Döner Bayiliği Veren Firmalar | Döner Bayilik 2022

Döner Bayiliği Veren Firmalar - Döner Bayilik

Döner bayilik alınacağı zaman birçok firma isminden söz etmek mümkündür. Bu işletmeler genellikle ülke genelinde tüketicilerle buluşmayı hedefler. Bunun yanı sıra yurt dışında çeşitli ülkelerde de bayilik açmak mümkündür.

Döner Bayiliği Veren Firmalar - Döner Bayilik
Döner Bayiliği Veren Firmalar – Döner Bayilik

Firmaların resmî web adresleri üzerinde yer alan müracaat formları aracılığı ile girişimciler başvuru yapabilirler ve işletmenin kriterlerine uygun oldukları takdirde de bayilik sözleşmesi yapmak mümkün olur.

Bayi olarak adlandırılan yatırımcılar bir markanın ürün ya da hizmetlerinin tüketicilerle buluşturulması sırasında hizmet verirler. Markanın temsilcisi olarak faaliyet yürüten bu firmalar bazı kriterleri taşırlar ve yaptıkları sözleşmeler gereği de bu koşulları yerine getirirler.

Ticari faaliyetlerde bayilik çalışmalarından yaygın olarak yararlanılırken hedef kitle ve potansiyel müşterilere ulaşma açısından bayiler aracı firmalardır. Üretici firma ile bayi arasında gerçekleşen ticari anlaşmalar uzun vadeye yönelik olarak şekillenir.

Girişimciler çeşitli sektörlere bayi açma şansına sahip olurken bir marka güvencesi altında ticari faaliyetlere başlamak karşılaşılacak risk oranlarının azalmasına yol açar. Bundan dolayı da bayilik anlaşmaları tercih edilen uygulamalar arasında yer alır.

Döner Bayilik Fırsatları

Saray Döner

2017 yılında kurulan firmanın tavuk döner üretimi yaptığı bilinir. İşletme kendine özgü sosları ile de sektörde yer alır ve bayileri aracılığı ile geniş bir pazara açılmayı hedefler. Hatay lezzetlerinin Türkiye geneline yayılmasını amaç edinen firmanın bayilikleri amacıyla bu hedeflerine ulaşmayı planladığı bilinir.

Döner bayilik anlaşması yapılacağı zaman işletme ile iletişime geçilmesi gerekir. Firmada toplamda 30 kişi çalışmaktadır. Açılacak bayilerin yaşam merkezlerine yakın alanlarda olması firma koşulları arasında yer alır.

Başvuru formunun doldurulmasının ardından Saray Döner ile iletişime geçilmesi gerekir. Bayilerinden istenilenler arasında firmanın kurumsal kimliği ile uyumlu dükkanlar açılmasıdır. Reklam katılım bedeli ve isim hakkı bedeli talep edilmez.

Ayrıca bayilerine verdiği destekler arasında proje, pazarlama, personel ve eğitim yardımı bulunur. Bunun yanı sıra yer seçimi ve bölge koruması konusunda da işletme bayileri ile ortak çalışma yürütür.

Dois Döner

Firma döner bayilik çalışmaları yapar. Bundan dolayı da başvuru formu doldurulduktan sonra işletme ile bağlantı kurulabilir. Fast Food tarzında gıda pazarlaması yapan işletmenin 2007 yılından bu yana hizmet verdiği bilinir.

Türkiye merkezli olarak çalışmalarını sürdüren işletmenin İskenderun’a ait yöresel lezzetleri tüketiciler ile buluşturduğu bilinir. Başvuru süreçlerinde firmanın kriterlerini sağlayan yatırımcılar ile iletişime geçildiği görülür.

Dois Döner bayileri ile yaptığı anlaşmalarda eğitim ve pazarlama desteğinin yanı sıra personel ve proje yardımı da yapar. Ayrıca bölge koruması ve yer seçimi konusunda da bayileri ile ortak çalışma yürütür.

Express Yaprak Döner

Firma ticari faaliyetlerine 2016 yılında başlamış olup İskender üretimi ile sektörde yer almıştır. Döner bayiliği de veren işletmenin hizmet kapsamında yaprak dönerin yanı sıra fastfood ve restoran tarzı çalışmalar da yer alır.

Ana caddelerde ve insan yoğunluğunun fazla olduğu mekanlarda hizmet veren firmanın bayilerinden de istediği dükkanların aynı koşullarda olması beklenir. Bu firma da bayilerini çeşitli destek paketleri ile teşvik etmektedir.

Bu yardım paketleri proje, pazarlama, eğitim ve personel desteği gibi seçenekleri içerisinde barındırır. Sağlıklı gıda üretimi konusunda öncelikleri olan firmanın bölge koruması ve ortak reklam çalışmaları da bulunur. Bayilik almak isteyen girişimcilerin form doldurarak başvuru süreçlerini takip etmesi gerekir.

Kırmızı Döner

Döner bayilik almak isteyen yatırımcıların başvuru yapabileceği firmalardan biri olan Kırmızı Döner 2006 yılında kurulmuş bir firmadır. Hizmet kapsamında yer alan döner satışlarını Türkiye merkezli olarak sürdürmektedir.

Bayilerinin yaya ve araç trafiğine uygun lokasyonlarda dükkân açması gerekir. İşletme isim hakkı bedeli talep eden firmalar arasında yer alır. Firmanın bayi destekleri arasında proje, pazarlama, reklam ve kalite kontrol gibi süreçler yer alır.

Bayilik başvurusu yapacak olan yatırımcıların gerekli koşulları sağlaması durumunda başvuru süreçleri firma yetkilileri tarafından kontrol edilerek onaylanır. Firma yaklaşık olarak 15 bayisi ile hizmet verir.

Maydanoz Döner

Döner bayiliği için başvuru yapılacağı zaman yetkili firmaların belirlediği kriterlerin karşılanması gerekli olur. Maydanoz Döner de 2018 yılında kurulmuş olan bir işletmedir. Toplam çalışan sayısı 25 olan firmanın isim hakkı bedeli talep ettiği görülür.

Türkiye merkezli olarak çalışmalarını sürdüren işletmenin kurumsal bir yapıda olduğu bilinir. Bundan dolayı da bayisi ile kurumsal nitelikte bir çalışma anlayışı içerisinde hareket eder. Özel soslu dönerleri ve dürüm döneri ile sektörde yer alan firmanın gıda standartlarına uygun ürünleri piyasaya sürdüğü görülür.

Girişimcisi için çeşitli destek paketleri sunan firma proje, eğitim, pazarlama ve personel yardımı konusunda bayilik almak isteyenlere yardımcı olmaktadır. Reklam katılım ücreti talep etmeyen işletmenin gelirden pay almadığı bilinir.

Joy Döner

Joy Döner de Hatay yöresine ait lezzetleri tüketiciler ile buluşturmayı hedefler. Bundan dolayı da Türkiye genelinde hizmetlerini arttırmaktadır. Özel soslu Hatay dönerinin yanı sıra tavuk döner üretimi de yapmaktadır.

2019 yılında kurulmuş olan firmanın Almanya-Türkiye merkezli olarak hizmet verdiği görülür. Bayilerinden isim hakkı bedeli, gelirden pay ve reklam bedeli konusunda bir ücret talep etmeyen firma Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında farklı ülkelerde de çalışmalar yapmayı hedefler.

5 yıllık süreç içerisinde reklam katılım ücreti istemeyen işletmenin ayrıca gelirden pay talebi de bulunmaz. Firma ile iletişime geçildikten sonra başvuru kriterlerine uygun özellikler taşıyan yatırımcılar ile görüşmeler yapılır.

Proje desteğinin yanı sıra personel ve eğitim desteği konularında da bayilerine yardımcı olan işletmenin pazarlama desteği ve yer seçimi konularında da bayileri ile ortak çalışma yürüttüğü görülür.

Etibeyaz Döner

2001 yılında faaliyetlerine başlayan firmanın gıda-restoran kapsamında hizmet verdiği görülür. Türkiye merkezli olarak çalışmalarını yürüttüğü görülürken ana cadde üzerlerinde dükkân açılışı konusunda talepleri olur. Bunun yanı sıra insan yoğunluğunun olduğu bölgelerde bayilik açılışını uygun bulur.

Açılacak dükkanlarda 25 metrekare ve üzeri alan olmasını gerekli gören firmanın isim hakkı bedeli talep etmediği görülür. Gelirden pay almayan işletme girişimcisini de destekler. Bu yardımlar arasında eğitim ve proje desteği bulunur. Ayrıca yer seçimi, bölge koruması ve el kitabı çalışmaları da vardır.

Firma ile iletişime geçilerek başvuru formu doldurulması gerekir. Yapılacak görüşmelerin ardından girişimcilerin koşulları sağlaması durumunda bayilik anlaşmaları yapılır. Firma kendi onayı dışındaki ürün satışlarına izin vermemektedir. Mağaza konseptinin de kendi kriterlerine uygun olarak talep eder.

Der Berliner Döner

Döner bayilik çalışmalarından biri de Der Berliner Döner firması tarafından yapılır. 2020 yılında kurulan firmanın Türkiye merkezli olarak çalışmalar yaptığı bilinir. Bayisi ile yapacağı anlaşmalarda bazı hizmetleri de veren firma projenin başlangıcından tamamlanmasına kadar olan süreçleri takip etmektedir.

İstanbul ve Ankara’da bayilik açma çalışmaları yapan işletmenin gelirden belirli bir oranda pay talep ettiği görülür. Gıda kapsamında hizmet veren firmanın 15 çalışanı ile hizmet verdiği bilinir. Ayrıca personel eğitimi konusunda bayileri ile ortak çalışma yürüten işletme satın alma ve tedarik süreçlerinde de aktif olarak görevalır.

Firma ile başvuru formu doldurularak iletişime geçilmesi gerekirken gerekli kriterlere uygun olan girişimcilerle bayilik sözleşmesi imzalanabilir.

Dönerci Nezir Usta

1998 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden firmanın Türkiye merkezli olduğu görülür. Bu firma da isim hakkı bedeli talep eden işletmelerden biridir. 15-20 günlük kurulum süreçlerinin ardından bayi açılışları mümkün olur.

Dönerci Nezir Usta sağlıklı gıdaların tüketicilerle buluşturulması konusunda hassas bir yaklaşıma sahip olurken insan sağlığına yönelik olarak uygun gıda üretimi yapar. Personel bulma konusunda destek veren firmanın ayrıca çalışanlara yönelik olarak da eğitim verdiği görülür.

Bunun yanı sıra bayisine dükkân bölge seçimi desteği vermektedir. Ürünlerinden nakliye bedelini de bayilerinden talep etmeyen firmanın dükkanların projelendirilmesinden de bir ücret almadığı görülür.

Tamsos Döner

Gıda sektöründe yer alan firmalar arasında Tamsos Döner de yer alır ve döner bayilik alınacağı zaman bu işletme ile de çalışılabilir. Türkiye’de hizmet veren firmalardan biri olan Tamsos Döner 2020 yılında kurulmuştur.

Fast Food türü gıdalar ve döner temininde bu firmadan hizmet alınabilir. Firma tüm Türkiye geneline hizmet götürme hedefinde olan bir işletmedir. İsim hakkı bedeli talep ettikleri arasında yer alır. Bunun yanı sıra reklam katılım ücreti almaz.

Gelirden de pay talep etmeyen firmanın ortalama olarak 25 günlük bayi kurulum süreci öngördüğü bilinir. Girişimci destekleri de veren işletmenin yardımları arasında personel, eğitim, proje ve pazarlama bulunur.

Bunun yanı sıra yer seçimi konusunda da bayilerine destek verdiği görülürken bölge koruması ve ortak reklam çalışmalarında da bayisinin yanında yer alır. Firmaya bayilik başvurusu yapılacağı zaman form doldurmak yeterli olurken uygun bulunan girişimciler ile görüşme yapılır.

Not: Farklı iş fikirleri ile ilgili bilgi almak için sizler için hazırlamış olduğumuz dükkanı açma fikirleri başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Academy Döner

Gıda restoran kapsamında hizmet veren firmalardan biri olan Academy Döner 2020 yılından bu yana faaliyetler yürütür. Türkiye’de kurulmuş olan işletmenin ülke genelinde bayileri aracılığı ile tüketiciler ile buluşma hedefleri bulunur.

Döner bayilik veren işletmelerden biri olan Academy Döner isim hakkı bedeli alan firmalardandır. Yaklaşık olarak 1 aylık kurulum süreçlerinin ardından bayilik açılışı mümkün olurken girişimcinin gerekli kriterleri karşılaması icap eder.

Gelirden pay talep etmeyen işletme aynı zamanda da reklam katılım ücreti de almaz. Girişimcisine verdiği destekler ise proje, eğitim, personel, pazarlama yardımı olurken yer seçimi konusunda da yardımcı olur.

Aynı zamanda ortak reklam ve bölge koruması açısından da bayisinin yanında yer aldığı görülür. Firmadan bayilik almak isteyenlerin işletmenin web adresleri üzerinden başvuru formunu doldurması ile müracaat süreçleri başlar. Uygun özellikleri taşıyan girişimcilerle ise bayilik sözleşmesi yapılır.

Porsiyon Döner

2020 yılında faaliyetlerine başlayan işletmenin Türkiye’de Ankara merkezli olarak hizmet verdiği görülür. Bu firma da bayilik koşullarını sağlayan girişimciler aracılığı ile geniş bir alanda çalışmalar yapma hedefinde olan işletmeler arasında yer alır.

Döner bayilik açmak isteyenlerden beklentileri arasında ise açılacak dükkanların ana cadde üzerinde ya da yayaların yoğun olarak bulunduğu bölgelerde olması yer alır. Ayrıca dükkanların 5 metre ön cepheye ve bacaya sahip olması da bayilik verme kriterleri arasında yer alır.

Bayisine vereceği destekler proje, yer seçimi ve bölge koruma gibi seçenekler olur. Bunun yanı sıra anahtar teslimi kuruluş da yapar. Personel ve eğitim desteği de işletmenin hizmetleri arasında bulunur.

Ankara ve çevre illeri hedefleri arasında tutan firmanın isim hakkı bedeli de talep ettiği görülür. Gelirden pay almaz ve reklam katılım ücreti konusunda aylık cirodan belirli bir miktar talep eder. Firmaya başvurular form doldurulmak sureti ile yapılır ve uygun görülen müracaatlara geri dönüşler yetkililer tarafından gerçekleştirilir.

Okuyunuz: Bayilik Veren Firmalar

Scroll to Top