Dolar Kazanma Yöntemleri 2022

Dolar Kazanma Yöntemleri

Yatırım araçlarından birisi olan dolar birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Kısa vadede zaman zaman yatırımcılarını üzüyor olsa da uzun vadede genel olarak kazandıran dolar en iyi yatırım araçları arasında yer alıyor. Bununla birlikte kişiler ellerinde bulunan dolar miktarını artırabilmek için dolar kazanma yöntemleri araştırıyor. Doları TL’de olan paranız ile alabileceğiniz gibi birtakım işlemlerle de doların miktarını artırmanız mümkün olabilir. Döviz kazanma yolları içerisinde birçok yöntem bulunuyor. Bu yöntemleri değerlendirerek elinizdeki doların miktarını kolayca artırabilirsiniz. Ancak bu işlemler için interneti çok iyi bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Bununla birlikte yeni fikirlere açık olmanız da önemli detaylar arasında yer alıyor.

Dolar Kazanma Yöntemleri

Dolar Kazanma Yöntemleri
Dolar Kazanma Yöntemleri

Türkiye dışından çeşitli yatırımlar yaparak ya da iş fikirlerini değerlendirerek dolar kazanma imkanını elde edebilirsiniz. Genel olarak ilk akla gelen ihracat yapma fikri oluyor. Ancak dolar kazanmanın tek yolu ihracat değildir. Bunun yanında birçok iş seçeneği bulunuyor. Bunun yanında birçok iş için de sermayeye ihtiyaç duymuyorsunuz.

Dolar kazanma fikirleri arasında önemli iş seçenekleri olsa da en çok dikkat etmeniz gereken nokta iyi bir İngilizceye sahip olmaktır. Ancak İngilizce bilmeyenler için de dolar kazanabilme olanakları bulunuyor. Birçok farklı iş fikrini değerlendirmeye alarak hesabınızda her geçen gün daha fazla dolar birikmesini sağlayabilirsiniz. Merak edilen dolar kazanma yöntemleri arasında şunlardan bahsedilebilir.

 

Satış Ortaklığı ile Dolar Kazanmak

Dolar kazanma fikirleri arasında ilk sırada gelen işlerden birisi satış ortaklığıdır. Satış ortaklığı ile her gün dolar kazanma kapasitenizi artırma imkanı elde edebilirsiniz. Yurt içinde bulunan e ticaret siteleri gibi uluslararası alanda hizmet veren birçok e ticaret sitesi bulunuyor. Ebay ya da Amazon gibi sitelerde satış ortaklığı fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Bu platformlara kayıt olarak sizler de satış ortağı olabilirsiniz. Platformlarda satılmasına aracılık edilen her ürün üzerinden komisyon kazanıyorsunuz. Bu da sizlere iyi bir dolar getirisi olarak geri dönüş sağlıyor. Ancak bu işten dolar kazanabilmek için yurt dışı platformlarını kazanmanız gerekir. Bunun yanında sosyal medyayı da aktif olarak kullanmanız büyük bir önem taşır.

 

Sponsorlu Gönderiler ile Dolar Kazanmak

Blog sitesi sahibi olanlar için dolar kazanmak mümkün olabilir. Yabancı ziyaretçilerin yoğunlukla ziyaret ettiği bir web siteniz var ise onlar aracılığı ile dolar kazanma imkanı elde edebilirsiniz. Yabancı dilde hazırlanan web sitesi üzerinden reklam kısımlarını başarılı bir şekilde kullanmanız gerekir. Bu iş için sponsorlu gönderi bulabilmek için sizin internet sitenizin benzeri olan sitelere mailler yollayabilirsiniz. Bu şekilde firmalara ulaşarak etkili reklam gelirleri elde edebilirsiniz.

Ancak bu işi yapabilmek için web sitenizin son derece yüksek bir başarıya sahip olması gerekiyor. Ziyaretçi sayısının her geçen gün artması ve özellikle hedef dilde ziyaretçi kapasitesine sahip olmanız büyük bir önem taşıyor.

 

Google Adsense ile Dolar Kazanmak

Google Adsense ile dolar kazanmak da birçok kişinin tercih ettiği yöntemler arasında yer alıyor. Dolar kazanma yöntemleri arasında en çok tercih edilen alandır. Ziyaretçi alan bir internet siteniz var ise reklam ekleyerek çok rahat bir şekilde dolar kazancı elde edebilirsiniz. Google Adsense’den para kazanmak için kayıt olmanız gerekiyor.

Kayıt olma sonrasında da Google sizlere bir kod parçası vererek bunu blog sayfanıza eklemenizi istiyor. Bunun sonrasında ise siteye gelen ziyaretçiler bu reklamlara tıklarsa bunun üzerinden para kazanma imkanı buluyorsunuz. Ortalama bir ziyaretçi sayısına ulaşan web siteler için son derece iyi avantajları olan bir yöntem denilebilir.

 

Yazarlık ile Dolar Kazanma

Yazarlık yaparak dolar kazanma fikri kişilere biraz farklı gelebilir. Ancak İngilizce içerikler hazırlayarak bu şekilde dolar kazanmak mümkün olabilir. Serbest yazarlık yapmak hem eğlencelidir hem de oldukça kazançlıdır. Yurt dışında bu sistemin bir hayli gelişme göstermesi ile birlikte her konuda uzman olan kişiler serbest yazarlık yapabilmektedir. Sizler de yurt dışındaki sitelere İngilizce içerikler hazırlayarak dolar kazanma imkanı elde edebilirsiniz.

Bu işi yapabilmek için web sitelere başvuru yapabilirsiniz. Bazen atılan tek bir mail dahi işe alınmanız için yeterli olabiliyor. Hangi konuda uzmansanız o alanda ki sitelere yazılar hazırlamanız sizin için daha karlı olacaktır.

 

Fıverr ile Dolar Kazanma

İnternet üzerinden insanların hizmet satışı yaptıkları birçok platform bulunuyor. Örnek vermek gerekir ise grafik tasarım hizmetlerinde açılan ilanlara müşteriler tarafından teklifler veriliyor. Sizler de bu teklifler ile para kazanma imkanı buluyorsunuz. Sistemin son derece basit olması günümüzde birçok kişinin kolayca dolar kazanmasına olanak tanıyor. Ancak dolar kazanmak istiyorsanız bu platformların İngilizce olan versiyonlarını tercih etmeniz gerekiyor. Bu şekilde satabileceğiniz hizmet türleri arasında şunları saymak mümkün olabilir:

 • Logo tasarlamak
 • Seslendirme hizmeti vermek
 • SEO hizmeti vermek
 • Çeviri işi yapmak
 • Makale yazarlığı
 • WordPress kurulumu
 • Sosyal medya hizmetleri
 • Banner tasarımı
 • E ticaret hizmetleri
 • Şarkı sözü yazarlığı

Gibi birçok alanda profesyonel bir şekilde çalışma imkanı elde edebilirsiniz. Fıverr’e hemen kayıt olarak kendiniz için bir profil yaratmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu platformlarda bulunmak ve para kazanmak isterseniz az da olsa İngilizce bilginiz olması gerekiyor. İngilizce bilginizin yeterli olduğunu düşünüyorsanız kolaylıkla Fıverr ile para kazanma imkanı elde edebilirsiniz. Dolar kazanma yöntemleri arasında en çok tercih edilenlerdendir.

 

Upwork ile Dolar Kazanma

Upwork ile dolar kazanma Fıverr sistemi ile oldukça benzer bir sistemdir. Ancak bu sistemde tek bir fark bulunuyor. Burada ilanları tamamen müşteriler açıyor. Sizler de bu ilanlara teklif veriyorsunuz. Upwork sisteminde işler hazır bir şekilde yayınlanıyor ve sizler de bu işlere teklif veriyorsunuz. Örnek vermek gerekir ise bir müşteri ilanına hangi alanda işe ihtiyacı olduğunu söylüyor ve kendi açtığı işe teklif verilmesini sağlıyor. Upwork sistemi son derece geniş bir kitleye hitap etmektedir. Bu yöntemde dolar kazanma potansiyeli diğer sistemlere göre daha yüksektir.

Tek yapmanız gereken açılan ilanlara teklif verirken kendinizi çok iyi tanıtmaktır. Kendinizi en iyi şekilde tanıtır ve verilen işleri zamanında yetiştirirseniz sizinle çalışmak isteyecek birçok müşteriniz olacaktır. Upwork sistemini düzenli kullandığınız taktirde iyi bir dolar geliri elde edebilirsiniz. Ayrıca bu işleri alabilmek için çok yüksek bir İngilizce seviyesine de ihtiyacınız bulunmuyor. Google Translate üzerinden yapılan çeviriler iletişim kurmak için yeterli olmaktadır. Dolar kazanma yöntemleri arasında oldukça popüler sistemler arasında yer alır.

 

Freelancer.com ile Dolar Kazanma

Dünya genelinde birçok kişi artık sanal ortamlardan para kazanma imkanı bulabiliyor. Dolar kazanma yöntemleri arasında yer alan birçok platform bulunuyor ve bunlardan birisi de freelancer.com platformu oluyor. Birçok ülkeden insanın katıldığı bu ortamda hizmet sınırlaması bulunmuyor. Hemen herkes kendi yetenekleri ölçüsünde para kazanma imkanı elde ediyor. Bu uygulamada ilk defa katılan kişilerin dahi kısa sürede ön plana çıkması gibi bir avantaj bulunur. İnternet üzerinden yapabileceğiniz tüm hizmetleri burada ilan olarak yayınlayabilirsiniz. Türkiye’den çok fazla üreticisinin bulunması bu platformun Türkçe dil desteğini de sunmasını sağlamıştır. Verebileceğiniz ilan kategorileri arasında şunlardan bahsetmek mümkündür:

 • Katalog tasarlamak
 • Web tasarım hizmeti vermek
 • SEO hizmeti vermek
 • Web sitesi kurulum hizmeti vermek
 • Grafik tasarım hizmeti vermek
 • Mobil uygulama hazırlama hizmeti vermek
 • Seslendirme hizmeti vermek
 • Veri giriş hizmeti vermek
 • Sosyal medya pazarlama hizmeti vermek

Gibi birçok farklı alanda bu hizmetleri verebilirsiniz. Beklentilere yanıt veren bu hizmetler sırasında her türden avantajı elde edebilirsiniz. Yüksek kalitede hizmet verdiğiniz taktirde çok rahat bir şekilde müşteri edinebilirsiniz. Dolar kazanma yöntemleri konusunda en iyi alternatifler arasında yer almaktadır.

 

Çeviri Yaparak Dolar Kazanmak

Çeviri yapmak dolar kazanmanın en garantili yollarından biridir. Eğer iyi bir yabancı dil bilginiz var ise rahatlıkla çeşitli çeviriler yapabilirsiniz. Çeviri kazancınızın dolar olabilmesi için de müşterilerinizi yabancı kişilerden seçmeniz gerekir. Ancak bu işten iyi standartlarda para kazanmak istiyorsanız mutlaka yabancı dile çok hakim olmanız gerekiyor. Uluslararası alanda hizmet veren freelancer platformlarından bu tarz çeviri işlerini kolaylıkla alabilme imkanı bulabilirsiniz. Bu işlerde en çok üzerinde durulan konu çeviri yaptığınız dile olan hakimiyetinizdir. Kelime sayısına ya da sayfa sayısına göre bir ücretlendirme yaparak rahatlıkla yüksek miktarda dolar kazanma imkanı bulabilirsiniz.

Dolar kazanma konusunda çeviri işlemleri oldukça popülerdir. Özellikle zor olan dillerde alacağınız ücretler çok daha yüksek olabilir. Bu nedenle kendinizi dil alanında geliştiriyorsanız çeviri hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

 

Müzik Dinleyerek Dolar Kazanmak

Müzik dinleyerek para kazanmanın çok olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak müzik dinlemek de artık insanlara yüksek orada kazandıran işler arasında yer alıyor. Bu işten dolar bazlı olarak kazanç elde etmek de düşünüldüğünden daha da kolay oluyor. Müzik dinleyerek para kazanmak istiyorsanız bu alanda yabancı olan birçok platform bulunuyor.

Genelde platformlar yeni müzik alanına girenlerin yaptıkları şarkıları dinleyicilere sunuyor. Sizler de bu şarkıları dinliyor ve beğeni yapıyor ya da bu konudaki fikirlerinizi dile getiriyorsunuz. Müzik dinlerken hem yeni sanatçıları tanıyabilir ve kendinize müzik kültürü oluşturabilir hem de iyi standartlarda gelir elde edebilirsiniz. Dolar kazanma yöntemleri arasından en eğlenceli olan işlerden biridir.

 

Fotoğraf Satışı ile Dolar Kazanmak

Stok fotoğrafçılığı son yıllarda oldukça popüler işler arasında yer alıyor. En iyi dolar kazanma yöntemleri arasında olması stok fotoğrafçılığının her geçen gün daha fazla kişi tarafından yapılmasını sağlar. Fotoğraf çekme konusundaki becerilerinize güveniyorsanız bu işi düzenli olarak yapabilir ve dolar kazanabilirsiniz. Yaratıcı bir kişiliği olan hemen herkes bu yöntem ile para kazanma imkanlarını değerlendirebilmektedir.

Çektiğiniz fotoğrafları bu alanda hizmet veren internet sitelerine yüklemeniz gerekiyor. Her satıla fotoğraf üzerinden dolar kazanma şansınız oluyor. Son derece yüksek standartlarda bir platformdur ve beklentilerinize de en iyi şekilde yanıt verir. Stok fotoğrafçılığı günümüzde genelde fotoğraf alanı ile yakından ilgilenen kişilerin tercih ettiği işler arasında yer alıyor. Pasif gelir fikirleri arayışında olanlar bu yöntemi de değerlendirebilme imkanı bulabilirsiniz.

 

Anketler ile Dolar Kazanmak

Henüz Türkiye’de çok yaygın hale gelmese de  dolar kazanmak için iyi yöntemler arasında yer alıyor. İnternette bulunan anket sitelerine üye olduğunuz taktirde sizlere düzenli olarak mail üzerinden anket gönderilir. Bu anketleri yanıtlamanız gerekir. Sorulara yanıt vermek ve gereken cevapları anket üzerinde işaretlemeniz önemlidir. Ancak bu anketlerin hedef kitlesi içerisinde olmanız büyük bir önem taşır.

Anket işini yapabileceğiniz birçok yabancı anket sitesi bulunuyor. Bu sitelere üye olmanız ve aktif bir mail adresi bildirmeniz gerekiyor. Eğer başarılı bir şekilde anketleri tamamlarsanız site hesabınızda belli miktarda para birikiyor. Böylece anketler üzerinden de rahatlıkla para kazanma avantajı elde ediyorsunuz. Anket işleri dolar kazanma yöntemi arasında giderek yaygınlaşan işler arasında yerini alıyor. Günlük olarak 10 ya da 20 dakikanızı ayırmak bu işlerden iyi gelir elde edebilmeniz için son derece yeterli olmaktadır. Ödemeler dolar üzerinden ya da hediye çekleri şeklinde yapılmaktadır.

Okuyunuz: En Yeni İş Fikirleri

Yabancı Borsa Yatırımları ile Dolar Kazanmak

Günümüzde borsacılık hemen herkesin faydalandığı para kazanma sistemleri arasında yer alıyor. Dolar kazanmak ve sahip olduğunuz dolar miktarını artırmak istiyorsanız yabancı sistemler üzerinden borsa yatırımları yapabilirsiniz. Bu işlemleri bankalardan açacağınız yatırım hesaplarıyla da gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır. Borsada yatırım yapmanın çok önemli iki avantajı bulunuyor. İlk olarak yabancı borsalardan kazanılan para size dolar olarak aktarılmaktadır. Bunun yanında TL karşısında dolar yükseldikçe siz daha da fazla kazanma imkanı buluyorsunuz.

Bir diğer avantajı da özellikle ABD borsalarında düzenli olarak yükselen birçok firma bulunuyor. Bu firmaların senetlerine yatırım yaparak düzenli bir dolar geliri elde edebilirsiniz. Ancak bu borsalarda kendinize yer edinmek istiyorsanız yaptığınız işlemler için komisyon ödemeniz gerektiğini de bilmelisiniz. Her işlem sizlere komisyon gideri olarak geri döner.

Uzun vadeli yatırımlar da bu komisyonlardan kat kat fazlasını kazanmanıza yardımcı olur. Fakat dolar kazanma yöntemleri arasında yer alan borsa yatırımlarını dikkate almadan önce mutlaka bu işlerde deneyimli olmanız gerekiyor. Gerekirse bankaların yatırım kanalları ile çalışmak daha da profesyonel davranmanıza yardımcı olur. Borsadan para kazanmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu süreçte hangi hissenin iyi hangisinin daha zayıf olduğunu bilmek gerekir. Grafikleri yorumlayabilmek de bu süreçte önemli olan kriterler arasında yer alır.

 

ETSY ile Dolar Kazanmak

El işleri yapabilmek konusunda yeterli yaratıcılığa sahipseniz bu el işlerini internet üzerinden pazarlayabilirsiniz. Bu alanda hizmet veren birçok önemli platform bulunuyor. El işi üreten kişiler ürettikleri el işlerini ETSY adı verilen platformda satışa sunuyor. Bu platform yalnızca el işi ürünlerin satışa sunulduğu bir platformdur.   İlgi çekici bir eli işi yeteneğiniz var ise bunu rahatlıkla paraya çevirebilirsiniz. Beklentilere yanıt veren bu iş sayesinde hem dolar kazanabilir hem de yeteneklerinizin daha da gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Bu platformun en güzel avantajlarından birisi de ürünleri PTT aracılığı ile gönderebilmektesiniz. Müşteriye teslim edildikten sonra da ETSY bloke koyduğu parayı sizlere göndermektedir. Siteye kayıt olurken verdiğiniz banka hesaplarına ya da kredi kartınıza paranın tanımlanması sağlanıyor. Son derece pratik ve kazançlı bir süreçtir.

ETSY ile para kazanmak hem kolay hem de son derece eğlencelidir. Özgün tasarımlarınız varsa ve el işini devamlı surette yapabileceğinize inanıyorsanız bu platformda kendinize bir hesap açabilirsiniz. Türkçe dil desteği olmayan bir uygulama ancak otomatik çeviri sistemini kullanarak rahatlıkla siteyi çözebilirsiniz.

 

E- Kitap Yazarak Dolar Kazanma

İngilizce seviyeniz iyi ise e kitap yazmak da kişilere ciddi anlamda para kazandırmaktadır. Bu sistem ile para kazanan birçok kişi bulunmaktadır. İngilizce olarak uzun soluklu bir roman yazmanız gerekmez. Aksine insanların merak ettikleri konularda dokümanlar hazırlayarak da yapabilirsiniz. E kitap yazarak para kazanmak günümüzde oldukça popüler işler arasında yer alıyor. Sektöre girmeden önce hangi alanlarda daha fazla okunduğunu bilmeniz gerekiyor. Böylece oldukça işlevsel bir e kitap hazırlayabilirsiniz. E kitap yazdığınızda bunları çeşitli portallarda satışa sunabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli yayın evleri de artık e kitap satışı yapmaya başladı. Bu kitapevleriyle de anlaşabilirsiniz.

Scroll to Top