Cep Telefonu Dükkanı Açmak | Maliyeti ve Aylık Kazancı

Cep Telefonu Dükkanı Açmka

Çağımız teknoloji ile gelişip değişen bir devirdir. Cep Telefonu Dükkanı Açmak bu açıdan bakıldığında harika bir fikirdir. Bugün cep telefonu neredeyse yediden yetmişe herkesin elindedir. Cep telefonu teknolojisi gün be gün değişerek gündeme gelmektedir. Yeni çıkan modeller, yepyeni özellikler cep telefonu kullanıcılarını ciddi anlamda etkilemektedir. Bunun sonucu da sürekli elimizde değişip duran cep telefonları olmaktadır.  Sürekli kendini yenileyip kullanıcı görücüsüne çıkan telefonlar ne yazık ki fahiş fiyatlardan alıcı bulmaktadır. Elbette ki her bütçeye uygun olarak telefon bulabilmek mümkün olsa da gelişmiş özelliklerde telefonlar için ciddi paraları gözden çıkarmanız gerekir.

Cep Telefonu Dükkanı Açmka
Cep Telefonu Dükkanı Açmak

Cep telefonu dükkanı açmak, çok akıllıca bir seçim olacaktır. Çünkü telefonlar asla modası geçmeyen, kendini tekrar etmeden sürekli yeni özelliklerde keşfedilmeyi bekleyen teknoloji dünyasının olmazsa olmaz ürünleridir. Ancak cep telefoncu açma maliyeti teknolojik cihaz olmasından kaynaklı olarak oldukça yüksektir. Cep telefonu dükkanı açmak sizin hayallerinizin bir parçası ise, teknoloji alanına ilgi duyuyor ve gündemi sürekli takip ediyorsanız bu işte başarılı olma şansınız çok yüksektir. Ayrıca cep telefonu sektörü ikinci elde alıp satabileceğiniz bir iş alanıdır. İnsanlar sürekli olarak yenilikler istediğinden farklılık adına sürekli olarak cep telefonlarını değiştirirler. Sıfır bir cep telefonu oldukça maliyetli olacağından iki el cep telefonunu cazip bulurlar. Bu da cep telefonu dükkanlarını müşteri yoğunluğuna sokar. Bu yüzden gerekirse ikinci el telefonculuğu bile yapabilirsiniz. Bu konuda iyi düşünüp karar vermek gerekir. Sonuç itibari ile sizde telefonlar satın alarak alıcıya sunacaksınız.

Cep telefoncu açmak isteyenlere öneriler vermek başarılı bir cep telefonu satıcısı olmanın en etkili yollarından biridir. Bir yola çıktığınızda kaybolmamak adına nasıl yol yordam soruluyorsa, bir işe başlamadan önce öneri almak akıllı bir davranıştır. Hele ki bir başka sektörden teknoloji dünyasına geçiş yapacaksanız işin inceliklerini bilip, ona göre davranmak sizin yolunuzu aydınlatacaktır. Elbette ki yepyeni bir iş girişiminde bulunmak çok zordur. Ancak planlarla hareket edilip, seçtiğiniz yolda akıllıca ilerlerseniz önünüzde hiç kimse durmayacaktır. Yeri geldiğinde size öneri yapanları hoşnutlukla dinlemeniz gerekir.  Kimin size fırsat yaratacağını bilemezsiniz. Uyarıları ve yönlendirmeleri dikkate alanlar daha başarılı bir iş hayatı sağlıyor.

Tabiki zor zamanlar olacak, pes etmek isteyeceksiniz ama gerçek bir başarı elde etmek istiyorsanız hayalinize dört elle sarılın. Cep telefonu dükkanı açmak için mutlaka sizde istenen gerekli belgeleri hazır etmeniz gerekir. Bu belgelerin yokluğu başınızın ağrımasına sebep olabilir. Cep telefoncu açmak için gerekli belgeler oluşturmak kendinizi garantiye almanız demektir.

 

Cep Telefonu Dükkanı Açmak İsteyenlere Öneriler

Bilindiği üzere her sektörde olduğu gibi cep telefonu sektörünün de kendince zorlukları bulunmaktadır. Bu zorlukları aşabilmek için öncelikle kendinize güvenmeniz sonrada sektöre ait ufak tefek tüyolar almanız gerekir. Şimdi isterseniz cep telefonu dükkanı açmak için verdiğiniz kararları destekleyecek püf noktalarını paylaşalım. Cep Telefoncu açmak isteyenlere öneriler, işinizdeki başarıyı arttırarak müşteri elde etmenize sebep olacaktır.

 

 • Öncelikte teknolojiye ait bir sektörde mi çalışmak istiyorsunuz, kendinizi ölçüp tartmanız gerekir. Bir heves mi yoksa bir girişimcilik hikayesini bunu keşfetmeniz doğru karar vermenize yardımcı olacaktır.
 • Cep telefonu dükkanı açmak bütçeniz için çok maliyetli olabileceğinden isterseniz maliyeti düşürmek adına bayilik başvurusu yapabilirsiniz.
 • Eğer kendi dükkanınızı açmak girişiminde bulunmak istiyorsanız, geniş çaplı bir maddi muhasebenizi yapmanız çok önemlidir. Kısık bir bütçe ile kendi işinizi kurmak oldukça zahmetli olacaktır. Bu iş bilmeyen kişileri iflasa bile götürebilmektedir.
 • Özellikle dükkân konumunuz iş yoğunluğunuz açısından ince düşünülmesi gereken bir detaydır. İşlek caddeler, pasajlar cep telefonu dükkanı açmak için ideal yerlerdir.
 • Elbette ki size rakip olacak cep telefoncuları ile yakın komşu olmanız yeni açılan bir telefoncu olarak satışlarınızı etkiler, müşterilerinizi kıyaslamaya sürükler bu yüzden mümkünse işlev bir caddede tek olmak sizin açınızdan daha kıymetli olacaktır.
 • Telefon sektöründe araştırma yapmalı, mali durumunuzla alakalı kıyaslama yapmalısınız.
 • Dükkân seçerken, orta genişlikte bir alan olmasına dikkat edin. Cep telefonu dükkânı açmak için seçeceğiniz dükkân en az üç müşteriyi alacak metrekarede olmalıdır.
 • Satışını yapacağınız cep telefonun marka ve modellerini belirleyin. Sürekli gelişen bir sektörde yeniliklere açık olmanız en iyi modelleri seçebilmenize avantaj sağlayacaktır. Bununla birlikte cep telefonları hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmak müşterilerin ilgisini çekecektir.
 • Her müşteri satıcıya sorduğu sorunun tatmin edici cevaplanmasını arzu eder. Bu yüzden müşterilerinize güler yüz ve tatlı dille hizmet sunun. Tatlılıkla tanıtacağınız bir ürün severek alınıp kullanılacaktır.
 • Kendi reklamınızı yapmaktan çekinmeyin. Özellikle cep telefonuna ilgi her geçen gün artarken siz kampanyalarla müşteri kazanmanın yollarını arayın.
 • Eğer satışlar sizi yeterince tatmin etmiyorsa, eleman olarak tamir teknisyeni ile çalışmanız avantaj sağlayacaktır.
 • Cep telefonu dükkanı açmak istediğiniz doğrultusunda sadece telefon değil, telefon aksesuarları, telefon kılıfları ve kulaklıklarda müşteriler için eğlenceli seçenekler olacaktır. Nihayetinde telefon alan bir müşteri eninde sonunda bir kılıfa muhtaç oluyor.
 • Koruyucu cam konusunda titiz davranır ve işinizi ustalıkla yaparsanız telefonların ekran koruyucularını da müşteriye rahatlıkla siz temin edebilirsiniz.
 • Sadece telefon değil telefonu daha konforlu hale getiren içerikli malzemeler satmak avantaj sağlayacaktır.
 • Teknolojik cihazlar satan bir dükkânın mutlaka alarmı olmalıdır. Alarm sistemi satış ürünlerinizi korumanızın en etkili yolu olacaktır. Hatta dükkanı sigortalatmak çok akıllıca bir yöntemdir.
 • Son olarak tavsiyemiz şu ki cep telefonu dükkanı açmak için sizden istenilen belgeleri tamam bir halde ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından temin etmenizdir.

 

Cep Telefoncu Açma Maliyeti

Bu devirde dükkân açmak pek kolay değildir. Ancak günümüz şartlarında gerek kredi alarak gerekse elimizde olan birikmişi yatırım olarak kullanmak akıllıca olacaktır. Hayallerinizin peşinden gitmek, ekmek paranızı alın teri ile çıkarmak için kendi dükkanınızı açabilmek oldukça kıymet ve özeldir. Cep telefoncu açma maliyeti genel olarak en düşük rakamla otuz bin liradır. Evet otuz bin liraya da küçük ama kendinize ait bir dükkân açmak mümkündür.  Eğer maddi durum şartlarınız iyiyse bu maliyet iki yüz elli bin liraya kadar çıkış yapabilmektedir.

Okuyunuz: Dükkan Açma Fikirleri

Cep Telefoncu Açmak İçin Gerekli Belgeler

Cep telefonu dükkânı açmak için genel kurallar vardır. Bu kurallar belgelerle tescillenmelidir. Aksi halde bin bir emekle kurduğunuz dükkanınız ceza ile karşı karşıya kalır. Hiç bilmeyenler için kısaca o alınacak belgelerden bahsedelim.

 • Nüfus cüzdanı örneği
 • İkametgâh örneği
 • Vergi levhası
 • Ruhsat belgesi
 • Ticaret ve Oda Kaydı
 • İş yerine ait tabu veya kira sözleşmesi
 • SGK kaydı
 • Sabıka kaydı
 • Yangın araç gereçleri
 • Çevre temizlik evrakı

Cep telefonu dükkanı açmak, bu belgeler sayesinde kolay ve zahmetsiz bir şekilde işleyecektir. Hayatınızın mesleğini yapmak, bu konuda kendinizi geliştirmek sizi inanılmaz mutlu kılacaktır.  Severek yapılan her iş başarıyla sonuçlanacağınızdan kuşkunuz olmasın. Teknoloji önemli bir sektördür. Geri değil ileri gider. Bu yüzden her bir adımını takip etmeli, telefon tanıtım videolarını dikkatle incelemelisiniz. Gözden kaçırdığınız en ufak ayrıntı müşteri tarafından şüpheli görülecektir. Hayırlı olsun.

Scroll to Top