Atv Kiralama İşi Yapmak ve Atv Safari Turları Düzenlemek 2022

Atv Kiralama İşi Yapmak ve Atv Safari Turları Düzenlemek

Turistler tarafından oldukça talep edilen bir hizmet olan ATV safari turları ülkemizde dahil tüm dünyada çok yaygındır. Ancak ülkemizde yeterince profesyonel ve yaygın bir biçimde ATV kiralama işi yapmak zordur. En az 10 adet ATV motor ile yapılacak olan bu işle günlük 1000 TL civarı para kazanma şansınız bulunmaktadır. Tabi böyle bir organizasyon kurmadan önce bazı prosedürleri de iyi bilmek gerekmektedir.

Atv Kiralama İşi Yapmak ve Atv Safari Turları Düzenlemek
Atv Kiralama İşi Yapmak ve Atv Safari Turları Düzenlemek, Atv kiralayarak para kazanmak, atv parkuru kurmak, atv tur fiyatları, atv kiralama, atv rafting, atv markaları

Atv motor turları turistler açısından turistik bölgeleri gezmek için büyük avantaj sağlamaktadır. Açık havada uygun fiyatlara gezinti yapma fırsatı sunmaktadır. Aynı zamanda park etme ve yakıt sıkıntısı minimum düzeylerdedir.

 

Her iki taraf içinde avantajlı olan ATV kiralama sektörüne boş geçmemelisiniz. Bulunduğunuz konum iş yapmanız açısından size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Örneğin; Antalya’da ya da Muğla’da yaşıyorsanız ATV kiralama işi yapmak sizin için çok mantıklı bir seçenek olacaktır.

 

Not: Farklı sektörler ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız En Yeni İş Fikirleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Atv Kiralama işi Yapmak

Atv kirlama işi yapmak
Atv kirlama işi yapmak

Ancak İstanbul ya da Ankara gibi yerlerde Atv kiralama işi biraz sıkıntılı gibi. Hem aşırı trafik olması hem de turistik amaçlı kullanılamayacak olması iş yapmanızı engelleyecektir. Eğer böyle bir düşünceniz var ise, kırsal alanda olmadığınız sürece mantıklı değildir. Örneğin; Belgrad ormanında Atv kiralama işi yapanlar bu işten iyi para kazanıyor. Şehir içinde ise bu iş mantıklı olmadığı için hiç kimse tarafından yapılmıyor diyebiliriz.

 

Peki Atv Parkuru Nerelerde Açılabilir?

Bu soru yapacağınız işin boyutuna bağlıdır. Parkur tarzı bir atv kiralamamı yoksa günlük ve saatlik olarak kiralamamı yapılacağına bağlıdır. Yakın olan ormanlık arazilerde de yapılabilir veya sizin tarafınızdan yapay olarak parkurlarda oluşturulabilir. Tabi oluşturduğunuz iş modeline göre de geliriniz değişiklik gösterebilir.

Atv parkuru nerelerde açılabilir
Atv parkuru nerelerde açılabilir

Ayrıca off-road veya on-road diye atvler ikiye ayrılmaktadır. Bunlar yasal prosedürlerce ayrılmaktadır. Off-road Atv motorlar araziler için on-roadlar ise normal yollarda da kullanabilir. Bu araçlar için mutlaka ehliyet şartı aranmaktadır.

İşin özeti yukarıda bahsettiğimiz gibi Atv işi yapacağınız alan para kazanmanız açısından çok büyük bir önem arzediyor.Tabi bunun maliyeti de yüksek rakamlardan oluşacaktır. Aşağıda maliyetler ile ilgili detaylı olarak hesaplama yaptık. Atv kiralama işini gerçekten yapmak istiyorsanız bu maliyetleri etraflıca düşünmeniz gerekiyor.

 

Atv Kiralama Maliyetleri Ne Kadar?

Atv fiyatları markalarına göre ve motor hacimlerine göre değişik fiyatlarda şekillenmektedirler. Piyasada genellikle Çin malları atvler yer almaktadır. Bunların başlıcaları Aeon, Kymco ve Quba’dır. Fiyatları ise motor hacmine bağlı olarak 30 bin TL den başlayıp 300 bin TL’ye kadar yükselmektedir. Özellikleri bakımından size sıkıntı çıkartabilir bu atvler. Ancak sizin süspansiyon ve şanzıman sisteminde yapacağınız ufak değişiklikler ile özelliklerini arttırmanız mümkündür.

Atv kiralama işi maliyeti
Atv kiralama işi maliyeti

Atv motorlar ile yapılacak hızlar maksimum 50-60 km dir. Tabi bu hızlarda devrilme gibi bir problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.25 lt benzin ile 190 km yapabilme şansınız vardır. Bu da gün içerisinde yapılacak olan maksimum kullanıma eşittir.

 

Şimdi Atv kiralama işi maliyet kısmının özetine geçelim. Ortalama kiralayabileceğiniz bir atv motorun ortalama fiyatı 55 Bin TL. Diğer motorlar ticari amaçlı olarak kullanıma uygun değildir. O yüzden biraz paraya kıymanız gerekiyor. En az 10 adet Atv motor ile başlamanız oldukça mantıklı.

Tabi tek maliyet bu değil. Bunun yanında parkur kiralama, parkur tasarımı, ekstra giderler gibi masraflarınızda olacak. Eğer yatırım alabilirseniz en az 1000.000 TL ile çok iyi bir parkur oluşturabilirsiniz.

Not: ATV kiralama işi beklentilerinizi karşılamıyorsa Dükkan Açma Fikirleribaşlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

 

Atv Kiralama İle Ne Kadar Kazanılabilir?

Atv turları için parkur veya alan oluşturduktan sonra geriye bunları pazarlamanız kalır. Pazarlamanızı ise acenteler, oteller, broşürler veya web siteleri üzerinden yapabilirsiniz. Genel müşteri portföyünüz bu mecralardan olacaktır. Bunları yaptıktan sonra emin olun müşteri sıkıntısı yaşamayacaksınız. Yeter ki müşterilerinize bir fırsat sunmuş olun.

Atv kiralama kazanç
Atv kiralama kazanç

Oluşturacağınız parkurlar için minimum 200 TL gibi bir tur ücreti talep edebilirsiniz. Bu ücret kiralama şirketleri tarafından yapılan araştırmalar sonucunda elde edilmiştir. Tabi buna ilave  olarak yapacağınız safari turları içinde minimum 500 TL gibi bir ücret talep edebilirsiniz. Yapacağınız bir safari turu en kısa 1 saatlik olması gerekmektedir. Bu 1 saatlik safari turunda maliyetler tamamen size aittir.

 

Dikkat etmeniz gerekenlerin başında kiraladığınız atv leri mutlaka müşterilerinize zimmetlemeyi unutmamanızdır. Tabi ki belirli kısımlarını. Diğer çalınma ve yanmalara karşı ise sigorta şirketleriyle şirketsel olarak anlaşma yapmalısınız.

 

Atv Kiralama Tavsiyeleri

Daha önce Atv kiralama işi ile ilgili herhangi bir tecrübeniz yok ise, mutlaka bu konudaki araştırmalarınızı derinleştirin. En iyi araştırma hem okumak hem de yerinde görmektir. Nasıl mı?

Mutlaka bu işi çok iyi şekilde icra eden işletmeler mevcuttur. O işletmelerden hizmet alın ve ne iyi, neyi kötü yaptığını gözlemleyin. İyi olan yanlarını alın, kötü olan yanlarından da sakının.

Atv Kiralama İşi Yapmak ve Atv Safari Turları Düzenlemek ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuyunuz: En Karlı İş Fikirleri

kaynak: bizfluent

Scroll to Top