Bebek Giyim Dükkanı Açmak | Maliyeti ve Aylık Kazancı

Bebek Giyim Dükkanı Açmak

Giyim, tarzımızı oluşturan eşyalardır. Bebek giyim dükkanı açmak, akıllıca bir fikirdir. Giyim zorunlu bir ihtiyaçtır. Kadın ve erkeğin yanı sıra bebe giyimi de artan tekstil ürünü eşyaları arasındadır. Bebe giyiminde özellikle ilk altı ay anneler sürekli kıyafet değiştirme durumu ile karşı karşıya kalırlar. Bu nedenle bebe giyimi oldukça popüler tekstil ürünleri arasında yer almaktadır. Bebekler doğar doğmaz hastane çıkışı adı verdiğimiz kıyafetlerle giydirilir. İlk altı ay tulum, çıt çıtlı badi tarzı kıyafetler bebekler için vazgeçilmezdir. Anneler telaş içinde doğacak bebekleri için giyim alışverişine çıkarlar bu oldukça keyiflidir.

Bebek Giyim Dükkanı Açmak
Bebek Giyim Dükkanı Açmak

Bebek giyim dükkanı açmak, tekstil üretim çoğunluğuna baktığımızda gerçekten kar sağlayacak statüdedir. Eğer bir dükkân açmak istiyor ve satış ürününüzü hala belirleyemediyseniz bebe giyim ürünlerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kız bebek ve erkek bebek için üretilen birçok tekstil ürünü bulunmaktadır. Birbirinden güzel modelleri, renk ve desenleri ile bebeklerin eşsiz güzelliğine güzellik katarlar. Bebek giyim açma maliyeti, tekstil tabanlı olduğu için biraz yüksektir. Ancak kendi bütçeniz kapsamında dükkânda belirli ürünler satabilirsiniz. Elbette ki her işin bir kurum zorluğu var. İyi araştırıp, ondan sonra iş yönünde adım atmak çok doğru bir davranış olacaktır. Bebek giyim dükkanı açmak istiyorsanız piyasada olan ürünler hakkında bilgi sahibi olmanız yapacağınız iş açısından önemlidir.

Bir bebe butiği açmak için uygun şartları sağladığınızda artık harekete geçmeniz gerekir. Elbette ki dükkânı zaman içinde istediğiniz maddi duruma getireceksinizdir. Birdenbire yükselmek, birdenbire düşmenize sebep olabilir. Atacağınız adımları sağlam bir şekilde atmalı, başarı merdivenlerini sabırla çıkmalısınız. İlk etapta sadece dükkânın oluşumu ile ilgili birtakım işlerle uğraşmak daha doğrudur. Özellikle satış olmadan bebek giyim kâr marjı üzerine odaklanmak çok doğru değildir. Zamanla kazançlı duruma geçtiğinizde zaten elde ettiğiniz kar yatırım yattığınız oranda gelişecektir.

Bununla birlikte bebek giyim dükkanı açmak sizin özgür iradenizle şekillense de rakiplerinizi tanımalı bu konuda analizler yapmalısınız. Özellikle size verilen tavsiyeleri dikkate almanız yeni başlayacağınız iş için önemli tüyolar verir. Bebek giyim açmak isteyenlere öneriler vermek teşvik etme açısından çok kıymetli olacaktır.

 

Bebek Giyim Dükkanı Açmak İsteyenlere Öneriler

Dükkân açmak çok önemli bir karardır. Bu kararların arkasında durup ilerleyebilmek ise kendinize güvenle olur. Ancak bazen bu güven yanlış anlaşılabilir. Kendine güvenmek insanların dediklerine kulak asmamak değildir. Lütfen sizi uyaran, akıl veren insanları dinleyin. İleride iflas eşiğine gelmemek için bebek giyim açmak isteyenlere öneriler verebilecek her bilgiyi değerlendirip kaile alın.

 • Bebe butiği açma konusunda istikrarlı olmalısınız. Kararsız bir zihinde gel git yapmanız sizi büyük sıkıntıya sokacağından ne istediğini bilmeniz işlerinizi kolaylaştıracaktır.
 • Sermayenizin bebek giyim dükkânı açmak için uygun mu gözden geçirip iş için kolları sıvayın.
 • Dükkân tutmak için arayışlarınız devam ederken işlev cadde olmasına özen gösterin. Merkezi bölgeler her zaman dikkat çekici olup fark edilmenizi sağlayacaktır.
 • Dükkân satın almak yerine satış ürünlerinizi almak daha mantıklıdır. Bu yüzden dükkânı kiralamanız daha mantıklıdır.
 • Dükkân tutmak işin en kolay yanıdır. Dükkânı işlevsel hale getirecek olan dizayndır.  Müşterilerin rahatça gezip, ürünleri inceleyebileceği alan yaratmak çok önemlidir. Bu yüzden butiğin içini tasarlamak en önemli kısımdır.
 • Etkili bir dekorasyon anne adaylarını olumlu yönde etkili olacağından emin olabilirsiniz.
 • Butik için gereken raf, askılıklar, ışıklandırma, yazar kasa ve buna benzer her şey hazır hale geldiğinde artık ürünlerin seçilmesine ve yerleştirilmesine geçebilirsiniz.
 • Bebek giyim dükkânı açmak için alacağınız tekstil ürünlerinizi toptancılardan temin etmeniz çok akıllıca olacaktır. Satış ürünleri seçiminde modayı takip etmeli, bebek giyimde fark yaratan modelleri seçmelisiniz. Ancak bunları yaparken bütçe konusunda temkinli olmalısınız.
 • Bebek giyimi adı altında satacağınız ürünlerin yaş aralığını tespit edin. Sonuç itibari ile bebek ile çocuk arasında ince bir çizgi vardır.  Bunun ayrımını yapmak hedef kitlenizi belirleyecektir.
 • Kız ve erkek bebeğe ait tekstil ürünlerinizi ayrı ayrı yerlerde kategorize edin. Ürünleri renk tonlarına ve bebek yaş aralıklarına göre dizin. Böylece kolaylıkla aranılan ürünlere ulaşılacaktır.
 • Bebe giyim mağazanızda ufak tefek bebek aksesuarları bulundurma müşterilerinizin acil durum ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bu yüzden dükkân raflarınıza kendi belirleteceğiniz giyim dışı ürünler katabilirsiniz.
 • Sevimli dikkat çekici bir butik ismi bulmak çok önemlidir. Sizin dışınızda bebe giyim satan firmaları inceleyerek sizde kendi butik isminizi bulabilirsiniz.
 • Kendinizi müşterilerinize tanıtmak maksadı ile mutlaka reklam yapın.
 • Yeni tanınan bir butiğin kampanyalı satışları çok dikkat çekicidir. Müşteriler yapacağınız kampanyadan yararlanmak isteyecektir. Bu yüzden akıllıca kampanya fırsatları yaratın.
 • İndirimli ürünlere yer verin. Ama asla kaliteden ödün vermeyin. Yıpranmış, defolu tekstil ürünlerini ucuz diye raflarınıza almayın.
 • Müşterilerinize kaba davranmayın ki alışverişte ilk seçimleri her zaman siz olun. Kibar davranışlarda bulunmanız müşteriler tarafından memnuniyet verici olacaktır.

 

Bebek Giyim Açma Maliyeti

Tekstil ürünleri oldukça pahalı ürünler olduğundan bebek giyim açma maliyeti sizin için çok pahalıya patlayabilir. Özellikle sınırlı miktarda sermaye bütçeniz varsa dükkân açmak zorlayabilir. Bir bebek butiği açmak için en az elli bin lirayı gözden çıkarmanız gerekir. Eğer ki benim bütçe sorunum yok derseniz çok lüks bir butik olsun diyorsanız her şeyi ile iki yüz bin liraya bebek butiği oluşturabilirsiniz.  Elbette ki elinizde belirli bir sermaye olduktan sonra hayalinizi gerçekleştirmek üzere bir bebek butiği açabilirsiniz. Olanaklar dahilinde bebek giyim dükkânı açmak kolaydır. Ancak doğru bir şekilde ilerlemeniz çok daha önemlidir.

Bebek giyim dükkânı açmak çokta önemli bir marifet değildir. Önemli olan işi kurduktan sonra dükkânı işletmek, satışlardan kar sağlamaktır. Bu emek verdiğiniz işlerin meyvesini almak demektir.  Girişim yaparken ortaya bir sermaye koyup emek harcıyorsanız işin kar ve zararında mutlaka hesap etmeniz gerekir.

Okuyunuz: En Yeni İş Fikirleri

Bebek Giyim Kar Marjı

Bebek giyim dükkânı açmak girişim olarak mükemmel bir seçimdir. Çünkü çoğalan bir doğada her gün milyonlarda bebek dünyaya gelmektedir.  Bu yüzden sektörün devamlılığı kaçınılmazdır. Bebek Giyim Kar Marjı sermayenizde doğru orantıda dengelenmektedir. Yatırdığınız sermaye ne kadar çoksa o kadar kar sağlayabilirsiniz. Doğru satış yöntemleri uyguladığınızda çok karlı kazançlar elde etmeniz mümkündür.

Bebek giyim sektöründe kar oranları değişkenlik göstermektedir. Bebek giyim dükkânı açmak için harcadığınız her kuruş kar olarak size dönüş yapabilir. Ortalama bir bebek butiği en az yüzde otuz kar geliri sağlamaktadır.  Bazen bu kar oranı yüzde yüze hatta çok daha fazlasına kadar çıkış yapabilir.  Bu sizin yatırımlarınıza, çalışmanıza ve satış stratejinize göre değişkenlik gösterebilir. Az ile başlamaktan korkmayın. Gelişime ve yeniliklere açık olduğunuz takdirde işinizi geliştirebilirsiniz.

Bununla birlikte işinizi severek yapmanız çok önemlidir. Genellikle iş kurma isteği heves ile oluşabilir. Heves ile kararı birbirinden ayırın. Heves ile başlayan birçok şey sonunda hüsran olabilir. Gerçekten ne istediğinizi bildiğinizde her şey yerli yerine oturur. Bu yüzden iş konusunda ince eleyip sık dokuyun. Devam edebilmek için tükenmez bir heyecana sahip olun. Hayırlı olsun.

Bebek giyim dükkanı açmak” başlıklı makalemizin sonuna geldik. Görüşlerinizi ve sorularınızı yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Scroll to Top