Aras Kargo Çalışma Şartları ve Çalışan Maaşları

Aras kargo çalışma şartları

1979 yılında kurulan Aras Kargo, Türkiye’nin önde gelen kargo firmaları arasında yer almaktadır. Yılların kazandırmış olduğu deneyim ile kaliteli hizmet veren firma yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda şubeye sahiptir. Bu şubelerde görev alan personeller Aras Kargo çalışma şartları ve saatlerine göre çalışmaktadır. Firmanın çalışma şartları standart çalışma şartlarına eş değerdir. Şirket bünyesinde görev almak isteyenlerin en çok merak ettiği soruları yazımızın devamında paylaştık. Sizlerde bu firmanın bir çalışanı olmak istiyorsanız ilk olarak yazımızı okumanızı öneririz.

Aras kargo çalışma şartları
Aras kargo çalışma şartları

Aras Kargo Çalışma Şartları

Türkiye’nin lider kargo firmalarından birisi olan Aras Kargo’da farklı pozisyonda çok sayıda çalışan bulunmaktadır. Bu çalışanlar gün içinde yaptıkları işlere göre değişik şartlara sahiptir. Ancak genel olarak şubelerdeki Aras Kargo çalışma şartları aynıdır.

 • Şirket şubeleri hafta içi sabah saat 09:00 ile 18:00 arasında hizmet vermektedir.
 • Firma hafta sonu sadece Cumartesi günü yarım saat hizmet vermektedir. Cumartesi günü çalışma saatleri 09:30 ile 15:00 arasındadır.
 • Haftanın bir günü çalışanların tatili vardır. O bir gün de tüm şirketin çalışmadığı Pazar günüdür.
 • Personeller tek vardiya olarak bütün gün çalışmaktadır.
 • Çalışma saati bir gün için 8 saattir. Bu 8 saatin 1 saati yemek ve çay molası olarak kullanılmaktadır.
 • Aras Kargo personellerinin çalışma saatleri bellidir. Ancak zaman zaman bazı özel durumlarda daha geç çıkma durumu olabilir. Bunun için esnek çalışma saatlerine uygun olmak önemlidir.
 • Firmada bir senesini dolduran elemanlar senelik izin kullanma hakkına sahip olmaktadır. Senelik izin 14 gün olup tek seferde ya da parça parça halinde kullanılmaktadır.
 • Şirkette bazı pozisyonlarda aylık kotayı doldurunca prim verilmektedir. Primler de aylık maaşa ek olarak hesaba aktarılmaktadır.
 • Net maaşın dışında yemek ve varsa eğer yol ücreti de elemanlara ödenmektedir. Yol ücreti için işe başvuru yaparken çalışacak olan adayların bunu belirtmesi gerekir.
 • Uzun süre görevine devam eden Aras Kargo personelleri pozisyonlarında yükselerek kariyer yapma imkanına sahiptir.

Yukarıdaki Aras Kargo çalışma şartları şirket personellerinin genel çalışma şartlarıdır. Bu şartlar pozisyona ya da çalışılan ortama değişmektedir. Değişen şartlar hakkında bilgileri işe başvurma aşamasında yetkililerden alabilirsiniz.

Aras Kargo Çalışan Yorumları

Yeni bir iş ortamına başvurmadan önce önceki çalışanların yorumlarına göz atmak önemlidir. Hem iş ortamı hem de firma hakkında bilgi veren bu yorumlar kişiye göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak Aras Kargo çalışan yorumları şu şekildedir…

 • Çalışanların büyük kısmı maaşların gününde yatmasını ve çalışma ortamını seviyor. Özellikle yüksek tempolu çalışmaya uyum sağlayanlar iş ortamından son derece memnun.
 • Aras Kargo personellerini mutlu eden bir diğer özellik tatil günleri. Yorumların büyük kısmında hafta sonu ve resmi tatillerde çalışmanın olmaması şirketin olumlu değerlendirilmesini sağlamaktadır.
 • Şirkette işini iyi yapan personellerin yükselme imkanı bulunmaktadır. Kariyer yapmak isteyenler bu özelliği olumlu olarak değerlendirmektedir.
 • Bazı şubelerden kaynaklı olarak mesailerin uzaması ve molaları yetersizliği hakkında olumsuz yorum bulunmaktadır. Ancak başta da belirttiğimiz gibi bu tamamen şubelerin yönetimlerinden kaynaklanmaktadır.
 • Çalışanların büyük kısmı yararlandıkları hakları olumlu olarak değerlendirmektedir.

Aras Kargo Personel Maaşları

Kargo firmasında farklı çok sayıda iş pozisyonu bulunmaktadır. Çalışanlar görev aldıkları pozisyona göre maaş almaktadır. Aras Kargo personel maaşları mevcut asgari ücret üzerinden belirlenmektedir. Firma personellerine asgari ücret üzerinden net maaş vermektedir. Bu maaşa ek olarak yemek, yol ve prim de verilmektedir. Ayrıca tatil günlerinde çalışma ya da fazla mesailer de maaşa ek olarak ödenen ücretlerdendir.

Aras Kargo çalışma şartları ve saatlerine uygun olarak çalışan personeller her ay maaşlarını belirlenen günlerde almaktadır. Şirket ve şubelerde full time çalışanların yanı sıra part time çalışanlar da vardır. Bu part time çalışanlar haftanın belirli günlerinde belirli saatlerde mesai yaparak saatlik ücret üzerinden maaş almaktadır.

Okuyunuz: File Market Çalışma Şartları

Aras Kargo İş Başvurusu Şartları

Firma bünyesinde değişik pozisyonlarda çalışma imkanı vardır. Bu pozisyonlara başvurmak için bazı genel şartları taşımak gereklidir. Aras Kargo iş başvurusu şartları genel olarak şu şekildedir…

 • İş başvurusunda bulunacak olan her aday 18 yaşını doldurmuş olmak zorundadır.
 • Erkeklerin askerliklerini yapıp gelmeleri gerekmektedir.
 • En az lise ve dengi okullardan mezun olma şartı aranmaktadır. Bu şart işe girilecek pozisyona göre lisans ya da ön lisans diploması da olabilir.
 • Adayların tablet ve bilgisayar gibi teknolojik aletlere hakim olması gerekir. Kargo alımı, teslimi ya da dağıtımı sırasında bu aletlerden giriş-çıkış yapılması gerekmektedir.
 • Dağıtımda görev alacak olan personellerin kullanacakları araçlara göre ehliyetlerinin olması gerekir.
 • Kargo firmasında yönetici olarak görev almak istiyorsanız üniversite eğitimi almanı gerekmektedir. Buna ek olarak deneyimli şartı da aranmaktadır.

Aras Kargo firmasına çalışmak için başvuruda bulunurken pozisyonunuz ile ilgili ek şartları daha detaylı şekilde öğrenebilirsiniz. Genel olarak yukarıdaki şartları taşıyorsanız iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Aras Kargo İş Başvurusu

Ülke genelinde hizmet veren kargo firmasında sürekli eleman ihtiyacı olmaktadır. Bu ihtiyaçları karşılamak için firma eleman.net ve kariyer.net sitelerinden destek almaktadır. Aras Kargo iş başvurusu yapmak için ilk olarak kendinize bir CV hazırlayın. CV’de kişisel bilgileriniz, hobileriniz, yetenekleriniz, eğitim ve deneyimlerinizin detaylı şekilde yer almasına özen gösterin. Hazırladığınız bu CV’yi firmanın açık iş ilanlarına ekleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Aras Kargo iş ilanlarına ulaşmak için eleman.net ya da kariyer.net sitelerine ulaşın. Sitelerde kaydınız yok ise ilk olarak kayıt olun. Sonrasında Aras Kargo firmasına ait iş ilanlarını arayın. Bu iş ilanlarından kendinize en uygun olanları belirlemek için seçenek filtreleme özelliğini kullanabilirsiniz. Kendinize en uygun iş ilanlarını bulup başvurunuzu yaparak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Buna ek olarak firmanın resmi web sitesinden de başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için Aras Kargo’nun resmi web sitesinde yer alan ‘Kariyer’ bölümüne giriş yapın. Sayfadaki ‘Aras olmak ister misiniz?’ bölümüne girerek firmanın iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Bu kısımda iş ilanları direkt olarak paylaşılmamaktadır. Eleman.net ya da kariyer.net yazısının üzerine tıklayarak bu sitelerde yer alan açık iş ilanlarını görebilirsiniz. Yine size uygun olan iş ilanlarına bu web siteleri üzerinden başvurabilirsiniz.

Aras Kargo Genel Merkez İletişimi

Kargo firması hakkında görüş, öneri ve isteklerinizi genel merkeze iletebilirsiniz. Aras Kargo genel merkez iletişimi bilgilerinde adres; Rüzgarlıbahçe Mahallesi Yavuz Sultan Selim Caddesi Aras Plaza No: 2 34820 Kavacık/ Beykoz/ İstanbul, olarak geçmektedir. Sesli görüşme içinse telefon 0 (216) 538 55 00 olarak verilmektedir. Firmaya fax göndermek için 0 (216) 538 56 52 numarası kullanılmaktadır. Son olarak ise firma hakkında istek, önerileri ya da şikayetleri iletmek için çağrı merkezi numarası 444 25 52 olarak verilmektedir. Bu iletişim bilgilerini kullanarak firma ile irtibata geçebilirsiniz.

Aras Kargo’da Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Türkiye genelinde en fazla hizmet veren kargo firmalarından birinde çalışmak çoğu iş arayana cazip gelmektedir. Aras Kargo’da çalışmak isteyenlere öneriler firmada uzun süreli çalışmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı noktalardır.

 • Müşteri potansiyeli yüksek olan bir firmada çalışacağınız için işleriniz yoğun olacaktır. Bu nedenle tempolu çalışmaya kendinizi hazırlayın.
 • Kurumsal bir firma olmasından dolayı kişisel yapılan hatalar firma ismine de zarar verecektir. Bunun için çalışırken ekstra dikkatli olunması gerekir.
 • Aras Kargo çalışma şartları kariyer yapmak için elverişlidir. Farklı pozisyonlarda işler hakkında bilgi ve deneyim sahibi olarak sektörde güzel bir yere gelme imkanı vardır.
 • Hem müşteri ilişkinlerinde hem de çalışma ortamında güler yüzlü, anlayışlı olmak işte başarınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Aras Kargo çalışma şartları ve iş başvurusu hakkında detaylar bu şekildedir. Sizler de bu firmanın bir parçası olmak için uygun pozisyonlarda başvuru yapabilirsiniz.

Scroll to Top