Düşünce Gücü Nasıl Kullanılır | Zihin Nasıl Geliştirilir?

beyin gücü nasıl kullanılır

Düşünce gücü kişilerin kendi zihin haritası aracılığı ile çevresindeki sosyal gerçekleri oluşturabilmesine denilmektedir. Aslında düşünce gücü iradenin, hayal edilen olguların, zamanların ve mekanların kişiler tarafından şekillendirilmesine de denmektedir. Kısacası bireyler kendi kimlikleri aracılığı ile olgulardan ve olaylardan etkilenerek şekillendirmeler sağlayabilmektedir. Peki kişiler tarafından düşünce gücü nasıl kullanılır?

 

Kişilerin düşünce güçlerini kullanabilmeleri mümkündür. Hatta bu sayede kişiler hem kendilerini hem de başkalarına zarar verebilecek şekilde kullanım gerçekleştirebilmektedir. Farkındalık ise bu noktada en önemli faktörlerden biridir. Düşünce gücü nasıl kullanılır sorusu pek çok kişi tarafından yöneltilmektedir. Bunun için kişilerin bilinçaltına müdahale edebilmesi ve zihninde belli bir zemin hazırlayabilmesi gerekmektedir. Kuantum fiziğinden etkilenerek ortaya çıkarılan düşünce gücü İngiltere’de yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanabilmiştir.

Okuyunuz: Psikolojik Manipülasyon Teknikleri

Düşünce Gücü Nasıl Kullanılır?

düşünce gücü nasıl kullanılır
düşünce gücü nasıl kullanılır

Düşünce gücü nasıl kullanılır sorusuna bir cevap kişilerin öncelikli olarak bilinçaltlarını yönetmeyi öğrenmelidir. Bunun için ise yeniden düzenleme ve programlama yöntemlerine başvurulmaktadır. Aslında düşüncelerin yönetilebilmesi için temel araç kesinlikle hayal gücüdür. Zihinde bulunan metaların görselleştirilmesi sonucu deneyimleme yada gözlemleme gerçekleştirilebilmektedir. Aslında günümüzde düşünce gücünün kullanılması nazar denilen faktör ile çok karıştırılmaktadır. Herhangi bir kişiye kötü bir şekilde bakıp iç geçirmek ve fesatlanmak olarak tabir edilen olay aslında düşünce gücünün kullanılmasıdır. Fakat toplumda belli hurafeler nedeniyle bu duruma nazar adı verilmektedir.

 

Kişiler düşünce gücünü zorlayarak karşısındaki kişilerin bu gece yeni düşmesini sağlayabilmektedir. Aslında nazar adı verilen faktör de tam da bu noktada devreye girmektedir. Beyin tarafından gönderilen bir enerji sayesinde kişiler nesneleri hareket ettirebilme yada insanların davranışlarını değiştirebilme yeteneğine sahip olabilmektedir. Elbette bunun için beynin yüzde yüzünü kullanılabilir olması gerekmektedir. Bilinçaltı ile büyük bir bağlantı içerisinde olan beyin tamamen insanlar tarafından yönetilebilmektedir.

Okuyunuz: En Çok Satan Kişisel Gelişim Kitapları Listesi

Düşünce Gücü Nasıl Geliştirilir?

düşünce gücü ile neler yapılabilir
düşünce gücü ile neler yapılabilir

Düşünce gücü nasıl kullanılır sorusunun yanısıra kişiler düşünce gücünü nasıl geliştireceğini de merak etmektedir. İnsan beyninin uyanıkken yüzde ondan çok daha fazla bir biçimde çalıştığı düşünülmektedir. Bu nedenle düşünen kişiler genellikle volta atmakta ve beyin gücünü daha da zorlamaktadır.

Beyni geliştirebilmek için en önemli faktör hareket halindeyken düşünmektir. Açık hava yine beynin çalışması için önemli olan faktörler arasında yer almaktadır. Yüksek performans sağlamak ve beyin gücünü geliştirebilmek için tüm çalışmaların açık havada gerçekleştirilmesi avantaj sağlamaktadır. Beyin gücünün güçlenebilmesi için araştırma yapmak, yabancı dil öğrenmek ya da ezber gerçekleştirmek büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle telefon numaralarının yanı sıra alışveriş listesi gibi pek çok unsurun ezberlenmeye çalışılması da beyin gücünün geliştirilmesine olanak sağlamaktadır.

Beyinde sağ ve sol lop bulunmaktadır. Hangi lobun çok daha iyi çalıştığını anlayabilmek için kişilerin hangi elini kullandıklarını kontrol etmeleri gerekmektedir. Sağ elini kullanan kişiler beynin sol lobunu, sol elini kullanan kişiler ise beyninin sağ lobunu çok daha iyi bir şekilde kullanabilmektedir. Bu nedenle beyninin sağ tarafını güçlendirmek isteyen kişilerin sol ellerini güçlendirecek antrenmanlar yapmaları gerekmektedir.

Örneğin sürekli olarak sağ elle kullanılan telefonun sol elle kullanılması gibi antrenmanlar beyin lobunu geliştirmeye örnek olarak verilebilmektedir. Kitap okumak ve araştırmalar yapmak beyin gücünün geliştirilmesi için büyük önem taşımaktadır.

 

Düşünce gücü nasıl kullanılır sorusunu soran kişiler bu noktada daha detaylı araştırmalar gerçekleştirmektedir. Düşünce gücünün çok daha yüksek bir performansa sahip olabilmesi için uykunun da yeterli seviyede alınması gerekmektedir. Einstein günde en az 10 saat uyku uyuyan bir kişi olarak bilinmektedir.

 

Düşünce Gücüyle Neler Yapılır?

düşünce gücü nasıl kullanılır
düşünce gücü nasıl kullanılır

Düşünce gücü nasıl kullanılır sorusundan çok, kişiler düşünce gücüyle neler yapılabileceğini de merak etmektedir. Düşünce gücünün yüzde yüzünün kullanılması neticesinde pek çok şey yapabilmek de mümkün olabilmektedir. Bu noktada bilimsel araştırmalar kapsamında pek çok efektten bahsetmek mümkün olabilmektedir. Bunlar ise detaylı bir şekilde aşağıda yer almaktadır.

 

Nosebo efekti olumsuz etki yaratabilmek için düşünce gücü ile tetiklenen faktöre verilen addır. Yapılan bir araştırma sonucunda sınıfta bulunan pek çok öğrenciye başlık takılmış ve belli oranda elektrik verileceği söylenmiştir. Deneyin sonucunda ise elektrik verilmediği halde öğrencilerin yüzde yetmişlik bir kısmının baş ağrısı şikayetleri olduğunu belirttikleri kaydedilmiştir.

Yine Nosebo efektine verilecek bir diğer örnek ise hasta olduğunu ve en geç 6 ay içerisinde öleceğini bir hastaya ileten doktorun, hastasının 6 ay sonunda vefat ettiği durumudur; ancak yapılan araştırmalar sonucunda vefat eden hastanın son derece sağlıklı olduğu tespit edilmiştir.

 

Düşünce gücüyle yapılabilecekler arasında bir diğer önemli faktör ise Placebo efektidir. Kişilerin içmiş oldukları ilaçlar yerine başkaları tarafından verilen şekerlemeleri yemesi sonucu baş ağrılarının geçtiği gözlemlenmiştir. Bu tamamen düşünce gücü ile alakalı olan durumlardan biridir.

 

Tibetli rahipler pek çok meditasyonda etraflarına su ile ıslatılmış kağıtlar koymaktadır. Düşünce gücü ile yapılan meditasyonlar sonucunda ısı alışverişinden dolayı kağıtların kuruduğu gözlemlenmektedir. Bu durumun düşünce gücü ile bağlantılı olduğu da bilinmektedir.

 

Düşünce Gücü İle İstediğini Elde Etmek

Düşünce gücü nasıl kullanılır? Sorusunu soran kişiler aynı zamanda istediklerini elde edip edemeyeceklerini de merak etmektedir. Bu noktada en önemli husus ise kişilerin istedikleri şeyleri düşünce gücü ile yapabilecek olmalarıdır. Kuantum düşünce tarzının benimsenmesi ve bu tekniklerin benimsenmesi ile istenilen şeylerin elde edilebilmesi de mümkün olabilmektedir. Bunun için kişiler bu alanda eğitim görmüş olan kişilerden de eğitim alabilmektedir.

 

Düşünce gücü ile kişilerin hem kendilerine hem de karşılarındakilere yaptırabilecekleri pek çok şey bulunmaktadır. Özellikle bu alanda yapılan pek çok egzersiz de bulunmaktadır. Bu sayede kişiler düşünce gücünü kullanarak istedikleri şeylerin olabilmesi için gerekli antrenmanlar gerçekleştirmektedir. Theta tekniği buna örnek olarak verilebilmektedir.

 

Theta Tekniği

Düşünce gücü nasıl kullanılır sorusunu soran kişiler aynı zamanda Theta tekniğini de uygulayabilmektedir. Theta tekniği ile düşünce gücünü geliştirmek mümkün olabilmektedir. Aslında bu teknik sayesinde beyne belli olumlamalar gönderilmekte ve kişilerin bilinçaltını ortaya çıkarmaları sağlanmaktadır. Böylelikle kişiler hayatlarında olmasını istedikleri şeyleri beyin gücü aracılığı ile de gerçekleştirebilmektedir.

 

Olumlama sayesinde negatife düşen beyin yeniden pozitif çalışmaya başlamakta ve ortaya belli bir enerji potansiyeli çıkarmaktadır. Bu sayede de kişiler istedikleri her şeyi gerek beyinlerine gerekse karşılarındaki kişilere yaptırabilmektedir. Hatta bu alanda koçluk gerçekleştiren pek çok kişi de bulunmaktadır.

Evlilik, kariyer, başarı, para ya da sağlık gibi unsurların yanı sıra araba almak ya da çocuk sahibi olmak isteyen kişiler de Theeta sayesinde bilinçaltını ortaya çıkararak düşünce gücünü kullanabilmektedir. Bu seanslar ise karşılıklı olarak yapılabileceği gibi tek kişilik seanslar şeklinde de gerçekleştirebilmektedir. Kişilerin korkularını yenebilmesi için de yine bu teknik büyük fayda sağlamaktadır.

 

İnsan Beyninin Yüzde Kaçını Kullanır?

Düşünce gücü nasıl kullanılır sorusunun yanı sıra insanlar beyninin yüzde kaçını kullandığını da merak etmektedir. Bir insanın beyninin kapasitesi aslında tamamen genetik faktörler sonucunda belirlenmekte ve sınırlandırılmaktadır. Nöron bağı adı verilen faktörler beynin kullanım kapasitesini yakından etkilemektedir.

 

Beynin belli bölgeleri pasif, belli bölgeleri ise aktif olarak çalışmaktadır; ancak kişiler düşünce gücü neticesinde beyninin yüzde yüzünü kullanabilme olasılığını da sahiptir. Normal bir insan günlük hayatta beyninin en fazla yüzde onunu kullanabilmektedir; ancak belli zihin antrenmanları sonucunda beynin çok daha yüksek performans ile çalıştırılması da mümkün olabilmektedir.

 

İnsan beyninin sınırı tamamen genetik yapıya, beyin jimnastiğine ve beyin antrenmanlarına bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Beynin kapasitesini artırabilmek için en önemli faktör devamlı olarak beynin çalıştırılmasıdır. Bunun içinde düşünce gücüyle hareket edilen oyunların oynanması, bulmacaların çözülmesi ya da kitap okumak gibi faktörler büyük etki sağlamaktadır.

 

İnsan Beyni Hakkında Bilinmeyenler

Düşünce gücü nasıl kullanılır sorusunun yanı sıra pek çok insan beyin hakkında kanıtlanmış olan gerçekleri de merak etmektedir. İnsan beyni hakkında bilinmeyen gerçekler ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

İnsanın beyni bir buçuk kilogram civarındadır. Aynı zamanda beynin beyin içerisinde 100 milyardan fazla Neron yer almaktadır.

 

İnsan beyninin yaklaşık olarak yüzde yetmişi sudan oluşmaktadır. Beyinde bulunan su oranı hariç tutulduğunda beynin yüzde altmışlık kısmının yağdan oluştuğu da bilinmektedir. Hatta bu organ vücudun en yağlı ve şişman organı olarak bilinmektedir. Beyinde bulunan yağ oranı arttıkça; zayıflık, dikkat dağınıklığı, öfke ve hiperaktivite gibi sorunlar da ortaya çıkmaktadır.

 

Beyinde pek çok kan damarı bulunmaktadır. Bu damarların uzunluğu ise 100.000 milden çok daha fazladır.
Düşünce gücü nasıl kullanılır sorusunu soran kişilerin beyin ile alakalı bilmesi gereken bir diğer husus da beynin gücüdür. İnsanlar uyanıkken beyinleri 15 ile 25 watt arası güç sarf etmektedir. Bu güç ise evlerde kullanılan ampulleri çalıştırabilmek için gerekli olan enerjiyi sağlayabilmektedir.

Okuyunuz: Başarılı İş İnsanlarından Tavsiyeler

kaynak: https://blog.mindvalley.com/subconscious-mind-power/

Scroll to Top