in

Ek İş Fİkirleri Listesi 2020 | Evde Çalışarak Para Kazanın

Evde para kazanmayı sağlayacak ek işler sayesinde, aylık bütçeye katkıda bulunulabilir. Özellikle kadınların tercih ettiği evde çalışma fikirleri, asgari düzeyde gelir sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Evden çalışarak yapılabilen işler, fiziki ya da online olarak değişiklik göstermektedir. El emeğiyle hazırlanan ve sosyal medya üzerinden pazarlanan bir işe sahip olunabileceği gibi, online ortamda hazırlanarak sunulan farklı hizmetler üzerinden de para kazanılabilir. Kişiler kendi kurdukları siteler üzerinden bireysel çalışmalar yapabilir ya da firmalar tarafından alınan siparişler üzerine bir şeyler üretebilir. Evden çalışarak para kazandıran ek iş yöntemleri ve bu işlerin sağladığı getiriler, yazıda detaylı şekilde ele alınmıştır.

Okuyunuz: Evde Yapılabilecek İş Fikirleri

Ek İş Fikirleri 2020

evden ek is fikirleri
evden yapilabilecek ek is fikirleri

Yapabileceğin ek iş fikirleri listesini aşağıda sizler için sıraladık.Kendinize ne uygun yöntemi seçebilirsiniz.

 

Evde El İşi Yapmak

El işi yapmak ve yapılan el işlerini satmak ev hanımlarının tercih ettiği ek iş modellerinden bir tanesidir. Sipariş üstüne el ii yapılabileceği gibi, sürekli sipariş verecek bir firmayla anlaşarak da el işi satışı yapılabilir. Ev hanımlarının yeteneklerine ve tercih ettikleri el işi türüne göre, parça başına kazanç sağlanacaktır. Birçok kadının kendi arasında kullandığı bu yöntemle, ufak çaplı gelirler elde etmek mümkündür.

 

Grafik Tasarımı Yaparak Ek Kazanç Sağlanabilir

Grafik tasarım uzmanları, aldıkları bireysel siparişleri hazırlayarak ek gelir elde edebilirler. Alınan siparişlerin boyutuna ve sayısına göre, grafik tasarımcıların gelirleri değişecektir. Sipariş değeri ve sayısı yükseldiğinde, sadece freelance olarak grafik tasarımıyla uğraşılması yeterli olacaktır. Kazanç konusunda sonu bulunmayan grafik tasarımı, kişilerin ortaya çıkardığı ürünlere, reklam değerine, tanınırlığa ve alınan siparişlerin değerine göre kazanç sağlayacaktır.

Okuyunuz: Evde Para Kazanma Yolları

Blog Sitesi Üzerinden İçerik Yayınlanması

Blog sitesi kurmak ve blog sitesi üzerinden düzenli şekilde içerik yayınlamak, yüksek tutarda gelir elde edilmesini sağlayacaktır. Haftada bir ya da iki tane içeriğin hazırlanmasıyla, ayda 100 TL kazanç elde edilebilir. Elde edilen kazancın tutarı, blog sitesinin ziyaretçi sayısına, alınan reklamlara ve siteye yüklenen içeriklere göre değişmektedir. Ziyaretçi potansiyeli yüksek olan bir blog sitesi üzerinden, aylık 50 bin TL’ye kadar kazanç elde etmek mümkündür.

 

Evden Yemek ve Pasta Satışı Yapılabilir

Evden yemek yapıp satmak, ek gelir açısından oldukça fazla tercih edilen yöntemler arasındadır. Sosyal medya üzerinden ev yemeklerinin tanıtımı yapılabilir ve yemekler için sipariş alınabilir. Sipariş üstüne işleyen bu sistemde, ne kadar çok sipariş alınırsa o kadar çok kazanç elde edilmektedir. Firmalardan toplu sipariş alındığı zaman, aylık net gelir elde edilecektir.

 

İçerik Üreterek Ek Gelir Sağlanabilir

Ek iş Fikirleri
Ek iş Fikirleri

Makale yazarak ya da farklı görsel içerikler üreterek, belirli tutarda aylık gelir elde etmek mümkündür. Web sitesi ve blog sitelerinde yayınlanmak üzere hazırlanan içerikler, 100 kelime başına kazanç sağlamaktadır. Makale yazarlığının ücretlendirmesinde, 100 kelime için ortalama 1 lira ödeme yapılır. Günde 1000 kelime içerik hazırlayan kişiler, 10 TL kazanç elde edecektir. İçerik üreterek düzenli şekilde para kazanmak isteyen kişiler, içerik ajanslarında işe başlayabilirler. Freelance olarak yazılar hazırlanarak, aylık gelir elde edilebilir. İçeriklerin tanıtılması ve satışlarının yapılması amacıyla geliştirilen uygulamalara üye olunarak da yüklenen içeriklerin satışı yapılmaktadır.

Okuyunuz: Ne Üretebilirim Diyenlere Harika Fikirler

Youtube Videolarıyla Düzenli Kazanç Elde Edilebilir

Youtube videosu çekmek, kişilerin aylık olarak yüksek tutarda kazanç elde etmesini sağlamaktadır. Youtube üzerinden yüksek takipçi ve abone kitlesine ulaşıldığında, haftada 1 ya da 2 video yükleyerek 5 bin TL’ye kadar aylık gelir elde edilmektedir. Youtube videolarının izlenme sayısı, beğeniler ve yorumlar, elde edilen kazancın oranını artıracaktır. Düzenli olarak Youtube videosu yükleyen kişiler, çok fazla çalışmadan ek gelir elde etmektedir.

 

E-Ticaret Yaparak Evden Para Kazanılabilir

Eticaret üzerinden para kazanmak için bir web sitesi kurulabilir ya da büyük e-ticaret sitelerine dahil olunabilir. Dünya genelinde müşteri potansiyeli bulunan dev sitelere dahil olunarak, dropshipping yöntemiyle satışlar yapılmaktadır. Dropshipping yöntemi, yurt dışından satın alınan ürünlerin, doğrudan müşteriye gönderilmesi anlamına gelmektedir. Dropshipping yapmak için öncesinde detaylı bir araştırma dönemine girilmeli ve uygulama hakkındaki tüm noktalar incelenmelidir. Dropshipping uygulamasına ek olarak, kendi üretimlerine sahip olan ya da depoladığı ürünlerin satışını yapmayı planlayan kişilerin de e-ticaret üzerinden satışlarını gerçekleştirmesi mümkündür. Sosyal medya hesaplarından ya da satışlar için hazırlanan web sitesi üzerinden, e-ticaret faaliyetlerine devam edilebilir.

 

Online Tercümanlık Hizmetleriyle Ek Gelir Elde Edilebilir

Tercümanlık yaparak, serbest zamanlı şekilde çalışılabilir. Ev ortamında alınan siparişler üzerinden yürütülen tercümanlık çalışmalarında, sahip olunan dillere göre fiyatlar değişmektedir. İngilizce başta olmak üzere, Almanca, İtalyanca, Fransızca, Çince, Arapça ve Japonca gibi dillerde tercümanlık yapılabilir. Tercüman aryan firmalarla iletişime geçilerek, e-posta üzerinden gönderilen metinler tercüme edilebilir. Tercümanlık çalışmaları sayesinde, fazladan ek gelir elde edilecektir. İsteyen kişiler, tercümanlığı devamlı bir iş haline getirebilirler. Serbest zamanlı olarak çalışılmasını sağlayan tercümanlık, bir bilgisayar ve internet bağlantısının olduğu her ortamda gerçekleştirilebilir.

 

Çocuk Bakıcılığı Yaparak Evden Para Kazanma

Evde çocuk bakıcılığı yapmak, birçok ev hanımının tercih ettiği ek iş modelleri arasında yer almaktadır. Küçük yaşlarda bir ya da iki çocuğun bakıcılığı üstlenilerek, her ay düzenli bir ek gelir sağlanabilir. Bakıcılık yapan kişilerin, çocukları kendi evine kabul etmesi, günlük yaşamın devamlılığı açısından büyük bir avantajdır. Çocuk bakıcılığının devamlılığı için ev ortamının çocuklara uygun olarak dizayn edilmesi gerekir. Çocuk bakıcılığı ilanı veren sitelere üye olarak ya da yakın çevrede bakıcı arayan kişilerle irtibata geçerek, çocuk bakıcılığı yapmaya başlanabilir. Kabul edilen çocuk sayısı arttıkça, evde çocuk bakıcılığından sağlanan kazancın tutarı da artacaktır.

 

Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak Mümkündür

Terzilik yapmak için herhangi bir atölye ya da dükkâna sahip olma zorunluluğu yoktur. Terzilerin belirli bir çevresinin bulunması ve çevreden alınan siparişlerin hazırlanmasıyla, düzenli bir ek gelir elde edilebilir. Siparişlerin hacmini ve kazancın değerini yükseltmek için dikilen ürünlerin internet sitesi veya sosyal medya üzerinden yayınlanması gerekir. Online tanıtımlar sonucunda, farklı kişilerden de sipariş alınacaktır.

 

Online Anketörlük Yaparak Ek Kazanç Elde Edilebilir

İnternetten anket doldurarak, küçük çaplı kazançlar elde edilebilir. Online olarak yayınlanan anketlerin her biri için firma tarafından belirlenen düzeyde kazanç elde edilmektedir. Elde edilen kazançların tutarı, bir evi geçindirmeye yetmese de ek gelir açısından kolay ve yeterli bir iş türüdür. Doldurulan anketlerin sadece Türkiye içi olmaması ve yabancı dillerde de anket doldurulması, kazancın USD ve Euro cinsine dönmesini sağlayacaktır. Yabancı para üzerinden anketörlük yapıldığında, daha fazla getiri sağlanabilir.

 

Evde Sabun ve Kokulu Mum Yapıp Satarak Para Kazanılabilir

Evde sabun yaparak ya da kokulu mum üreterek, sipariş üstü satışlar yapılabilir. Üretim hacmi ve müşteri potansiyeline göre, mum ve sabunlardan elde edilecek gelirler artacaktır. Özel tasarım mum ve sabunların hazırlanması, özel paketleme yöntemlerinin kullanılması ve hazırlanan ürünlerin internet üzerinden pazarlanmasıyla, marka değeri kazanılacak bir girişim başlatılabilir. Çalışmayan kadınların en fazla tercih ettiği yöntemlerden bir tanesi olan evde sabun ve mum yapımı, yeterli düzeyde müşteri potansiyeline ulaşıldıktan sonra daha fazla getiri sağlayacaktır.

 

Ek İş Fikirleri ” başlıklı makalemizin sonuna geldik.Aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

kaynak: https://businesstown.com/21-easy-to-start-part-time-businesses/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

para kazandıran web siteleri

Para Kazandıran Siteler 2021 | Türk Para Kazanma Siteleri

Online Satış Yapılabilecek Siteler

Online Satış Yapılabilecek Siteler 2020 | Türk Satış Siteleri