Düşük Bütçeyle Kurulabilecek İşler 2022 | Az Sermayem Var

Düşük sermayeli iş kurulumuyla, kısa sürede yüksek gelirler elde edilebilir. Sermaye birikimi olmayan kişiler, düşük bütçelerle iş sahibi olabilirler. Az sermayeyle iş sahibi olunarak, aylık bütçeye katkı sağlanabilir. Düşük bütçeyle kurulabilecek işler, kişilerin zevkine ve tercihlerine göre farklılık gösterebilir. İlgi alanlarının üzerine gidilmesi, ek işlerin daha keyifli olmasını ve kısa sürede ilerlemesini sağlayacaktır. Az miktardaki sermayeyle yapılacak işler ve bu işlerin sağladığı getiriler, yazı içerisinde tüm detaylarıyla ele alınmıştır.

Okuyunuz: En Yeni 75+ İş Fikri

Düşük Bütçeyle Kurulabilecek İşler

Düşük Bütçeyle Kurulabilecek İşler
Düşük Bütçeyle Kurulabilecek İşler

Sermaye miktarınız düşük ise aşağıdaki işleri yapabilirisiniz. Unutmayın bu işlerde aynı zamanda yeteneğinizin olması gerekiyor.Aksi taktirde düşük bütçenizi de kaybedebilirsiniz.

Okuyunuz: 30 Adet Dükkan Açma Fikri

Büfe Kurarak Yüksek Gelir Elde Edilebilir?

Büfe kurulumu yapmak için ortalama 15 bin TL ön sermaye yeterli olacaktır. Belediyelerden özel izin alınarak kurulan büfeler, satış hacmine göre 30 bin TL’ye kadar getiri sağlamaktadır. Belediyelerin izin verdiği meydan ve caddelerde açılan büfeler, bölgenin işlekliğine göre satış hacmini artıracaktır. Büfe kurulumu sonrasında, büfede satılacak ürünlerin çeşitliliği belirlenir ve satış hacmine göre ürün çeşitliliği sağlanır. Çok düşük miktardaki sermayeyle, yüksek gelir elde etmek isteyen kişiler büfe kurarak yeni bir gelir kapısı oluşturabilirler. Büfelerin kar marjı yüksek olduğundan, en başta yapılan sermaye harcamasını kat kat olacak şekilde geri çıkaracaktır.

 

Web Sitesi Kurarak Yüksek Kazançlar Elde Edilebilir

İnternet sitesi kurulumu, son dönemlerin en meşhur ek işlerinden bir tanesidir. Özel web tasarım sitelerinden tasarım satın alınması ve domain adresinin belirlenmesinin ardından, istenen konuları içeren web siteleri kurulabilir. Web sitesi kurulumu için ortalama 300 TL ila 500 TL aralığında sermayeye ihtiyaç duyulmaktadır. Tercih edilen web tasarım modeline ve özelliklere göre, sermaye tutarında değişiklikler meydana gelebilir. Yazı yazmaktan ya da fotoğraf ve video paylaşmaktan hoşlanan kişiler, web sitesi kurulumuyla istedikleri temalar üzerine yoğunlaşabilirler. Zaman içerisinde sitenin organik ziyaretçisi artar ve Google ADS reklamları alınmaya başlanır. Tanınırlık oranı yükseldikçe, web sitesinden elde edilecek reklam gelirlerinin tutarı da yükselecektir. Web sitesinden elde edilecek getiriler için üst limit belirlenmemiştir.

 

Blog Yazarlığı Yapılarak Para Kazanma Fırsatı

Blog sitesi kurmak ve blog yazarlığı yapmak, düşük sermayeyle kurulabilecek işlerin ilk sırasında yer almaktadır. Blog yazarlığı için istenen konular belirlenebilir ve sevilen bir konu üzerine yazılar yazılabilir. Blog yazarlığı yapmak için web sitesi kurulumu tercih edilebilir ya da uzman blog siteleri üzerinden blog kaydı oluşturulabilir. Blog sitesinden elde edilecek gelirler için üst limit bulunmamaktadır. Backlink anlaşmaları, sponsorlu reklam anlaşmaları ve Google Adwords reklamları üzerinden gelirler elde edilecektir. Aylık ziyaretçi sayısı çok yükselen bir blog sitesi, 50 bin TL’ye kadar aylık net gelir elde edebilir. Sitelerin gelişimi ve getiri oranları, tamamen kişilerin çalışmalarına ve içeriklerin kalitesine göre şekil almaktadır.

Okuyunuz: Dükkan Açmak İstiyorum Diyenlere Tavsiyeler

E-Ticaret Sitesi Kurarak Satış Yapılabilir

E-ticaret satışı yapmak, online iş imkanları arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. E-ticaret siteleri üzerinden, elde üretilen ürünlerin ya da mağaza usulü toptan alınan ürünlerin satışları yapılabilir. Kişisel e-ticaret sitesi üzerinden, özellikle tasarım ürünler, hediyelik eşyalar, süs eşyaları ve özel yiyeceklerin satışları yapılmalıdır. Evden yemek yapan, hediyelik eşya yapan, özel ürünlerini hazırlayan ya da kendi mağazası bulunan kişiler, sadece web sitesi masraflarını karşılayarak e-ticaret sitesi kurulumu yapabilirler. E-ticaret siteleri üzerinden, sürekli satışlar elde edilir ve reklam gelirleriyle birlikte, elde edilecek aylık kazançlar yükseltilebilir.

 

Takı Tasarımı ve Takı Yapımı

Takı tasarımı yapmak, son dönemlerde rağbet gören iş kollarından bir tanesidir. Takı tasarım konusunda ilgi ve becerisi bulunan kişiler, tasarımlarını markalara satabilirler. Takı tasarımının yanında, takıların yapımıyla da ilgilenen kişiler, takı satışlarını kendi adına yürütme imkanına sahip olacaktır. Takı tasarımı ve takı satışları için sosyal medya kanalları ve web siteleri üzerinden tanıtım yapmaya devam edilmelidir. Sosyal medya üzerinden yapılan tasarım takı satışları, kısa sürede sipariş ve satış marjını yükseltecektir.

 

Mantar Üretimi Yapmak

Mantar çiftliği kurmak ya da küçük bir alanda mantar üretimi yapmak, düşük sermaye üzerinden yüksek ve sürekli gelir elde edilmesini sağlayacaktır. Ortalama 10 bin TL’lik harcamayla, istiridye mantarı ya da farklı mantarların üretimleri gerçekleştirilebilir. Mantar üretimi için harcanması gereken sermaye, üretim yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Mantar üretiminin yanında, yurt içi ve yurt dışı mantar ticareti de yapılmalı ve satış değeri kat kat artırılmalıdır. E-ticaret sitesi üzerinden, mantar satışları için ek çalışmalar yürütülebilir.

Okuyunuz: İstiridye Mantarı Nasıl Üretilir

Kişilere ve Şahıslara Danışmanlık Hizmeti Verme

Düşük Bütçeyle Kurulabilecek İşler 2020
Düşük Bütçeyle Kurulabilecek İşler 2020

Özel danışmanlık hizmeti verilmesi, sağlanan hizmet türüne göre yüksek gelirler sağlamaktadır. Kurumsal firmalara ya da şahıslara verilen danışmanlık hizmetleri, danışan sayısının artmasıyla daha fazla gelir sağlayacaktır. Danışmanlık hizmetlerinin kurumsal firmalara sağlanmasıyla, aylık yüksek gelirler elde edilir. Sosyal medya hesapları ve web sitesinin aktif şekilde kullanılmasıyla, danışmanlık hizmetlerinin muhatabı olan müşteri potansiyeli ilerletilecektir.

 

Evden Tatlı ve Yemek Yapılabilir

Evden yemek yapımı, ev hanımlarının yüksek gelirler elde etmeleri için en etkili işlerden bir tanesidir. Başlangıçta oldukça küçük bütçelerle başlanacak işlerden bir tanesi olan evde yemek yapımı, tanıtım ve reklamların etkisiyle zaman içerisinde ilerleyecektir. Ev yemekleri, tatlıkları, pastalar ya da butik menüler hazırlanarak, mini boyutlu catering şirketi kurulabilir. Zaman içerisinde sipariş alımında ve sipariş boyutlarında artışlar görülecektir. Düzenli şekilde yemek ve tatlı siparişlerinin alınmasıyla, kazançlar 10 bin TL’nin üzerine çıkacaktır. İşlerin daha da ilerlemesi için web sitesi ve sosyal medya kanallarından satış ve tanıtımlara başlanmalıdır. Özellikle Instagram hesapları kullanılarak, yapılan yemeklerin kısa video ve görselleri yayınlanmalıdır. Instagram tanınırlığı arttıkça, her ay için düzenli ve geniş hacimli siparişler alınacaktır.

 

Evde Hediyelik Süs Eşyası Yapılabilir

Hediyelik eşya yapımı ya da nikah ve merasim hediyeliği yapımıyla, ev ortamında rahatça çalışılabilir. Başlangıç aşamasında ufak çaplı malzeme alınması yeterlidir. Özellikle sosyal medya ve e-ticaret sitesi üzerinden tanıtım yapılmasıyla ilerleyen hediyelik eşya yapımı, tanındıkça sipariş alınan işler arasındadır. Reklam potansiyeli ne kadar fazla olursa, tanınırlık ve buna bağlı olarak sipariş oranı artacaktır. Nişan, kına, nikah, düğün, doğum günü, sünnet ya da mevlit gibi törenler için özel hediyelik eşyalar hazırlandığında, toplu siparişler alınmaktadır. Hediyelik eşyanın yanında, özel gün organizasyonları da yapılabilir. Tek bir siparişten, ortalama 1000 TL gelir elde edilecektir. Verilen hizmetin türüne, hazırlanan ürünlere ve alınan siparişin boyutuna göre, sipariş ücretleri değişecektir.

 

Evden Kokulu Mum ve Kokulu Sabun Yapımı

Evde mum ve sabun yapımıyla, düzenli bir ek gelir elde edilebilir. Özellikle ev hanımlarının sıkça tercih ettiği ek iş türlerinden bir tanesi olan kokulu mum ve sabun yapımı, e-ticaret satışlarıyla daha fazla gelir sağlayacaktır. E-ticaret sitesi, web sitesi ya da sosyal medya kanallarından reklam ve satış faaliyetleri yürütülebilir. Evde kokulu mum yapımında, özel tasarım ambalajlar ve konsepte uygun tasarımlar hazırlamaya dikkat edilmelidir. Özel tasarım ürünlerin çeşitlilik göstermesiyle, satış miktarı artırılır ve markalaşma sürecine girilir. Son dönemlerin en meşhur işleri arasında yer alan kokulu mum yapımı, reklam ve tanıtım potansiyeline bağlı olarak, kar marjını artırmaktadır.

 

Düşük Bütçeyle Kurulabilecek İşler ” başlıklı makalemizin sonuna geldik.Aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

kaynak: https://www.businessnewsdaily.com/5767-business-ideas-low-cost.html

Scroll to Top