Bijuteri Bayiliği Veren Firmalar | Bijuteri Bayilik

Bijuteri Bayiliği Veren Firmalar

Bijuteri, kelime anlamı olarak maddi değeri olmayan malzemeler kullanılarak oluşturulan takı ve süs eşyaları demektir. Bijuteri bayilik ise bu ürünlerin satışında marka hâline gelmiş firmaların adına satış yapmak için kurulan bayiliklerdir.

Bijuteri Bayiliği Veren Firmalar
Bijuteri Bayiliği Veren Firmalar

Bijuteri yapımında kullanılan malzemelerin maddi değeri olmasına gerek yoktur. Ancak yardımcı malzeme olarak alpaga, (alman gümüşü) demir, bakır gibi madenler de kullanılabilir.

Bijuteri yapımında taş da kullanılır. Ancak bu taşlar genellikle sentetik yani laboratuvar ortamında üretilen taşlardır. Şimdi bijuteri bayiliği veren firmalardan bahsedelim.

 

Bijuteri Bayiliği Veren Firmalar

1. Küppeli Plus

Küppeli plus bijuteri firmasının kurucusu ve aynı zamanda sahibi olan Süleyman Olgun, bu sektöre 1989 yılında giriş yapmıştır. Küppeli plus bijuteri ise bir şahıs şirketi olarak 31.01.2006 tarihinde kurulmuştur.

2010 yılında ise Kübra Nur Bijuteri San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak firmalaşmıştır. Bu firma bijuteri bayilik hizmetlerinin hepsini sağlık bakanlığı onaylı, ruhsatlı ve denetimli üretim tesislerinde gerçekleştiriyor. Ürünler sağlığa zararlı madde içermemekte ve 0 yerli olarak Türkiye’deki özel kimya laboratuvarlarında denetlenerek üretilmektedir.

60 kişilik bir ekip olarak faaliyetini sürdüren Kübra Nur Bijuteri; tasarım çalışmaları yapan bir ekibe, bu tasarım çalışmalarını uyarlayan 3D yazıcısına sahiptir. Bu 60 kişilik ekip tam donanımlı bir hizmet sunarken, müşteri memnuniyetini de odak noktasında tutmaktan kaçınmıyor. Farklı model ve tasarımlara bu denli önem veren Kübra Nur Bijuteri, aynı zamanda uygun fiyat ve profesyonel alt yapı avantajları ile sektöre ismini altın harflerle yazdırmayı başarmıştır.

Küppeli Plus Bijuterinin toplam 5 ülkede 61 adet franchise (bayilik) sahiptir. Küppeli Plus bijuteri bayilik açmak için gereken maliyet ortalama 230.000 TL’dir ve bir bijuteri bayilik ortalama 20 günde kurulur.

2. Assortic Accessories

Assortic bijuteri, 2008 yılında kurulmuştur. Firmanın ismi Kokoş Aksesuar Mağazacılık Ltd. Şti.‘dir. Bijuteri alanında kaliteli ürünlerin yanında uygun fiyatlı oluşu da kurumsallaşıp, marka olmasını sağlamıştır. Bu bijuteri firmasının ekibi sahayı ve ürünü iyi tanımakta, ayrıca tasarım oluştururken de müşteri talebine göre güncel bir konsept oluşturmaktadır.

Assortic bijuterinin genel merkezi Gebze’de bulunmaktadır. 600 m2’lik toplam alana sahip olan bu genel merkezin içerisinde yönetim katı ve atölye bulunmaktadır. Kaliteli ürün ve hizmet sunan bu kurumsal ekip, tecrübeli 44 personelden oluşmaktadır. Aynı zamanda bu 44 personelin dışında mağaza içi görselci ve tasarımcı uzman ekip de vardır. Bu ekipler sahadaki bayiliklere eğitim ve destek sağlayıp aynı zamanda sektörün bütün hareketliliğine hâkim olarak müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışmaktadırlar.

Assortic bijuteri toplam 21 adet bijuteri bayiliği bulundurmaktadır. Assortic bijuteri bayilik açmak için gereken maliyet ortalama 300.000 TL’dir ve bu bijuteri bayilik ortalama 21 günde kurulur.

Okuyunuz: Yeni İş Fikirleri

3. Takıştır Bijuteri

Takıştır bijuteri, 1999 yılında kurulmuştur. Firmanın ismi Takıştır Bijuteri Tic. San. Ltd. Şti‘dir.  22 yıllık sektör tecrübesi bulunan bu firma ülkemizin her köşesine bayilik vermektedir. Takıştır bijuteri bayilik fırsatı kârlıdır. Düşük sermaye ile çok rahat yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Takıştır bijuteri bayilik her zaman moda trendlerine uygun olarak üretim yapar. Müşteri memnuniyetini fazlasıyla önemser.

Takıştır bijuteri bayilik olmanın avantajları

  • Takıştır bijuteri bayilik elde ettiğiniz kardan pay almaz üstelik size yüksek kar oranı sunar.
  • Ücretsiz bir şekilde personellerinize, personel ve pazarlama eğitimi sunar.
  • Sektördeki en kaliteli ve eşsiz tasarımlara ulaşmanızı sağlar.
  • Altmıştan fazla satış noktası sayesinde sektöre girdiğiniz anda sizde bu büyük ailenin bir ferdi olabilirsiniz.

Takıştır bijuteri bayilik açmak için gereken maliyet ortalama 80.000 TL’dir ve bu bijuteri bayilik ortalama 20 günde kurulabilmektedir.

4. YHN Moda Accessories Bijuteri

YHN Moda Accessories Bijuteri, 2016 yılında kurulmuştur. Firmanın ismi Çapa Mersin Yayıncılık AŞ’dir. Henüz sektörde yeni olan bu firma, el işçiliği ile farklı malzemeleri bir araya getirerek takı ve aksesuar tasarlamaktadır. Bu tasarımlara bakınca hızlı bir şekilde kendinizi modanın içerisinde bulabiliyorsunuz.

Merkez üretim tesisi İstanbul’da olmak üzere, yerli ve yabancı üretim ağlarına da sahiptir. Kendinizi bu eşsiz tasarımların ritmine bırakmanız yeterlidir.

Çevreci bir duruş sergileyen bu firmanın kullandığı malzeme ve ürünlerinin üretim şeklinde hiçbir canlıya zarar verilmemektedir. Merkez şubesini Mersin’e açan bu firma Türkiye ve dünya genelinde de bayilikler vermeye başlamıştır.

YHN Moda Accessories bijuteri bayilik açmak için gereken maliyet ortalama 250.000 TL’dir ve bu bijuteri bayilik ortalama 30 günde kurulur.

5. Şımarık Aksesuar Bijuteri

Şımarık Aksesuar Bijuteri, 2005 yılında Samsun’da kurulmuştur. Firmanın ismi Yüce Bijuteridir. 2010’da merkezini İstanbul Tahtakale’ye taşımıştır. Satış felsefesi ucuz, kaliteli ve bol satış olan bu firma “Kendinizi şımartın” sloganını kullanarak yurt genelinde mağazalaşmaya başlamıştır. Sattığı ürünlerin

%80’ini kendi atölyelerinde üreten firma %20 oranında da dışardan aldığı malları satmaktadır. 2016 yılının Haziran ayından beri bijuteri bayilik (franchise) vermeye başlayan bu firma kısa sürede hızla büyümeye başlamıştır.

Siz de Şımarık Aksesuar Bijuteri bayilik açmak istiyorsanız burası çok önemli. Şımarık aksesuar sizden isim hakkı bedeli, reklam katkı payı ve cirodan pay istememektedir. Şımarık bijuteri bayilik açmak için gereken maliyet ortalama 110.000 TL’dir ve bu bijuteri bayilik ortalama 15 günde kurulur.

6.Kokoş Hanım Bijuteri

Kokoş Hanım bijuteri, 2015 yılında kurulmuştur. Yetkili firmanın ismi Karteks Grup’tur. Bu firmanın misyonu bijuteri sektörünün sıradan işleyen yapısına yeni bir bakış açısı getirerek kendi isteklerinden ziyade müşterilerin isteklerini ön planda tutmaktır. Şuanda 5 tane bayiliği bulunan bu firmanın hedefi 50 bijuteri bayilik sayısına ulaşmaktır.

Kokoş Hanım firması başlangıçta İstanbul Fatih’te küçük bir ofiste bir proje olarak başlamıştır. 2003 yılından beri sektörün içinde hizmet veren ekip yaptıkları araştırmalarda bu sektörün piyasadaki eksikliğini fark ederek vakit kaybetmeden firmayı kurdular.

Firmanın vizyonu ise sadece ülkemizdeki piyasayı araştırmakla kalmayıp, tüm dünya piyasasını araştırarak bayilik verdiği mağazalarda bölgesel çalışmalar yaparak en eğilim ve talebi yüksek ürünleri müşteriye sunmaktır. Kokoş Hanım firmasının prensibi kedi müşterilerini özel hissettirmek ve firmanın markasını yücelterek mağaza zincirleri oluşturmaktır.

Kokoş hanım mağazaları, verdiği bayiliklerin hepsinde bölgesel araştırmalar alım gücü ve yatırım maliyetlerini de hesaba katıyor. Bu sayede Kokoş Hanım bijuteri bayilik alan girişimciler en doğru ürünü, en doğru zamanda müşteriyle buluşturuyor. Girişimcilerimiz, yatırım maliyetlerini (sermayelerini) çok hızlı bir şekilde nakte çeviriyorlar.

Kokoş hanım bijuteri bayilik açmak için gereken maliyet ortalama 120.000 TL’dir ve bir bijuteri bayilik ortalama 15 günde kurulur.

7.Trendances Accessories Bijuteri

Trendances accessories bijuteri, 1996 yılında Bay şapkacı firması adı altında kurulmuştur. Firmanın ismi Bay Şapkacı Tekstil Sanayi İth. İhr. Ltd. Şti’dir. 2004 yılında konsept şirket mağazaları açmaya başlamıştır. Trendances accessories bijuteri, 24 şubeye ve 3000 adet aktif satış noktasına sahiptir. Ürünlerini Türkiye genelinde satan bu ülkenin açmak istediği bayilik hedefi 56’dır.

Kar ve sadık müşteri oranı yüksek olan bijuteri sektöründeki Trendances accessories bijuteri; altyapı, üretim ve lojistik yönünden çok ciddi bir güce sahiptir. Bu firma yatırımcılarına verdiği eğitim ve yönetim desteği sayesinde daha avantajlı, karlı bir yatırım haline gelmiştir.

Trendances accessories bijuteri yaklaşık 40.000 çeşitlik ürün yelpazesi ile kadın, erkek, çocuk fark etmeksizin tüm tüketicilere hizmet sunuyor. Ayrıca yatırımcılarına iade ve değişim olanağı sunması da yatırımcıların zararının önüne geçiyor.

Trendances accessories bijuteri bayilik verirken iş yerinin AVM içerisinde veya aktif, işlek caddelerde bulunmasını istiyor. Dükkânlarının caddelerde ise en az 35 m2, AVM standı ise en az 8 m2 olmasına özen gösteriyor.

Trendances accessories bijuteri bayilik açmak için gereken maliyet ortalama 65.000 TL’dir ve bir bijuteri bayilik ortalama 7 günde kurulur.

8.Foi Accessories Bijuteri

Foi accessories bijuteri, 2009 yılında kurulmuştur. Firmanın ismi Foi accessories’dir. Gün geçtikçe bijuteri sektöründe büyüyüp, gelişip, marka değerinin gelişmesine yönelik çalışmalar yapmaktadır. Şuanda 16 şubesi bulunan bu firmanın 4 şubesi merkez şubedir. Geriye kalan 12 şube ise bijuteri bayiliği (franchise)’dir. 22 kişiden oluşan güler yüzlü ve hoşgörülü bir ekibe sahiptir. 22 kişiden oluşan bu şirin ekip her zaman öncelikli olarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya çalışır.

Merkez ülkesi Türkiye olan bu firmanın bijuteri bayilik vermek için hedeflediği bazı ülkeler vardır. Bunlar; öncelikle tüm Türkiye daha sonra Avrupa, Orta Doğu, Rusya, Türk Cumhuriyetleri ve Arap Yarımadası’dır.

Ayrıca Foi accessories bijuteri bayisi olmak isterseniz isim hakkı ücreti ve gelirden kar payı ödemezsiniz.

Foi accessories bijuteri bayilik açmak için gereken maliyet ortalama yatırımcıya m2 başına 100 TL’dir. Bir bijuteri bayilik ise ortalama 20 günde kurulur.

 

9.Takı Dünyası Bijuteri

Takı Dünyası bijuteri, 1999 yılında kurulmuştur. Balıkesir’de küçük bir işletme olarak başlayan Takı Dünyası, hem toptan hem perakende olarak hizmete girmiştir. 2008 yılına kadar tek şubeyle faaliyet gösteren Takı Dünyası ilk kez 2008 yılında Balıkesir’de ikinci şubesini açarak ticari ağını genişletmeye başlamak için ilk adımını atmıştır.

Ürün yelpazesinin çok çeşitlidir ve modaya uygun olarak sürekli değişmektedir. Ayrıca kaliteli ürünü uygun fiyata satmayı amaçlamaktadır. Takı dünyası daima müşterilerin önemsediği ve beğendiği bir firma olabilmek için her zaman çok çalışıp, üretmek ister.

Çok değer verdikleri temel hedefleri; her zaman müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını en kısa sürede, bekletmeden ve ihtiyaçlarını en kaliteli şekilde karşılayan bir sektör olmaktır.

Sizler de Takı Dünyası bijuteri bayilik olmak istiyorsanız gençlerin ve öğrencilerin fazlaca meşgul olduğu işlek caddeler, AVM’ler, dershaneler sokağı ve kafeler sokağı gibi yerlere 30-40 m2 alana sahip dükkânlarınıza Takı Dünyası bijuteri bayiliklerimizi açabilirsiniz. Üstelik Takı Dünyası bijuteri bayiliği açmanız için reklam katılım ücreti ve gelirden kar payı da almamaktadır.

 

10.Next Accessory Bijuteri

Next Accessory bijuteri, 1990 yılında kurulmuştur. Firmanın ismi Next Paz. Tic. Tur. San. Ltd. Şti. ‘dir. Next Accessory Bijuteri saç aksesuarları üretim ve pazarlaması yapmak için 1991 yılında faaliyete geçmiştir. 2005 yılında İstanbul Nişantaşı’nda iki adet toptan ve perakende mağazası açılmıştır.  2009 senesinde ise Meydan AVM, CarrefourSA, Bahçelievler AVM’de iki mağaza daha açmıştır. Bu firma 2010 yılının mayıs ayında Caddebostan mağazasını, 2011 ve 2012 yıllarında bijuteri bayilik olarak sırası ile Sapphire Çarşı AVM, Acarkent Coliseum mağazalarını açmıştır. Ayrıca ilk yurtdışı bayiliğini de Azerbaycan Bakü’de açmıştır. 2013 senesinde Girne, Kıbrıs mağazalarını da açan Next Accessory Bijuteri 10. mağazasını ise Eminönü’ne, 11. mağazasını ise yine Nişantaşı’na açmıştır.

Bijuteri bayiliği veren firmalar” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Daha detaylı bilgi almak için yorumlar bölümünden bizlere ulaşabilir ya da ilgili firmaların web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Scroll to Top