Dolar Kazanmak İstiyorum Diyenler Döviz Getirecek İş Fikirleri 2022

Türk Lirası düşüş trendine girdiği için dolar ile para kazanmak en mantıklı seçenek.Paranın değer kaybetmesinden dolayı alım gücü her geçen daha da düşüyor.Tabi Türkiye’de bir çok kişi doların yükselmesine üzülürken, bu duruma sevinenler de mevcut.Evet, dolar ile para kazananlar için, dövizin yükselmesi biraz sevindirici olabiliyor.Bu nedenle dolar kazanmak bir çok kişi için amaç olmuş durumda.Eğer sizde döviz kazanmak istiyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, doğru yazıda olduğunuza emin olabilirsiniz.

Dolar kazanmak istiyorum
Dolar kazanmak istiyorum

Ucuz işçilik ve iş gücü ülkesi olduğumuz için, ürünlerimize olan talep artmış durumda.Bu yazıda herkes için dolar kazandıracak, başlangıcı basit olan iş fikirlerini listeleyeceğiz.Sıfırdan bir işe girip dolar kazanmak elbette kolay olmayacak.Kendinizi en az 1 ay kadar mevcut iş konusunda eğitirseniz, başarılı olabileceğinize emin olabilirsiniz.

Not: Dolar kazanmak istiyorum diyenlerin aynı zamanda En Yeni 75+ iş Fikirleri başlıklı y azıyı okumasını tavsiye ederiz.

Dolar Kazanmak İçin Fikirleri

Dolar kazanmak
Dolar kazanmak

Dolar kazanmak istiyorum diyenlere aşağıda ki fikirler yabancı ya da bilinmekdik gelebilir.Emin olun bilmediğiniz ya da daha önce hiç denemediğinz her iş de bunu hissetmeniz normal.Karar verip başladıktan sonra işler sizin için kolaylaşmaya başlayacaktırBilmediğiniz her konuda internet sizin için sonsuz bir kaynak.

 

1.Etsy’de El Yapımı Ürün Satmak

Etsy Amerika merkezli, dünyanın tüm ülkelerinden müşterisi ve üreticisi olan online pazar yeridir.Bu site üzerinde sadece el yapımı ürünlerin satışı mümkün.Yani herhangi seri üretim ürünleri satmanız mümkün değil.Güzel olan yanı ise bir çok ürün Türkiyê’de ki fiyatların 10 katına satılıyor.

Örneğin; basit bir yastık yüzünün 30 dolardan, ya da eskitme bir kilimin 800 dolardan satıldığını görebilirsiniz.Hali hazırda bir ürün üretiyorsanız bu büyük bir avantaj.Eğer ürettiğiniz bir ürün yok ise Etsy’de satış yapmak başlıklı makale üzerinden kendinize uygun üretim fikirleri de bulabilirsiniz.

 

2.Upwork İle Freelance İşler Yapmak

Yurtdışında bağımsız ve kısa zamanlı işler için oluşturulmuş olan Upwork sitesi ile dolar kazanmak, yeteneği olanlara göre kolay.Örneğin; basit bir logo Türkiye’de 10 TL iken, Upwork’te bu fiyatlar 10 dolardan başlıyor.Öncelikle İngilizce biliyor olmanız şart.İngilizce bilmeden Upwork üzerinden para kazanmanız gerçekten çok zor.

Logo yapma kısmı ise kolay.Bir çok kişinin yaptığı gibi, Upwork’ten 10 dolara aldığınız işi, Bionluk.com sitesinde 10 TL’ye yaptırıp aradaki farkı kar olarak kazanabilirsiniz.

 

3.Amazon ile Satış Yapmak

Amazon sitesi ile gelir elde eden 10 Binlerce girişimci mevcut.Tabi Türkiye’de ki Amazon’dan bahsetmiyoruz.Amerika’da yer alan Amazon sitesinde sizde geliştirdiğini bir ürünü satabilirsiniz.Örneği; Türkiye’de yaptırdığı Bitcoin temalı telefon kılıflarını Amazon’Da satıp 10 binlerce dolar kazanan genç girişimciler var.Sizde bir ürün geliştirip, Amazon sitesine gönderip bu ürünlerin satışından kazanç elde edebilirsiniz.Detaylı bilgi için Amazon’dan Para Kazanma başlıklı makaleyi inceleyiniz.

 

4.Bitmex ile Para Kazanmak

Bitmx kaldıraçlı işlemlerin yapıldığı bir platform.1000 TL yatırıp, 100 Bin TL’niz varmış gibi işlem yapabiliyorsunuz.Tabi bu platformda TL yerine Bitcoin kullanıyorsunuz.Bitcoin ise dolara göre fiyatlandığı için otomatikmen dolar kazanmnış oluyorsunuz.Şu günlerde yükselişte olan Bitcoin ile para kazanmak için Bitmex kullanımı başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

 

5.Dropshipping Yaparak Dolar Kazanın

Droshipping, A sitesinin sizin adınıza ve sizin müşterinize, sizin belirlediğiniz fiyat üzerinden ürün göndermesine denir.Türkiye’de Amazon dropshipping yöntemi dolar kazanan binlerce girişimci mevcut.Yapmanız gerekn Aliexpress sitesinden uygun fiyata aldığınız ürünü, kendi adresiniz yerine direkt olarak Amazon’da ki ya da farklı bir sitede ki alıcıya göndermek.Tabi 1 dolara aldığınız ürünü orada 10 dolara satarak, aradaki 9 doları cebinize indirmiş oluyorsunuz.

Dropshipping yöntemi emin olun hiç zor değil.Daha detaylı ve basit bir şekilde anlatımın yapıldığı Dropshipping nedir, nasıl para kazanılır başlıklı makaleyi inceleyiniz.

 

6.Uygulamalar ile Para Kazanın

Daha önce anket doldur para kazan ya da reklam izle para kazan tarzı yazılara denk gelmişsinizdir.Bu yazılarda yer alan web sitelerinin tamamı yabancı.Türkiye’de bu şekilde para dağıtacak bir firma emin olun yok.Amerika, İngiltere ya da Kanada gibi ülkerde yer alan firmalar anket başına 20 dolara kadar ödeme yapıyorlar.Ya da izlediğiniz her reklam başına 1 dolar.Size bu işleri nasıl yapacağınız anlattığımız para kazandıran uygulamalar başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

7.İnstagram Üzerinden Dünyaya Ürün Satın

Dolar kazanmak istiyorum diyenler için uygulanması en kolay iş fikri.Almanya, İngiltere, Hollanda, Belçika v.b ülkelerde yaşayan gurbetçiler alışverişlerini genelde Türkiye üzerinden yapıyorlar.İnsangram üzerinde satış yapanlara ise Avrupa’ya gönderim yapyormusunuz diye sık sık sorarlar.Nedeni ise Türkiye’de 10 TL olan bir ürünün, Avrupa’da 10 Euro olması.Özellikle bijuteri sektöründe instagram üzerinden ticaret yapmak oldukça karlı.

 

8.İngilizce Blog Yazarak Para Kazanın

Dolar kazanmak istiyorsanız, İngilizce bilmeniz şart gibi düşünün.Blog yazarken sadece Google Translate kullanarak da yazılar oluşturabilirsiniz.Ancak emin olun az da olsa İngilizce bilgisine ihtiyaç duyacaksınız.İngilizce blog sitesi açtıktan sonra, siteniz için Google Adsense reklamlarına başvurun.Google reklamlarını siteye yerleştirdikten sonra, her tıklama başına ortalama 1 dolar gelir elde edeceksiniz.Örneğin; günlük 1000 ziyaretçi sitenize tıklıyorsa, buradan elde edeceğiniz kazanç günlük ortalama 20-30 dolar olacaktır.

 

9.Pinterest ile Affiliate Yapmak

Pinterest Amerika’da en çok kullanılan sosyal medya siteleri arasında yer alır.Kullanıcılarının %60’lık bir kitlesi ise bayanlardan oluşuyor.Satış ortaklıı anlaşması yaptığınız sitelere ait olan ürünleri pinterest üzerinden paylaşabilirsiniz.Sadece saat görseli paylaşarak, Amazon affiliate üzerinden 100 dolar komisyon geliri elde edenler var.Ancak direkt olarak satış ortaklığı linki paylaşamıyorsunuz.Bunun bazı püf noktaları mevcut.Detaylı bilgi için Pinterest Para Kazanma başlıklı makaleyi inceleyiniz.

 

10. Saç Ekiminde Komisyonculuk Yapın

Dolar kazanmak istiyenler için en kolay sayılabilecek işlerden birisi.Eğer profesyonel olarak ilerlerseniz aylık 10 Bİn doların üzerinde gelir elde etmeniz mümkün.Peki nasıl? Türkiye’de 4000 TL den başlayan saç ekiminin fiyatı Avrupa’da en az 5 Bin Euro. Tabi bunun sonucunda Türkiye’de 2000 Eura’ya saç ekimi yaptırmak bir çok Avrupalı vatandaş için oldukça mantıklı.Sizin yapmanız gereken ise o ülkelerle arada bir köprü oluşturmak.Bunu ise bir web sitesi açıp, reklam vererek başarabilirsiniz.

 

Dolar Kazanmak İstiyorum Diyenler Döviz Getirecek İş Fikirleri ” başlıklı makalemizin sonuna geldik.Aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top