Binance’dan Nasıl Para Çekilir 2022 Resimli ve Detaylı Anlatım

Binance‘da alt coin alım-satımı yaparak kar ettiğinizi varsayalım.Peki bu bitcoinleri Binance sitesinden çekip nasıl paraya çevirebilirsiniz? Bu yazıda detaylı olarak binance’dan nasıl para çekebileceğinizden bahsedicem.Ancak aşağıdaki linkte yer alan konularda bilginiz yoksa mutlaka bir göz atın.Binance’dan nasıl para çekilir?

Paribu’dan Binance Borsasına Nasıl Para Aktarılır?

Binance’dan Para Çekme

Binance’dan para çekmek için, paribu sitesini kullanmamız gerekiyor.Binance’de yer alan bitcoinleri paribu sitesine aktarıp ordan Türk Lirasına çevirmeniz gerekiyor.Bunu yaparkende, Binance Borsasına yaptığımız aktarımın tersini yapıcaz.Aşağıda yazılanları dikkatlice okursanız hiç bir sorun yaşamazsınız.Ancak ufak bir hata’da dahi bitcoinlerinizin kaybolması riskiyle karşılaşabilirsiniz.

NOT: Binance üzerinden Paribu’ya sadece Bitcoin cinsinden aktarım yapabilirsiniz.Diğer Coinleri göndermeyi denemeyiniz.

1-Paribu Sitesindeki Cüzdan Numaranızı Kopyalayın.

Paribu’ya giriş yapıp ”BTC İŞLEMLERİ” sekmesine tıklayın.Karşınıza gelen ekranda yer alan ”bitcoin yatırma” sekmesinde ki numara sizin Paribu Bitcoin Cüzdan numaranızdır.O numarayı kopyalayın.Binance’daki Bitcoinleri bu hesaba göndereceksiniz.

Paribu Bitcoin Cüzdan Numarası
Paribu Bitcoin Cüzdan Numarası

2-Binance Üzerinden Paribu’ya Bitcoin Gönderme

Binance hesabınıza girin ve  ”WithDrawals” sekmesine tıklayın.Binance sitesini mobil, tarayıcı ve pc programı olarak kulandığınızdan farklı yerlerde olabilir.Ancak mutlaka bulabileceğinize eminim.Bulamazsanız yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.En geç 1 saate kadar cevaplarım.

Binance bitcoin gönderme
Binance’dan nasıl para çekilir

Yukarıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. ”Btc withdrawal Adres” yazan kısma paribu’dan kopyaladığınız, btc cüzdan adresinizi kopyalayın.Amount kısmına ise ne kadar bitcoin göndereceğinizi yazın.”Max” sekmesine tıklarsanız borsa üzerinde olan bütün bitcoinlerinizi seçmiş olursunuz.Sonrasında ise ”Submit” butonuna basın.

 

3-Binance’den Gelen E-mail’i Onaylayın.

Size Binance Borsasının ne kadar güvenilir bir borsa olduğundan bahsetmiştik.Bu işlem size mi ait diye bir mail gönderip, onaylamanızı bekleyecekler.Mail’de bu işlem size mi ait diye cüzdan numaranızı ve gönderdiğiniz miktarı yazar.

Binance mail onayı
Binance Mail onaylama

Vertification code”  yazan bölümdeki kodu kopyalayın ve ”Confirm Withdraw”  sekmesine tıklayın.İşleminiz bu kadar.En geç 1 saat içerisinde Bitcoinleriniz Paribu hesabınıza geçecektir.Şimdi sıra geldi Paribu’daki Bitcoinleri Türk Lirasına çevirmeye.

 

4-Paribu’daki Bitcoinleriniz İçin Satış Emri Verin

Paribu sitesine giriş yapıp, ”Kolay Alış-Satış” sekmesine tıklayın.Açılan sayfadan tekrar ”Kolay Sat” sekmesine tıklayın.Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.Miktar BTC kısmına  ne kadar bitcoin satmak istiyorsanız yazın.Hemen altında kaç TL tuttuğu yazacaktır.Sonrasında ise ”BTC SAT” butonuna tıklayabilirsiniz.Sıra geldi Türk Lirasını Paribu üzerinden banka hesabınıza göndermeye.

Paribu Bitcoin Satma
bitcoin satış emri

5-Paribu’dan Banka Hesabına Para Transfer Etme

Paribu anasaydasında yer alan ”TL İŞLEMLERİ” sekmesinden  ”Türk Lirası Çekme” butonuna tıklayın.Aşağıdaki gibi bir sayfa karşınıza gelecek.Ad Soyad kısmı bölümünü doldurun ve ”yeni transfer hesabı” sekmesine tıklayın.Hemen ufak bir yan sayfa açılacak.Oraya sadece İban Numaranızı yazın.Sonrasında ise çekmek istediğiniz tutarı giriniz.

Paribudan banka hesabına para gönderme
Binance’dan nasıl para çekilir

Türk Lirası Çek” butonuna tıkladıktan sonra , paranız hesabına en geç 1 saat içerisinde geçecektir.Bununla ilgili en ufak bir sıkıntı yaşarsanız, Paribu Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.Anında size cevap vereceklerdir.

 

Binance’dan nasıl para çekilir başlıklı yazımız bu kadar.Bitcoin ile ilgili ihtiyacınız olabilecek bütün makalelere ANASAYFA üzerinden ulaşabilirsiniz.Takıldığınız, anlamadığınız bir nokta olursa, yorumlar bölümünden  sorabilirsiniz.En geç 1 saat içerisinde cevaplamaya çalışacağım.

 

Scroll to Top