Az Param Var Hangi İşleri Yapabilirim 2022 | Düşük Sermayeli İşler

Az param var, hangi işleri yapabilirim? Düşünen kişiler genellikle en az sermayeli işlere yönelmektedir. Az sermaye ile karlılık oranı yüksek olan işler sayesinde aylık ciddi oranlarda paralar kazanılabilir. Yalnız az sermayeli işler genelde yeni gelişmeleri ve yeni istekleri takip etmektedir. Piyasada yeni gelişen bir gıda ürünü veya yeni gelişen bir hediyelik ürün gibi popülerliği yüksek ürünler sayesinde az sermaye ile iş yapmak mümkün olabilir. Kişilerin az sermaye ile yapacakları işler her zaman risk taşır. Bu riskler arasında popülerliğini yitirebilecek bir iş kolu seçmiş olması yer almaktadır. Eğer kişiler örneğin bir zamanlar her köşe başında bulunan lokmacı arabaları gibi toplumun hemen vazgeçeceği bir iş seçimi yaptıysa, yapacağı işten bir anda karlılık elde edebileceği gibi bir anda dibe de vurabilir. Bu yüzden az para ile hangi iş yapılacağına öncede karar verilerek nispeten daha uzun ömürlü işler hakkında detaylı bilgi toplanmalıdır.

Okuyunuz: Sermayesiz Yapılacak İş Fikirleri

Az Param Var Hangi İşleri Yapabilirim

az parayla yapilan isler
Az Param Var Hangi İşleri Yapabilirim

Az sermaye ile kazançlı bir iş yapılabilir. Sermaye sıkıntısı yaşayan ve belli bir miktar parasını para kazanarak değerlendirmek isteyen kişiler özellikle az sermayeli işlere yönlenmektedir. Bazı iş fikirleri küçük eğitimlerde sayesinde ilgili kişiler için ekmek kapısı olabilir. En az masrafla bir iş sahibi olmak isteyen kişilerin yönlenebileceği bazı meslek grupları şu şekilde sıralanabilir:

  • Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı,
  • Solucan Gübresi Üretim Tesisi kurmak,
  • Mantar Yetiştiriciliği Tesisi kurmak,
  • Butik açmak,
  • Seyyar Satıcılık yapmak,
  • Meyve Suyu Barı açmak,
  • Teraryum Yaparak Para Kazanma,
  • Tasarım ve Kişiye Özel Hediyelik Ürün Dükkânı açmak sayılabilir.

 

Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Nasıl Yapılır?

Doğum fotoğrafçılığı sayesinde eğlenceli ve bir o kadarda eğitici bir şekilde para kazanılabilir. Fotoğrafçılık hayata dair bir takım güzel duygular öğretirken ayrıca minik bebeklerin eğlenceli anlarını da ölümsüzleştirebilir. Son zamanlarda oldukça popüler olan mesleklerden biri haline gelen doğum fotoğrafçılığı, anne ve babaların büyük ilgisini çekmektedir. Her anne baba bebeklerinin her anında hatıra kalması için fotoğraf ve vidosunu çekmek ister. Bazı anne ve babalar bebeklerini özel bir konsept ile hazırlanmış fotoğraflarını anı olarak biriktirmeyi tercih edebilir. Burada devreye profesyonel doğum fotoğrafçıları girmektedir. Bebeklerin en özel anlarını en özel konseptlerle belirleyerek eğlenceli fotoğraflara imza atar ve ilerde bebek ve ailesinin anımsayacağı güzel bir hatıra haline getirir.

Okuyunuz: Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

Solucan Gübresi Üretimi Tesisi Nasıl Kurulur?

Solucan gübresi üretim tesisi kurmak için öncelikle gübre satışının yapılabileceği kurumların araştırılması gerekli olabilir. Satışın nerelere yapılması ve nasıl yapılması gerektiğinin belirlenmesinin arından tesis kurulumu için gerekli olan detaylar araştırılmalıdır. Tesisin kurulumu hakkında KOSGEB desteği alınabilir ve yatırım için bankalardan kredi talep edilebilir. Az bir sermaye ile son zamanlarda çiftçilerin oldukça ilgi gösterdiği solucan gübresi üretimine geçmek mümkün olabilir. Yaklaşık metrekarelik bir kapalı alanda bin âdete yakın solucan gübresi üretimi yapılabilir. Çok kısa sürede büyük kazançların sağlanabileceği ön görülen solucan tesisi hakkında detaylı sıkı bir araştırma yapılması gerekmektedir.

 

Mantar Yetiştiriciliği Tesisi Kurmak

Mantar yetiştirmek isteyen kişiler öncelikle alan tesisi yapması gereklidir. Alanlarını belirledikten sonra üretim yapacak kişilerin hangi tür mantar yetiştiriciliği yapmasına karar vermesi gereklidir. İstiridye mantarı veya kültür mantarı yetiştiriciliği için oldukça az bir sermaye gerekmektedir. Az para ile hangi iş yapılır diye düşünen kişilerin mutlaka mantar yetiştiriciliği hakkında bilgi sahibi olmasında yarar vardır. Yetiştiricilik konusunda bir tecrübe sahibi olunmadan bu işe başlanmaması tavsiye edilebilir. Bunun için bazı kurs veya eğitimler alınabilir, gerekli kurumlardan destek istenebilir. KOSGEB kurumundan yetiştiricilik yapmak için gerekli imkânlar sağlanabilir. 50 metrekarelik bir alanda yetiştiricilik yapmak için neredeyse 5.000 TL’ye yakın bir sermaye olması gerekmektedir.

Okuyunuz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir 

Butik Açmak

Butik açarak para kazanmak isteyen kişiler özellikle modayı takip eden ve giyim hakkında bazı bilgilere sahip olan kişilerden oluşmaktadır. Kişilerin modaya olan ilgisi ile internet ortamından veya mağaza üzerinden yaptıkları satışlardan ciddi paralar kazanması mümkün olabilir. Teknolojinin gelişimi ile butik açmak sadece bir dükkân ile değil, internet ortamında giyim ürünleri satışının yapıldığı bazı uygulamalar üzerinden de mümkün olabilir. Butik açmak için özellikle hangi kitleye hitap edileceği çok önemlidir. Bu belirlendikten sonra faaliyete geçilmek istenen cadde, sokak veya bir AVM iyi bir şekilde seçilmelidir. Kalabalık ve hitap edilmek istenen kitlenin sık sık ziyaret ettiği konumlar butik için uygun bir adres olabilir.

 

Seyyar Satıcılık Yaparak Para Kazanmak

Seyyar satıcılık yaparak para kazanmak isteyen kişiler birçok ürün satışı yaparak aylık 1000 TL ile 3000 TL arasında para kazanabilir. Seyyar satıcılık için belediyelere başvuru yaparak gerekli izinlerin alınmasında fayda vardır. Gerekli izinler alındığında nohut-pilav, halka tatlısı, köfte ekmek, bijuteri ürünleri, tekstil ürünler veya meyve sebze gibi birçok ihtiyaca cevap vermek adına satış yapılabilir. Satış yapılacak ürün semte göre seçilerek doğru bir satış politikası izlenebilir. Seyyar satıcılık yaparak para kazanmak isteyenler en az sermaye ile satış yaparak tatmin edici paralar kazanabilir.

Okuyunuz: Gezici Satış Aracı Ruhsatı Almak

Meyve Suyu Barı Açmak

Son zamanlarda meyve suyu barları oldukça popüler olmaya başlamıştır. Organik içeceklere yönlenerek kişiler sağlıklı beslenmek istemekte ve meyve suyu barlarına yönelmektedir. Müşterilerin özellikle organik içeceklere yönlenmesinde sağlıklı bir yaşam anlayışı vardır. Spor yapan ve dengeli beslenmesine özen gösteren kişiler meyve suyu barlarından sipariş vererek oldukça zengin bir içeriğe sahip içeceklerden satın alabilir. Meyve suyu barı için yer seçimi oldukça önemlidir. Yer seçimi için spor salonu yanı veya bir okul yakını seçilebilir. Bu sayede hitap edilmek istenen kitle belirlenerek satış için en uygun alan belirlenmektedir.

 

Teraryum Yaparak Para Kazanma

Teraryum yapmak birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Bir atölye ile teraryum dükkânı açılabileceği gibi internet üzerinden de yapılan teraryumların satışı gerçekleşebilir. Bazı özel minik objeler ile bitkilerin buluşturulması sonucunda hazırlanan teraryumlar güzel bir hediyelik ürünüdür. Son zamanlarda hediyelik ürünler arasında yerini alan teraryumlar, çiçekçilerde satılmaya başlandıktan sonra büyük talep görünce ayrı bir meslek olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Teraryum satışı yaparak para kazanılabileceği gibi bu işte uzmanlaşmış kişiler atölye açarak meraklısına kurs vererek de para kazanabilir. Bu sayede hem eğitim vererek hem de ürün satışı yaparak para kazanmak mümkün olabilir. Bir teraryum içeriğindeki malzemeye göre fiyatını belirler. Bu yüzden ortalama bir teraryum 100 TL ile 1.500 TL arasında değişebilir.

 

Tasarım ve Kişiye Özel Hediyelik Ürün Dükkânı

Hediyelik ürün dükkânı açmak isteyen kişiler yılın hemen hemen her ayı para kazanabilir. Özel günler için ayrı bir konsept düşünülebilir. Bu sayede özel günlerde daha çok para kazanılabilir. El işçiliği veya basit süslemeler ile en az oranda sermaye ile kişiye özel tasarımlardan oluşan hediyelik eşya dükkânı açılabilir. Az param var, hangi işleri yapabilirim? Düşüncesine sahip kişiler, kişiye özel tasarımların çeşitliliği ve farklılığı sayesinde en çok tercih edilen ve aranan dükkânlardan biri haline gelerek büyük kazançlar elde edebilir. Müşterinin istek ve görüşlerine uyarak çeşit çeşit hediye hazırlayarak en çok aranan hediyelik mağazalardan biri olunabilir.

Az Param Var Hangi İşleri Yapabilirim 2020
Az Param Var Hangi İşleri Yapabilirim 2020

Az Param Var Hangi İşleri Yapabilirim ” başlıklı makalemizin sonuna geldik.Aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.Sorularınız en kısa zamanda cevaplandırılacaktır.

Scroll to Top