeni Ek iş Fikirleri 2020

Eğer maaş şartlarınız yeterli değilse, ya da uğraştığınız farklı işler var ise ek iş yapmak tam size göre.Peki ekonominin durgun olduğu bu dönemlerde ek iş yapmak istiyorum diyenleri neler bekliyor?Ya da para kazanmak için hangi ek iş fikirleri icra edilebilir?

Ek iş yapmak istiyorum diyenlere en yeni iş fikirleri 2020
Ek iş yapmak istiyorum diyenlere en yeni iş fikirleri 2020

Emin olun doğru taktikleri uyguladığınız sürece ek iş yapmak sizin için oldukça kolay olacaktır.Tek yapmanız gereken kendi yetenekleriniz doğrultusunda iş arayışına başlamak.Bu makalemizde bir çok ek iş fikrini detaylıca değerlendirdik ve listeledik.Kendinize uygun gördüğün bir  fikir doğrultusunda ek iş yapmaya başlayabilirsiniz.

Not: Ek iş yapmak istiyorum diyenlerin aynı zamanda En Yeni 75+ İş Fikri başlıklı makaleyi okumalarını tavsiye ederiz.

Ek iş Yapmak istiyorum  Diyenlere Fikirler

Ek iş Yapmak istiyorum
Ek iş Yapmak istiyorum 2020

Ek iş yapmak isteyen kişiler internet ortamından gerekli araştırmaları yaptıkları takdirde pek çok fırsat ile karşılaşmaktadır. Elbette bu fırsatlar kişilerin ilgi alanlarına ve becerilerine göre de farklılık göstermektedir. Bu nedenle yapılacak olan ek işin de niteliği büyük önem arz etmektedir.

Ek iş fikirleri arasında en yaygın olanı firmalardan ya da farklı mecralardan İş alarak evde bu işleri gerçekleştirmektir. Kişilerin evde kolaylıkla yapabileceği ve yüksek gelir sağlayabileceği işler aşağıda detayları ile birlikte verilmektedir.

 

Evde Yazı Yazarak Para Kazanma

Ek iş yapmak istiyorum diyen kişiler için en önemli alternatif evde yazı yazarak para kazanmaktır. Pek çok kişi günümüzde web siteleri aracılığı ile yüksek gelir elde etmektedir. Bu nedenle web siteleri için kişilerin pek çok içeriğe ihtiyaçları bulunmaktadır. Web sitesi içeriğine ihtiyaç duyan kişiler ise internet üzerinden bazı ilanlar vererek yazar arayışında bulunmakta ve bu kişilere belli ücretler karşılığında içerik yazdırmak tadır.

yazı yazarak para kazanma
yazı yazarak para kazanma

Forum siteleri aracılığı ile ulaşılabilecek olan bu ilanların yanı sıra yazı yazabilmek için pek çok platform da bulunmaktadır. Kişiler bu platformlara üye olarak ve siparişlerini teslim ederek kazanç sağlayabilmektedir. Yazı yazarak para kazanmanın yanında redaksiyon ya da çeviri işlemleri ile ilgilenerek de kazanç elde edebilmek mümkündür. Bu noktada yine düzenli müşteriler edinerek evden para kazanmak mümkün olabilmektedir.Makale yazarak para kazanmak başlıklı yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Evde Davetiye Katlama İşi

Evde davetiye katlama işi
Evde davetiye katlama işi

Ek iş yapmak istiyorum diyen kişiler için bir diğer alternatif de evde davetiye katlama işidir. Düğünlerin ve nişanların yaz döneminde yaklaşması ile birlikte davetiye talepleri de artmaktadır. Matbaacılar basmış oldukları davetiyelerin katlama işlerini genellikle evde çalışan ev hanımlarına, öğrencilere ya da emeklilere vermektedir.

 

Düzenli olarak katlanılan ve belli bir sayıya göre teslim edilen davetiyeler için firmalar belli rakamlar ödemektedir. Elbette kişilerin kazancı katladıkları davetiye sayısına göre de artış göstermektedir. Bu nedenle ek iş fikirleri arasında en yaygın olarak gerçekleştirilen ve yüksek gelir sağlayan işlerden biri davetiye katlama işidir.

 

Reklam İzleyerek Para Kazanma

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ek iş yapmak istiyorum diyenler için bir diğer fırsat reklam izleyerek para kazanmaktır. Firmaların reklamlarını yapabilmek için vermiş olduğu küçük videoların izlenmesi yolu ile evde oturduğu yerden pek çok kişi belli kazançlar elde edebilmektedir. Bunun için ise yapılması gereken tek şey bir internet ve reklamların izleyebileceği bir platform temin edilmesidir.

Bunlar tablet, telefon ya da bilgisayar olabilmektedir. İzlenilen reklam karşılığında kişilerin hesaplarına belli ücretler yatırılmaktadır.Evde para kazandıran iş fikirleri başlıklı makalemizi okuyarak bu konu hakkında daha geniş bilgi sahibi olabilirsiniz.

Okuyunuz: Reklam izleyerek para kazanmak

Youtuber Olarak Para Kazanma

Ek iş fikirleri arasında en yaygın kullanılan yöntemlerin başında yer almaktadır. Youtube hesapları üzerinden videolar yayınlamak ve her izlendiğinde belli ücretler kazanmak internet üzerinden yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Kişiler fenomen olabilecek videoları hesaplarından yayınlayabilmekte ve para kazanabilmektedir.Youtube Para Kazanma Şartları başlıklı makalemizi bakarak bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz.

Fenomen Olarak Para Kazanma

Ek iş fikirleri arasında en yaygın olan para kazanma yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir. Özellikle sosyal medya üstünden bu iş sıklıkla yapılmaktadır. Yüksek takipçileri olan Instagram veya Twitter kullanıcıları belli markaların ürünlerini belli tutarlar karşılığında paylaşmaktadır. Aslında o markaların ürünlerini paylaşarak para kazanmaktadır. Bu durum viral reklamcılık değildir. Aksine belli ücretler karşılığında aleni bir şekilde yapılmaktadır.

 

Viral Reklamcılık Yaparak Para Kazanma

Yine Instagram hesaplarında çok fazla takipçisi olan kişiler tarafından yapılmaktadır. Ek iş fikirleri arasında yaygın olarak gerçekleştirilen bu yöntem sayesinde kişiler büyük markaların ürünlerini belli ücretler karşılığında fotoğrafların belli alanlarına yerleştirmekte ve dolaylı yollardan reklam yaparak kazanç elde etmektedir.

 

Evde Ek İş Fikirleri

Ek iş fikirleri arayan ve evde para kazanmak isteyen kişiler için pek çok alternatif bulunmaktadır. Kazanılan gelirlerin, giderleri yeteri kadar karşılayamaması nedeniyle kişiler ek iş arayışına yönelmektedir. Özellikle evde boş oturan ya da işten arta kalan zamanını değerlendirmek isteyen kişiler için pek çok ek iş fırsatı bulunmaktadır. Bu fırsatlar sayesinde kişilerin yıllık gelirlerini de artırmaları mümkün olabilmektedir. Evde yapılabilecek ek işler aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Okuyunuz: Evlere Ek İş Veren Güvenilir Firmalar

Badana Boya Yapmak

Ek iş yapmak istiyorum diyen kişiler için alternatiflerden biri boya ve badana işleri ile uğraşmaktır. Kişiler bu alanda kendilerini yetenekli görüyorlar ise küçük bir kartvizit bastırarak mahallelerine ya da yaşadıkları ilçeye dağıtabilmektedir. Bu sayede badana ya da boya yaptırmak isteyen kişiler kartvizit sahibi ek iş arayışında olan kişilere erişim sağlayarak taleplerde bulunabilmektedir.

Günümüzde badana yapılacak olan evler için talep edilen ücretler oldukça yüksektir. Bu nedenle kişilerin aylık olarak çok daha yüksek gelirler elde edebilmesi mümkündür. Hatta emekli öğrenci ya da bu kategoride bulunan pek çok kişi boya ve badana yaparak ek iş sayesinde geçimini sağlayabilmektedir.

 

Şeker Hamurundan Pasta Yapımı

Ek iş fikirleri arasında yine pek çok kadının değerlendirmeye aldığı fikirlerden birisi de şeker hamurundan pasta yapımıdır. Düşük maliyetli olan bu iş sayesinde kişilerin aylık olarak çok yüksek gelirler elde edebilmesi mümkündür.

Belli figürlerin yer aldığı doğum günü, sevgililer günü, evlilik teklifi ya da düğün gibi organizasyonlarda kullanılan bu pastalar kişilere çok yüksek kazançlar sağlamaktadır. Bu tarz pastaların her biri en az 250 TL gibi rakamlardan satışa sunulmaktadır. Bunun için ihtiyaç olan şey ise bir web sitesi ya da sosyal medya hesabıdır. Kişiler daha önceden yapmış oldukları işlerin örneklerini siteye yükleyerek paylaşabilmekte ve müşteri potansiyeli yakalayabilmektedir.

 

Ek İş Ne Yapabilirim?

Ek iş yapmak istiyorum diyen kişiler, işlerinden arta kalan zamanlarını değerlendirmek ve daha yüksek kazançlar elde edebilmek için arayışa girmektedir. İnternet üzerinden bulunan part time ilanların araştırılması ya da çevrede bulunan firmalara ya da şirketlere başvuruda bulunulması ek iş konusunda kişilere destek sağlayabilmektedir.

Hem evde hem de dışarıda yapılabilecek pek çok iş bulunmaktadır. Özellikle birilerinin yanında çalışmak yerine kişiler ticarete atılarak çok daha hızlı bir şekilde kazanç sağlayabilmektedir. Kişilerin kendileri yapabilecekleri ek iş fikirleri ise aşağıda yer almaktadır.

 

Pazarda Satış Yapmak

Ek iş fikirleri arasında en yaygın olanı pazarda satış yapmaktır. Halden alınan sebze ya da meyvelerin, ya da evde üretilen süs eşyası, takı ya da toka gibi pek çok ürünün pazarda satılması mümkündür. Elbette kişiler bu ürünleri çeşitlendirerek çok daha farklı alanlara da yönelebilmektedir. Haftanın bir ya da iki günü boş olan zamanlarda semt pazarlarına giderek bu ürünlerin satışını gerçekleştirmek hem aile bütçesine hem de kişilerin kendi bütçesine büyük katkı sağlamaktadır.

 

Garsonluk Yapmak

Ek iş olarak garsonluk yapmak

Ek iş yapmak istiyorum diyen kişiler için bir diğer alternatif de garsonluk fikridir. Öğrencilerin ve belli bir işte çalışanların yoğun ilgi gösterdiği bu alan, hafta sonları ya da hafta içi işten arta kalan zamanlar için iyi bir gelir elde etme yoludur. Bu noktada restoranlar ya da cafeler, part time personel arayışına girmektedir. İlanların takip edilmesi ya da kafe restoran gibi alanlara bizzat başvuru yapılması sonucu kişilerin ek iş bulabilmesi mümkün olmaktadır. Günümüz şartlarında garsonluk mesleğinden gerçekten ciddi kazançlar elde edebilmek de mümkün olmaktadır.

 

Hafta Sonu Ek İş Fikirleri

Ek iş fikirleri arayan ve hafta içi belli bir sektörde çalışan kişiler hafta sonlarını değerlendirmek için ek iş arayışına girmektedir. Kişilerin kendi aldıkları maaşlarının yetersiz olması ve kredi ya da taksit gibi ödemelerinin bulunması nedeniyle ek işlere olan yönelim günümüzde çok daha artmış durumdadır. Hafta sonunu değerlendirmek ve bütçesine ek gelir sağlamak isteyen kişiler için uygun olan işler aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

 

Düğün Fotoğrafçılığı

Ek iş yapmak istiyorum diyen kişiler için en büyük fırsatlardan biri düğün fotoğrafçılığıdır. Özellikle hafta sonları düğünlerin yaygınlaşması nedeniyle kişiler arta kalan zamanlarını fotoğraf çekimi yaparak değerlendirebilmektedir. Fotoğrafçılıkta en büyük artı ise düğün sahiplerinin ve düğünde bulunan kişilerin ekstra olarak bahşiş vermesidir. Bu sayede kişilerin maaşlarının yanı sıra ekstra kazanç elde edebilmeleri de mümkün olmaktadır.

Bu mesleğin bir diğer artısı ise çalışma saatlerinin gece saatlerinde olmasıdır. Bu nedenle hafta sonu belli bir sektörde çalışan kişiler işten çıktıktan sonra akşam saatlerini ek iş yaparak değerlendirebilmektedir. Bu meslek hafta içi çalışılan işi de olumsuz yönde etkilememektedir.Fotoğraf çekerek para kazanmak başlıklı makalemizi okuyarak bu konuda A’dan Z’ye bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Sokak Sanatçılığı

Ek iş fikirleri arasında pek çok kişinin değerlendirmeye aldığı alanlardan biri de sokak sanatçılarıdır. Belli bir enstrüman çalan ya da sesi güzel olan kişilerin tercih ettiği bu meslek, işlek olan yerlerde ciddi gelir sağlamaya da aracı olmaktadır. Bu nedenle işten arta kalan zamanlarını pek çok kişi sokakta şarkı söyleyerek ya da enstrüman çalarak değerlendirmektedir. Büyük şehirlerin meydanlarında ya da kafelerin olduğu sokak aralarında bu işi icra etmek mümkün olabilmektedir.

 

Oto Yıkama İşi Yapmak

Ek iş yapmak istiyorum diyen kişiler için bir diğer alternatif ise oto yıkamadır. Belli bir sektörde çalışan kişiler kendi işlerinden arta kalan zamanı oto yıkamada araç yıkayarak ya da araçların camlarını silerek değerlendirebilmektedir. Hem bahşişlerin hem de sabit ücretlerin olduğu bu sektörde hafta içi ya da hafta sonu ek gelir elde edebilmek mümkün olabilmektedir. Gelir yönünden zayıf olan ve çok daha yüksek kazançlar elde etmek isteyen kişiler oto yıkama fikrini değerlendirmeye alabilmektedir.

Okuyunuz: Oto yıkama  dükkanı açmak

 

Taksi Şoförlüğü Yapmak

Ek iş yapmak istiyorum diyen kişiler için yine alternatiflerden biri taksiciliktir. Özellikle büyükşehirlerde maaşların yetersiz geldiği noktada pek çok kişi taksicilik yaparak ek gelir sağlamaktadır. Bunun için kişilerin şahsi aracının olmasına da gerek yoktur. Taksi duraklarına gidip gerekli başvuruları yaparak taksi şoförlüğü yapmak mümkün olmaktadır. Bunun için kişilerden sadece ehliyet istenmektedir.

 

Düğün Sanatçılığı

Ek iş yapmak istiyorum diyen kişiler için farklı bir alternatif iste düğün sanatçılığıdır. Gece saatlerinde gerçekleştirilen düğünlerde pek çok kişi misafirleri eğlendirmek için şarkı söylemektedir. Enstrüman çalan ya da sesi güzel olan bu kişiler düğün salonlarına başvuru yaparak gece saatlerinde para kazanabilmektedir. Bu işin en büyük avantajı ise hafta içi devamlı olarak gidilen işin olumsuz etki altına girmemesidir. Bu sayede kişiler sorun yaşamadan kazançlarını da sağlayabilmektedir.

 

Ek iş yapmak isteyenler için verdiğimiz fikirler bu kadar değil.Sitemizin ek işler kategorisinde ek gelir elde etmenizi sağlayacak yüzlerce iş fikirleri bulabilirsiniz.Yazımıza yorumlarda bulunarak bu konuda fikir paylaşımı oluşmasına katkı sağlayabilirsiniz.

 

Küçük İmalat Fikirleri 49+ İlginç İş Fikri

 

 

ek iş yapmak istiyorum
ek iş yapmak istiyorum 2020

kaynak: https://www.thebalancecareers.com/part-time-jobs-to-boost-income-4126475

2 Yorum

Bir Cevap Yazın
  1. istanbul ümraniye de yaşıyorum davetiye katlama işini yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Para Kazanabilrim

Nasıl Para Kazanabilirim 2020 | Para Kazandıracak 15+ Yöntem

Define işaretleri ve anlamları

Define İşaretleri ve Anlamları | Çözülmüş Resimli İşaretler 2021