Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Bedelli askerlik kredi kampanyası olan bankalar 2020 yılında, Yeni Askerlik Sistemi’nin resmen yürürlüğe geçirilmesiyle birlikte pek çok vatandaşın radarına girmiştir. Geçtiğimiz dönemde 15 bin TL karşılığı bedelli askerlik uygulamasının başlatılmasının ardından pek çok banka müşterilerine cazip faiz oranları ve esnek ödeme yöntemleri ile bedelli kredisi kullanma imkanı sunmuştu. Yeni Askerlik Sistemi’nde göre bedelli askerlik ücreti 31 bin TL olarak açıklandı. Bunun üzerine bedelli askerlik kredisi veren bankalar arasında da uygun faiz oranlı kredi kampanyası yarışı yeniden başladı.

Yeni askerlik sistemine göre bedelli askerlik imkanından yararlanmak isteyen vatandaşların devlete ödeyeceği rakam 31 bin TL olarak belirlendi. Bunun ardından milyonlarca vatandaşın gözü bankaların sunduğu kredi faiz oranlarına çevrildi. Büyük bir heyecanla yeni askerlik sisteminin yürürlüğe girmesini bekleyen vatandaşlar için pek çok banka 2020 yılı içinde müşterilerine cazip faiz oranları ile bedelli askerlik kredisi sunmaya devam edecek.

Ayrıca asgari ücretliye kredi veren bankalara yazımızdan bakabilirsiniz.

Yeni Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Yeni bedelli askerlik kredisi veren bankalar, askerlik hizmetini 31 bin TL para verip 1 ay askerlik yaparak tamamlamak isteyen müşterilerine cazip fırsatlar sunmaya devam ediyor. Bedelli askerlik yapmak isteyen ancak yeterli finansman desteğine sahip olmayan vatandaşlar, bankaların uygun maliyetli kredilerine başvurarak kredi çekebilecek. Türkiye bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren özel ve kamu bankları müşterilerine bedelli askerlik kredisi sunmaya devam ediyor. İşte 2020 yılı içinde müşterilerine bedelli askerlik kredisi kampanyası sunan bankalar:

  • Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi
  • Türkiye İş Bankası Bedelli Askerlik Kredisi
  • İNG Türkiye Bedelli Askerlik Kredisi
  • QNB Finansbank Bedelli Askerlik Kredisi
  • ICBC Bedelli Askerlik Kredisi
  • Akbank Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli Askerlik Kredisi Faiz Oranları

Bankaların bedelli askerlik kredisi faiz oranları, bu krediye başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Türkiye’de 2020 yılı itibarıyla müşterilerine bedelli askerlik kredisi veren bankalar arasında pek çok banka, bu kredi kampanyası için ayrı bir kredi faiz oranını belirlemeyeceklerini, bu kampanya kapsamında doğrudan güncel ihtiyaç kredisi faiz oranının kullanacağını duyurmuştur. Bankalar arasında son dönemde ihtiyaç kredisi faiz oranı indirim yarışı devam ettiği için hangi bankanın tüketici kredisi ürünlerinde ne kadar faiz oranı uyguladığını söylemek mümkün değildir. Bu oranlar sürekli değişse de bedelli askerlik kredisi kampanyalarından yararlanmak isteyenlere en uygun maliyetleri sunan bankaların kampanyaları bu alanda öne çıkmaktadır.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi kamu bankalarının yanı sıra bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren özel bankalar da müşterilerine bedelli kredisi sunarak uygun maliyetlerle kredi kullanma fırsatı sağlamaktadır. Askerlik görevini devletin belirlemiş olduğu bedelli askerlik imkanından yararlanarak tamamlamak isteyen vatandaşlar, kendilerine en cazip faiz oranlı bedelli askerlik kredisi sunan bankanın hangisi olduğunu merak etmektedir. Ancak içinde bulunduğumuz dönem itibarıyla bankaların kredi ürünlerinde uyguladıkları faiz oranları düşüş trendini sürdürmektedir. Böylesi durumda hangi bankanın 31 bin TL’lik kredi tutarında ne kadar kredi faiz oranı uyguladığını net bir şekilde söylemek mümkün değildir.

Kefilsiz, şartsız kredi veren bankaları da inceleyebilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kredi Kampanyaları

Bankaların bedelli askerlik kredisi kampanyaları, genel olarak tüm bireysel müşterilere sundukları ihtiyaç kredisi ile ortak yürütülmektedir. Bu kapsamda bedelli askerlik kredisi kullanmak isteyenlerin, bankaların güncel ihtiyaç kredisi ürünlerinde uygulanan faiz oranlarını dikkate almaları tavsiye edilmektedir. Böylelikle bedelli askerlik kredisi veren bankalar kampanya detaylarını açıklayana kadar müşteriler öğrenmek istedikleri detaylı bilgileri bankalardan edinebilirler.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir