Bitcoin Hesabı Açma 2022 | Nasıl Bitcoin Hesabı Açılır?

Bitcoin’e yatırım yapmak veya para kazanmak istiyorsanız Bitcoin hesabı açma işlemi nasıl yapılır bilmeniz gerekiyor. Kripto para birimlerinin satıldığı borsalar diğer borsalar ile hemen hemen aynı. Farklı olan ise para birimi dönüştürme işlemleri. Daha önce Bitcoin ile hiç tanışmadıysanız hesap açma konusu gözünüzü korkutmasın. Bu yazıda size yapmanız gerekenleri detaylı olarak anlatacağım. Sadece her şeyi bir günde öğrenmeyi beklemeyin. Eğer sabırlı olup kendinizi bu konuda geliştirebilirseniz, herkes gibi sizde % 1000’in üzerinde para kazanabilirsiniz.

Bitcoin Hesabı Açma 2019
Bitcoin Hesabı Açma 2019

Bitcoin hesabı açmak isteyenler bu işlemi 100’lerce borsa üzerinde yapabilir.Ancak benim size tavsiye edeceğim platformlar bu işlemi en düşük komisyonlar ve en ucuz maliyetler ile gerçekleştirebileceğiniz borsalardır.

 

Bitcoin Hesabı Açma

Bitcoin hesabı açma
Bitcoin hesabı açma

Bitcoin hem teknoloji hem de dijital bir para birimi.Bitcoin satın alıp yatırım yapmak için, Bitcoin satan bir borsaya üye olmanız gerekir.Üye olduğunuz borsada satışı yapılan her kripto para veya koin için size bir cüzdan numarası tanımlanır.İsterseniz aynı anda 10 tane borsada Bitcoin hesabı açma işlemi yapın.Her borsa size farklı bir cüzdan numarası tanımlayacaktır.Bunu İban numarası gibi düşünebilirsiniz.Her banka size Türk Lirası için veya döviz için farklı İban Numaraları tanımlar.Bitcoin veya altcoin borsalarını bu şekilde düşünürseniz sizin için anlaması daha kolay olacaktır.

 

Şimdi sıra geldi hangi borsayı yani bankayı seçeceğinize.Banka hesabı açacak olsanız size en çok faiz vereni ya da en düşük masraf ücreti alanı seçersiniz.Bizde burada alım satımlarda en düşük komisyon ücreti alan ve dünyanın en güvenilir olan Borsasını seçeceğiz.

 

Tartışmasız bir şekilde dünyanın en büyük ve en düşük komisyon oranına sahip olan borsası Binance.Bu konuda kendi araştırmalarınızı da yapabilirsiniz.Ancak emin olun sonuç değişmeyecektir.Binance Borsası bir ara üyelik alımını durdurmuştu.Ancak alt yapısını güçlendirdikten sonra tekrar üye alımına başladı.Bu borsada yer alan dijital para birimleri detaylı incelemeden geçmiş güvenilir kripto paralardır.Herhangi bir dolandırıcılık olayına maruz kalma ihtimaliniz yok denecek kadar azdır.

Okuyunuz: Bitmex İle Nasıl Para Kazanılır

Binance Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır

Binance Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır
Binance Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır

Size yazımın başlangıcında Bitcoin borsalarının normal Borsa ile aynı olduğundan bahsetmiştim.Ancak daha önce borsa deneyiminiz yoksa Bitcoin hesabı açma ve alım satım yapma konusunda endişelenmeyin.Daha kolay öğrenebilmeniz için bir kaç yazı hazırladım.Aşağıda yer alan linkteki yazıları sırasıyla okuyarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Binance Borsası Kullanım Rehberi

Yukarıda sizin için hazırlamış olduğum yazıları okuduğunuzda kolay bir şekilde üye olup Bitcoin alım satımı yapabilirsiniz.Eğer Cep telefonu ile bu işlemleri yapacaksanız mutlaka uygulamayı indirmenizi tavsiye ederim.Uygulama arayüzü, normal web tarayıcıda açılan arayüzden daha kullanışlı.Sırasıyla yapmanız gerekenleri aşağıda tekrarlayalım.

 

 1. Binance Sitesine giriş yapın.
 2. Üyelik formunu doldurun.
 3. Mail onayını gerçekleştirin.
 4. Alım – Satım için hesabınız kullanılabilir durumda.
Bitcoin Hesap Açma işlemi yapmak için resimde görüldüğü gibi istenen bilgileri doldurmanız gerekiyor.
Bitcoin Hesap Açma işlemi yapmak için resimde görüldüğü gibi istenen bilgileri doldurmanız gerekiyor.

Binance Borsasında Bitcoin hesabı açma işlemini gerçekleştirdikten sonra hesabınıza herhangi bir kripto para birimi göndermeniz gerekiyor.Yani Türk Lirası ile Bitcoin satın almalısınız.TL ile Bitcoin almak için yerli bir borsayı kullancaksınız.Bunun için size Paribu isimli Borsayı tavsiye ediyorum.

 

Paribu şuan Türkiye’de en uygun fiyata Bitcoin satan borsa.Komisyon oranları ise çok düşük.Bu nedenle Türkiye’de en çok Paribu Borsası kullanılıyor.

 

Paribu Bitcoin Hesabı Açma

Paribu Üyelik

Burada aklınızda bir soru işareti kalabilir.Paribu ile Bitcoin almak varken neden Binance Borsasında hesap açtık diye sorabilirsiniz.Paribu henüz Türkiye de yasal bir zemine oturtulmamış bir borsa.Yani yasalarımızda Bitcoin veya dijital paralar ile ilgili herhangi bir madde yok.Ancak Binance Borsası bulunduğu ülkede kabul gören Lisansı olan bir platform.Bu nedenle Paribu üzerinden uygun fiyata Bitcoin satın alıp, Binance Borsasına göndermek hem daha güvenilir hem de daha mantıklı.

 

Tabi tek avantaj bu değil.Bitcoin ile para kazanmak istiyorsanız, Altcoin alım satımı yapmanız gerekiyor.Bitcoin son 1 ayda maksimum %10 yükselirken, diğer kripto para birimleri arasında % 500 yükselen Altcoinler var.Bu sayede yapmış olduğunuz yatırım ile kısa zamanda büyük karlar elde edebilirsiniz.Binance Borsasında şuan 466 farklı alım satım işlemi yapabilirsiniz.

 

Not: Paribu’da Bitcoin hesabı açma olayını, Garanti Bankasından dolar alıp, HSBC bankasına transfer etmek olarak düşünebilirsiniz.Sonuçta HSBC bankasının dünyanın bir çok ülkesinde şubesi var.

 

Paribu borsasında hesap açtıktan sonra, Bitcoin satın alıp, aldığınız Bitcoini, Binance Borsasına göndermeniz gerekiyor.Bu işlemleri risksiz bir şekilde yapabilmek için aşağıdaki linkte yer alan yazıları mutlaka okuyunuz.Bu sayede Tüm işlemlerinizi risksiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Paribu’dan Binance Borsasına Bitcoin Aktarma

Yukarıda yer alan linkteki yazılar sayesinde Paribu sitesine üye olup, kolaylıkla Bitcoin satın alıp Binance Borsasına gönderebirlisiniz.Şimdi yapmanız gereken bütün işlemleri sırasıyla aşağıda maddeler halinde yazalım.

 

 • Binance borsasında Bitcoin Hesabı açın.
 • Binance kullanım rehberini okuyun.
 • Paribu borsasında bitcoin hesabı açın.
 • Paribu’ya Türk Lirası gönderin.
 • Paribu’dan  Bitcoin satın alın.
 • Parbudan Aldığınız Bitcoin’i Binance Borsasına gönderin.
 • Binance Borsasında Bitcoin ile Altcoin ticareti yapın.

 

Bitcoin Alım Satım Taktikleri

Size yukarıda en basit adımlar ile Bitcoin hesabı nasıl açılır anlattım.Ancak iş bu kadarı ile bitmiyor.Bildiğiniz üzere teknoloji her geçen gün güncelleniyor.Bitcoin ile ilgili bugüne kadar 1000’in üzerinden makale ve bir kaç kitap okudum.Hala her şeyi tamamen biliyorum diyemem.Google, Twitter ve Youtube üzerinden sürekli kendinizi geliştirebilirsiniz.Aşağıda yer alan alt başlıklıklarda bir kaç konuya değinelim.

 

Bitcoin Cüzdanı

Bitcoin cüzdanı 13 karakterden oluşur.Harf ve rakamlardan oluşan bir karakter serisi.Bankaların size verdiği İban numarası gibi düşünürseniz daha kolay anlaşılacaktır.Tabi bu cüzdan adresi sadece Bitcoin için geçerli değil.Her kripto para biriminin kendine ait bir cüzdan numarası vardır.Örneğin Binance Borsasına üye olduğunuzda, toplamda 150 adet dijital para birimi olduğu için 150 tane atanmış cüzdan numarasına sahip olursunuz.

Farklı bir adrese ya da borsaya transfer yapmak istiyorsanız o kripto para birimine ait numaraları kullanmalısınız.Örneğin; Binance borsasından, Paribu’ya 100 adet Ripple ( XRP)  transferi yapacaksınız diyelim.Bunun için Binance’da XRP transferini seçip, Paribu’da yer alan XRP cüzdan adresininizin numarasını girmeniz gerekir.Yani Bitcoin için atanan cüzdan adresini girerseniz bu transfer gerçekleşmez.

 

Volatilite Nedir?

Bu sadece Bitcoin piyasasında değil, tüm para piyasalarında mevcut olan bir terimdir.Para piyasalarında fiyatlardaki değişimleri ifade etmek için kullanılır.Bitcoin piyasasında ise hacim anlamına gelmektedir.Bütün altcoinler Bitcoin’e göre fiyatlanır.Örneğin; XRP diital para biriminin volatilitesi için Vol= 750 yazsın.Bunun anlamı Binance Borsasında 750 Bitcoin karşılığı XRP satın almış cüzdan var.Alım emirleri çoğalırsa bu rakam artar.Peki ne önem ifade eder?

Volatilite rakamının yüksek olması demek o altcoine güvenipte satın alan kişilerin ne kadar çok olduğunu ifade eder.Piyasada volatilite bir anda yükseliyorsa bilinki o dijital para birimi ile ilgili iyi haberler yayılmıştır.

 

Hodl Ne Demek?

Bitcoin hesabı açma işlemini tamamlayan herkesin, araştırma yaptıkça karşısına çıkacak bir kelimedir.Gerçek anlamı İngilizce olan Hold’dur.Yani tutmak.Eğer satın aldığınız kripto paraları uzun süreli elinizde tutacaksınız hodl etmiş olursunuz.Yani günlük al sat yapan bir yatırımcı değilsiniz anlamındadır.

 

Bitcoin Madenciliği

Bu tamamen sizden bağımsız olan bir konu.Ancak bilmenizde fayda var.Bitcoin merkezi olmayan bir para birimi olarak bilinir.Yani sahibi ya da kontrolü yapılan bir dijital para değildir.Siz Bitcoin transferi yaptığınız zaman bu işlemlerin gerçekleşebilmesi ve doğruluğunun onaylanması için madencilik yapanlar vardır.Yüksek ekran kartı gücüne sahip olan bilgisayarlara rastgele olarak transfer işlemlerinin doğrulaması gönderilir.Bu bilgisayarlar sizin yapacağınız transferin daha önce yapılıp yapılmadığını ve doğruluğunu yazılım aracılığı ile test eder.Daha sonrada onay gerçekleşir.Yapılan bu işlem sonucunda madencilere ödül dağıtılır.Dağıtılan ödül sonucu madencilik ile para kazanılmış olur.

Okuyunuz: En Yeni 75+ İş Fikri

Bitcoin Terimleri

Bitcoin hesabı açma işlemini başarıyla gerçekleştirenler sık sık karşılaşacağı bazı terimler vardır.Bu terimlerin bir kısmı normal borsalarda kullanılırken, bir kısmı da sadece Bitcoin Borsasına özel olarak jargon şeklinde ortaya çıkmıştır.Fenomen Borsacı hesapları takip ettiğinizde bu terimler sıklıkla karınıza çıkacak.

 

Fud: Fiyatların düşeceğine dair, borsa oyuncularında yer edinen korku.Bu duygu sonucu kullanıcılar ellerindeki kripto paraları satarak düşüşe neden olurlar.

 

Fomo: Borsa ekranını açtığınızda  büyük yükselişler yaşayan bir dijital para birimi ile karşılaşabilirsiniz.Bu yükselişi kaçırma korkusuna Fomo denir.Kar  etme fırsatını kaçırmayayım diye yüksekten alım yapanlar bu korku sonucu zarar ederler.

 

Fork:Terimlerin bir çoğu İngilizcedir.Çatal anlamına gelir.Dijital para biriminin ayrı kollara ayrılmasına verilen isimdir.Bitcoin’in zamanında Bitcoin Cash, Bitcoin Gold gibi çatal vermesiyle örneklendirilebilir.

 

ICO : Bir kripto para oluşturan şirketin, fon toplamak amaçlı oluşturduğu, belirli bir zaman dilimiyle sınırlı olan kitle fonlaması sürecidir.ICO’da kendinizi yatırımcı olarak düşünebilirsiniz.Eğer oluşturulan dijital para birimindeki proje tutarsa yüksek rakamlar kazanabilirsiniz.

 

Lightning Network: Bitcoin işlemlerinin yavaşlığından şikayet edilir.Blok zincirinin çok büyümesinden dolayı bu teknoloji ortaya çıkmıştır.Tüm işlemler tek bir paket haline getirilip, yıldırım  hızı ile transferin yapıması sağlanır.Maliyeti ise sıfıra yakındır.

 

Pump: Bir kripto para biriminin fiyatının bir anda yükseliş yaşamasıdır.Bu yükselişler genelde %100’ün üzerinde olur.Belirli bir grup tarafından bilinçli olarak yapılır.Fomo korkusu ile yüksekten girenlerin alım yapması sonucunda, pump yapan grup satış yaparak bilinçli kar eder.Dump ise bunun tam tersidir.Bilinçli olarak fiyat düşürme hamlesidir.

Bitcoin Hesabı Açacak Olanlara Tavsiyeler

Bitcoin Hesabı Açma
Bitcoin Hesabı Açma

Bitcoin hesabı açtığınız zaman direkt para kazanacaksınız diye bir kural yok.Bitcoin borsalarında %10.000’lerin üzerinde kar eden de var, parasının tamamını kaybedende.Para kazanmanın kuralı Borsada, Viopta, Forexte ve Bitcoinde de aynıdır.Yapılmaması gereken hataları yaptığınız sürece kaybedersiniz.Bu nedenle size  bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum.

 

 • Yatırım yapacağınız kripto para birimi ile ilgili mutlaka kendi araştırmanızı yapın.Örneğin; Google’a XRP coin nedir diye yazdığınızda karşınıza yüzlerce yazı çıkacak.Projeleri inceledikten sonra mantıklı gördüğünüze kendiniz karar vererek yatırım yapın.

 

 • Tüm para piyasaları için sabit olan bir kural vardır.O da sabırlı olmak.Yatırım yaptığınız Dijital paranın değeri düştüğünde veya yatırım yapmadığınız bir projenin değeri arttığında panik yapıp hamle yapmayın.Piyasalarda her zaman uzun vadeli düşünen yatırımcılar kazanır.

 

 • Kayıp durdurma özelleği olan ”Stop Loss veya Stop Limit” özelliğinden mutlaka faydalanın.

 

 • Sürekli olarak Bitcoin piyasasına bakmak, sizin moral seviyenizi ve karar verme iradenizi düşürebilir.Kendinize mutlaka kurallar koyun.Aksi taktirde kuruşluk yükselişler veya düşüşler moralinize etki eder.

 

 • Bitcoin ile yüksek seviyelerde kazanabileceğiniz gibi yüksek seviyelerde de kaybedebilirsiniz.Bu nedenle mevcut bulunmayan paranızla ya da borç ile yatırım yapmayınız.

 

 • Mutlaka Borsa, Forex ya da Bitcoin yatırımcılığı ile ilgili bir kitap okuyun.

Bitcoin ile Para Kazanmak

Bitcoin Hesabı açma başlıklı yazımızın sonuna geldik.Aklınıza takılan sorularda yorumlar bölümünden benimle iletişime geçebilirsiniz.Ayrıca aşağıda yer alan yazıları okuyarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Scroll to Top