Delaware’de Şirket Kurup Ebay, Amazon ve Etsy ile Para Kazanın

Size bahsetmiş olduğum bu platformlar sayesinde milyonlarca kişi aylık düzenli olarak gelir elde ediyor.Ebay, Amazon ve Etsy dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden birisi.Shopify ise sizin kolaylıkla alışveriş sitesi kurmanızı sağlayan bir platform.Bu siteler sayesinde yurtdışına satış yapıp, ihracat geliri elde etmeniz mümkün.Hatta ülkemizde binlerce kişi bu siteler üzerinden para kazanıyor.Kullanıcı sayılarının fazla olması ve ürün fiyatlarının Türkiye şartlarına göre yüksek olması bu siteleri çekici kılıyor.

 

Peki bu siteler üzerinden bu kadar yüksek paralar kazanmak mümkünse, neden herkes bu işi yapmıyor?Bu soruyu soruyorsanız emin olun doğru yerdesiniz.

 

Delaware File

 

Bu sitelerde ürün satmak veya listelemek konusunda her hangi bir sıkıntı yaşamazsınız.Yaşayacağınız tek ve en büyük sıkıntı ödeme almada karşınıza çıkıyor.Bildiğiniz üzere Türkiye’de Paypal kullanmanız mümkün değil.Paypal hesabınız olsaydı kolaylıkla bu sitelerden satış yapıp ödeme alabilirsiniz.Paypal Tükiye’ye kapılarını kapattığı için önünüze sadece tek bir seçenek çıkıyor.Amerika’ da yani Delaware eyaletinde 179 $’dan başlayan fiyatlar ile şirket kurup, Paypal hesabı açmak.Türkiye’de ki Amazon, Ebay ve Etsy satıcıları bu yöntem ile ürün satıp, kolaylıkla ödeme alabiliyorlar.

 

Delaware’de Şirket Nasıl Kurulur?

Türkiye’de şirket kurmak zor iken Amerika’da şirket nasıl kuralım demeyin.Emin olun Amerika’da, Delaware eyaletinde şirket kurmak Türkiye’den daha kolay.Üstelik Amerika’ya gitmenize de gerek yok.Delaware eyaletinde şirket kurmak için bir acentenin size aracılık etmesi ve hukuki prosedürleri tamamlaması gerekiyor.Tüm eyaletlerde bu kural aynı.Yani şirket açmak istiyorsanız mutlaka bir acente ile çalışmanız gerekiyor.

 

DelawareFile Acentesi ise şirket kuruluşu için en uygun ücret talep eden firma.Acente hizmeti için sizden talep edilen ücret yıllık sadece 40 $.Eğer 3 yıllık bir anlaşma yapmak total olarak 100 $ acente ücreti ödemeniz yeterli.Şimdi size DelawareFile Acentesi ile nasıl şirket kurabileceğinizi detaylı olarak anlatayım.

 

1. Adım: DelawareFile sitesine giriş yapın ve ” Start A Company 179 $” sekmesine tıklayın.Ben aşağıdaki resimde Google Chrome ile Türkçeye çevirerek gösterdim.

 

Delaware'de Şirket Kurmak

Delaware’de Şirket Kurmak

2. Adım: Şirket Kuruluşu için iletişim bilgilerinizi girin.

Delaware’de Şirket Kurmak

3. Adım: Ek Seçenekleri ve İsteklerinizi Belirtin.

Delaware’de Şirket Kurmak

Ek hizmetler  kısmı oldukça önemli.Dikkat ederseniz taleplerinize bağlı olarak artan hizmet fiyatları karşınıza çıkıyor.Ek hizmetleri için  her acente sizden ücret talep eder.Yine bu konuda en uygun fiyatları DelawareFile Acentesinde bulabilirsiniz.Bu seçenekleri size detaylı olarak açıklayayım.

 

Süreçler ile İlgili Seçenekler

Regular Seçeneği: Delaware’de şirket kurulum işlemlerim 5 ile 10 gün arasında bitsin diyorsanız bu seçeneği işaretleyin.Bu normal şirket kuruluş hizmeti.Ekstra bir ücret ödemenize gerek yok.

 

Faster Seçeneği: +100 $ ödeyerek şirket kurulum işlemlerinin 1-3 iş günü içerisinde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

 

Same Day Filling: +150 $ Fark ödeyerek aynı gün içerisinde şirket kurulum işlemleri gerçekleştirilir.

 

Ek Hizmet Seçenekleri

EIN Number: İş veren kimlik numarası, yani vergi kimlik numarası sizin adınıza alınır.Bu hizmet için ekstra +50$ ödemeniz gerekiyor.Acente sizin adınıza başvuru aşamasını gerçekleştirir.

 

Certificate of Good Standing : İyi niyet belgesi olarak tanımlanır.Banka hesabı açtığınızda veya bazı işlemleriniz için bu belge sizden temin edilir.

 

Operating Agreement & Minutes of Resolution : Çalışma sözleşmesi ve şirket karar tutunakları sizin adınıza acente tarafından tutulur.

 

ITIN Number : Bireysel vergi kimlik numarasıdır.Vergi ödeyecekseniz bu numarayı almanız gerekiyor.

 

Certified Copy & Apostille: Şirketinizin uluslararası geçerlilik kazanması ve kendi ülkenizde de aktif olarak kullanabilmek için bu belgeyi almanız gerekir.Kısacası farklı bir ülkede banka hesabı açmak isterseniz bu numaraya ihtiyacınız var.

 

Corporate Book & Seal : Kurumsal Kitap ve Mühür anlamına gelir.Ekstra 120 dolar ödeyerek bu hizmete sahip olabilirsiniz.

 

Us Business Adress (Annually) : Amerika İşletme Adresi.Posta gönderilerinde bu adresi kullanabilirsiniz.

 

Virtual Office : Aylık sanal ofis kirası.

 

4.Adım: Ödeme Yapılması

Delaware'de Şirket Kurmak

Delaware’de Şirket Kurmak

İstediğiniz ek hizmetleri seçtikten sonra ödeme aşamasını tamamlayarak tüm bu süreçleri gerçekleştirebilirsiniz.Tabi bu bahsettiklerim tamamen bilgi amaçlı.Mutlaka aklınıza takılan sorular olabilir.DelawareFile şirketini tavsiye etmemdeki en büyük neden ise müşteri hizmetleri kısmı.Aklınıza takılan her soruyu canlı yardım, e-mail veya telefon üzerinden sorduğunuz da en kısa zamanda cevap alabilirsiniz.Ayrıca ajansın oluşturmuş olduğu bilgi bankası bölümünü mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.

 

Ebay, Amazon ve Etsy Entegrasyonu

Şirket kuruluş aşamasını tamamladıktan sonra bu platformlar üzerinden business hesap açıp ödeme almaya başlayabilirsiniz.İsterseniz Paypal ya da isteğinize bağlı olarak diğer ödeme yöntemlerini seçmeniz mümkün.Bu arada önemli olan kısım ise banka hesabı açmak.Size verilen EIN numarası ve İyi niyet belgesi sayesinde Transferwise, Payooner ve TransferGo gibi şirkerler üzerinden Business Account açılışı yaparak banka transfer işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Diğer seçeneğiniz ise ABD üzerinden online olarak bir bankadan hesap açmak.Bu seçeneği değerlendirmek için Amerika’da şirket kurmak başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Shopify Entegrasyonu

Delaware şirket kuruluşunu tamamladıktan sonra e-ticaret siteniz için sanal pos başvurusunda bulunabilirsiniz.Dijital hizmet verenler, Dropshiping yapanlar ve Türkiye’den ürün satışı gerçekleştirenler web sitelerine gerekli entegrasyonları yapabilir.

 

Delaware’de şirket kurmak için yapmanız gereken adımları açıkladım.Aklınıza takılan sorularda DelawareFile şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Tel: + 1-302-386-8080       

E-mail : info@delawarefile.com 

  •  
  •  
  •  
  •  

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir