Az Sermaye ile Kurulabilecek İş Fikirleri 2022 | Ne Yapabilirim

   Az sermaye ile kurulabilecek iş fikri arasında yaşlılara özel ev taşıma hizmetinden, sanal takı tasarım atölyesine, koku terapistliğinden feng shui tasarımcılığına kadar pek çok seçenek yer alıyor. Aşağıda yer alan iş fikri rehberi sayesinde siz de maliyet olmadan para kazanabilirsiniz. Bu rehberden öğrenciler, ev hanımları, emekliler faydalanabilir. Yeni bir iş yapmak istiyor ancak bunun için yeterli sermayeniz yoksa merak etmeyin. Az sermaye hatta neredeyse sıfır sermaye ile bile yeni bir iş kurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Az sermaye ile kurulan iş fikirlerinin en iyisi büyük şehirlerde yapılması gerekir. Bu işlerden özellikle İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, Antalya, Mersin, Adana gibi şehirlerden para kazanabilirsiniz.

   Okuyunuz: Hiç Duyulmamış Para Kazanma Yöntemleri

   Az Sermaye ile Kurulabilecek İş Fikirleri

   az sermayeyle kurulabilecek is fikirleri

   az sermayeyle kurulabilecek is var mi

   Bisiklet Kiralama İşi Yaparak Para Kazanın

   Bisiklet kiralama küçük sermaye gerektiren ve getirisi olan bir iştir. Özellikle turistlerin yoğun olarak bulundukları bölgede ve şehirlerde bu işi yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. Bisiklet kiralama istasyonlarını yürüyüş yollarının bulunduğu yerlere kurabilirsiniz. İlk etapta bu iş fikrini 3 5 adet bisiklet kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Ardından bisiklet sayısını artırmaya başlayabilirsiniz. Bisikletler için saat başına ortalama 10 ile 20 TL arasında para kazanabilirsiniz. Bisiklet kiralama istasyonunun uygun yere konması halinde kazanılan para miktarı o oranda artış gösterecektir.

    

   Bilgilerinizi Danışmanlık Hizmeti Vererek Paraya Çevirin

   Danışmanlık hizmeti bilgilerin paraya çevrilmesi için harika bir yoldur. Herhangi bir konuda bilgi sahibi olanlar, deneyimli kişiler, kolay bir şekilde danışmanlık hizmeti vermek için işletme kurabilir. Farklı konularda danışmanlık hizmeti verilebilir. Bu tamamen sizin uzman olduğunuz konu ile ilgilidir. Örneğin prefabrik evler konusunda uzman olmanız halinde, prefabrik ev kurmak isteyen kişiler için danışmanlık hizmeti vererek para kazanabilirsiniz. Eğer ilgi duyduğunuz bir konu varsa fakat bu konuda tam olarak uzman sayılmazsanız endişe etmeyin. Çünkü kendinizi uzman olmak istediğiniz konu hakkında geliştirebilirsiniz. İnternetten, kitaplardan ve farklı kaynaklardan kendinizi belirli bir seviyeye getirdiğinize inandıktan sonra danışmanlık hizmeti vermeye başlayabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti vereceğiniz konuya karar verdikten sonra bu hizmeti vereceğiniz ofisi seçmeniz gerekir. 5 ile 10 bin TL arasında bir sermaye ile ofis kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

    

   Sertifika Alın, Kombi Bakımı Yaparak Para Kazanın

   Sertifika ile kombi bakımı yapılabilir. Sertifikayı halk Eğitim Merkezlerinden alabilirsiniz. Türkiye’de özellikle son 10 yılda doğalgaz anlamında dönüşüm yaşanmıştır. Artık evlerin pek çoğunda kombi kullanılmaktadır. Bu kombilerin bakımlarının yapılması çalışmaları açısından hayati rol oynuyor. Bakımlı kombiler daha az yakarak daha verimli çalıştıklarından insanlar kombi bakımını yaptırmayı mümkün olduğu kadar ertelemiyor. Bu da kombi yapan kişilerin para kazanması anlamına geliyor. Eğer teknik donanımlardan anlıyorsanız bu işi yaparak para kazanabilirsiniz.

   Okuyunuz: Para Kazandıran iş Fikirleri

   Fotoğraf Çekme Hobisi Olanlar Hobisi ile Para Kazanabilirler

   Fotoğrafçılık oldukça eski bir meslek ve aynı zaman büyük ilgi gören bir aktivite. Son dönemde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte insanlar fotoğraf ile daha fazla iç içe olmaya başladılar. Sosyal medya uygulamalarının hayatımıza girmesi ile birlikte çekilen fotoğrafların sayısı hızlı bir artışa uğradı. Özellikle dış çekim fotoğrafçılarına büyük bir ilgi var.

   Fotoğraf çekmekten anlıyorsanız, zaten fotoğrafı hobi olarak çekiyorsanız, bu işi yapabilirsiniz. İyi bir fotoğrafçı olmak için öncesinde fotoğrafçılık temellerini, ışığı, gölgeyi, makine ayarlarını bilmeniz gerekiyor. Bunlara hakim değilseniz sorun değil. Videolar, makaleler ve hatta fotoğraf çekmekle ilgilenen bir tanıdığınız yardımını alarak bile kendinizi iyi bir seviyeye getirebilirsiniz. Yeterli seviyeye geldikten sonra kameraya ihtiyacınız olacak. Profesyonel fotoğraf makinelerinden almanız gerekir. Eğer hobi olarak fotoğrafçıysanız zaten makineniz olabilir. Bu durumda hiç para harcamanıza gerek kalmadan para kazanırsınız.

   Yaklaşık 6 bin TL ile 10 bin TL arasında profesyonel makinelerden bulabilirsiniz. Fotoğraflarınızı çektikten sonra tanıtım yapmak amaçlı fotoğrafların sosyal medya uygulaması üzerinden paylaşılması iyi olur. Küçük bütçeli reklamlar vererek de tanıtım yapabilirsiniz. Müşteriniz sizden düğün fotoğraf çekimi, özel gün fotoğraf çekimi, yemek çekimi, doğa fotoğrafları çekimi gibi farklı isteklerde bulunabilir. Alacağınız ücret de içeriğe bağlı olarak değişecektir.

    

   Evde Yaptığınız Yemekleri Satın

   Ev yemekleri satmak hem lezzetli hem de yüksek kazançlı bir iştir. Ev yemekleri yapmayı seviyorsanız, evde vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız, yemek yapma tecrübeniz varsa bunları gelire dönüştürebilirsiniz. Özellikle fast food restoranlarının artması ile insanlar ev yemeklerine karşı sempati beslemeye başladılar. Ev yemekleri insanlara ucuz ve sağlıklı bir seçenek sunar. Özellikle çalışma bölgelerinde açılan ev yemekleri restoranı ile güzel paralar kazanabilirsiniz. Ofis açmak için ortalama 10 bin TL paraya ihtiyacınız olacak. Ancak sÖatış yapmak için illa bir ofise gerek yok. Ofis açmak için bile sermayeniz yoksa, bu işi evinizden paket servis şeklinde yürütebilirsiniz.

   Okuyunuz: Evde Para Kazandıran iş Fikirleri

   Evde Pasta Tasarlayarak Para Kazanın

   Evde pasta tasarımı yapmak para kazanmanın en eğlenceli şeklidir. Ev yemekleri dışında evde yapılan yaş pastalara olan ilgi de son zamanlarda arttı. Yıl dönümleri, doğum günleri, baby shower, nişan gibi çok çeşitli etkinliklerde insanlar pasta ile kutlama yapmak istiyor. Özellikle kişiye özel olarak hazırlanan yaş pastalar büyük ilgi görüyor.

   Renkler, çiçekler, çikolatalar, şekerlemeler, meyveler ve çok daha fazlası yaş pastada buluşuyor. İlham alabileceğiniz çok sayıda pasta tasarımı fikri internette yer alıyor. Yapılan tasarıma göre pasta başına güzel paralar kazanılıyor. Pasta boyutu arttıkça fiyatı da artıyor. İsterseniz satışı evden gerçekleştirebilir, isterseniz de bir ofis açabilirsiniz. Evden satış yapmanız için internet üzerinden güçlü satış kanallarına ve reklamlara ihtiyacınız olacak. Tanıtım olması açısından pastalarınızdan sosyal medya fenomenlerine ve diğer tanınmış kişilere hediye olarak gönderebilirsiniz. Bu sayede reklamınız yapılara sipariş alma ihtimaliniz artmış olur.

    

   Ayakkabı Satış Dükkanı ile Para Kazanmak

   Ayakkabı satışı özellikle kadınların ilgilendiği bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayakkabı temini yapmak için çok sayıda farklı fabrika bulunmaktadır. Bu fabrikalardan farklı modellerde ayakkabı temini gerçekleştirerek satış yapabilirsiniz. Ayakkabı satışı işinin kazançlı olmasının nedeni bu işte kar marjının neredeyse yüzde 200’ye kadar çıkabilmesidir. Yani her ayakkabı satışında ciddi ölçüde para kazanmış olursunuz. BU işi kurmak isteyen kişilerin ellerinde en az 15 bin TL değerinde sermaye olması gerekir. Çok yüksek sermayeler olmadan başarılı bir işletme sahibi olabilirsiniz. İşletmenizi nerede açacağınıza, çevredeki mağazalara, satış yapacağınız ürünlere çok dikkat etmeniz gerekir. İlerde kendi ayakkabı üretim fabrikanızı bile kurabilir kendi ürettiğiniz model ayakkabıların satışını gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

    

   Hem Makyaj Yapın Hem de Reklam Gelirleri ile Para Kazanın

   Online makyaj işinden özellikle son günlerde ciddi rakamlarda para kazanılmaktadır. Bu iş hem yorucu değildir hem de getirisi iyidir. Bu iş fikrinin başarılı olması ve para kazanmaya başlamanız için önce belli bir sayıda takipçiniz olması gerekir. Bu iş sabır isteyen bir iştir ve istediğiniz reklamı alacağınızın ya da takipçi sayınızın artacağının bir garantisi yotkur. Ancak bu işi yapan insanların pek çoğu kısa sürede geniş bir takipçi kitlesine hitap etmeyi başarmışlardır.

    

   Az Sermaye ile Kurulabilecek İş Fikirleri ” başlıklı makalemizin sonuna geldik.Sizde aklınızda bulunan fikirleri bizlerle yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

   Bir Yorum Yazın

   Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

   Henüz yorum yapılmamış.