in

Aktar Bayiliği Veren Firmalar | Aktar Bayilik 2021

Aktar bayilik vermek isteyen firmalar ürünlerinin satış ve pazarlanması konusunda çeşitli şubeler aracılığı ile bu hizmeti yapar. Bayilik sisteminde ürün ya da hizmet franchise olarak da adlandırılan uygulama aracılığı ile müşterilerle buluşturulur.

Aktar Bayiliği Veren Firmalar - Aktar Bayilik
Aktar Bayiliği Veren Firmalar – Aktar Bayilik

Aktar dükkanları doğal ürünlerin satıldığı ve sağlıklı bir yaşamı insanlara empoze eden işletmelerdir. Alternatif tıp ürünleri dışında da çeşitli malzemelerin satıldığı aktar bayilerinde kurutulmuş gıda ya da yöresel ürünlerin yanı sıra kuruyemiş gibi yiyeceklere de yer verilir.

Bayilik açmayı planlayanların öncelikle bir piyasa araştırması yapması gerekli olurken işletmesini açacağı lokasyon hakkında da fikir sahibi olması önerilir. Bunun yanı sıra yatırılacak sermaye miktarı ve markanın kendisine vaat ettiği destekler hakkında da ön çalışma yapılır.

Bayilik almak isteyenler çeşitli ödemeleri yapmak durumunda olurken bunlar arasında isim hakkı, ürün bedeli ya da reklam gideri gibi çeşitli kalemlerin hesaplanması gerekir. Bayilik veren firmalar bazı durumlarda franchise olarak çalışacak işletmelere çeşitli destekleri verirler.

Bu destekler arasında proje desteği, personel ya da eğitim desteği gibi seçenekler olur. Bayi olarak hizmet vermek isteyen işletmelerin bu konularda araştırma yapması gerekli olurken sektörde yer alan çeşitli markalaşmış firmalardan bilgi alması gerekir.

Tüketicilerin genel davranışları bilinen markalara yönelmek olduğundan dolayı ticari faaliyetler sırasında bu konu önemsenir. Bundan dolayı da işletmeler bayilik sistemleri sayesinde kar elde etme beklentilerine yanıt bulur.

Marka olarak adlandırılan firmalar da bayileri aracılığı ile ürün ya da hizmetlerini geniş bir pazarda satma şansı yakalar. Bu sebeple bayilik olarak adlandırılan çalışmalar geniş bir mecrada kendisine yer bulur.

Her sektör kendisine uygun bir bayi arayışı içerisinde olabilir. Aktar olarak adlandırılan iş yerleri de doğal ve sağlıklı gıda ya da ürünleri satışa sunan firmalardır. Bayilik açılacağı zaman dükkânın lokasyonu önemsenir.

İşletmenin insanların geçtiği hareketli bir noktada açılması satışları olumlu yönde destekler ve bu sebeple de insanların yoğun olarak bulunduğu noktalar tercih edilir. Bayilik verecek markalar yaptıkları sözleşmelerde bu detaylara da yer verir. Bundan dolayı da yatırımcı ile marka arasında bir anlaşma yapılır.

Aktar Bayilik Fırsatları

Asır Hekim

Firma doğal ürünlere olan ilgiyi arttırmak amacı ile hizmet vermektedir. Türkiye genelinde şubeler açma anlayışıyla hareket eden işletmenin doğal ürünlerin kullanımının artmasına yönelik olarak bayileri aracılığı ile hizmet verdiği görülür. Aktar bayilik taleplerine cevap verme kapasitesinde olan firma 2016 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Doğal ve sağlıklı beslenme anlayışını toplumun her kesimine yerleştirmek isteyen kuruluşun bayilerinde aradığı özellik insan merkezli bir yaklaşımdır. Başvuru formunun doldurulmasının ardından yapılan müracaatların değerlendirildiği görülürken firma eğitim ve danışmanlık ücreti de talep etmemektedir.

Yaklaşık olarak 20 günlük bir kurulum sürecine sahip olan firmanın reklam katılım ücreti almadığı görülürken gelirden pay da talep etmemektedir. İşletmenin bayisine yönelik olarak gerekli olanları eksiksiz olarak anahtar teslimi şeklinde yaptığı görülür. Firma isim hakkı bedeli almayan kuruluşlar arasındadır. Ayrıca gelirden pay talebi de bulunmaz.

VHP Bitkisel Ürünler

Akbulut Gıda olarak ticari faaliyetlerini yürüten firma 1974 yılında kurulmuştur. Aktarlık üzerine satışlarını yapan işletmenin aynı zamanda bitkisel ürünler, gıda ve kozmetik gibi çeşitlere de satışlarında yer verdiği görülür. Aktar bayilik alınacağı zaman bu firma ile de çalışmalar yapılabilir.

Bunun yanı sıra kuruyemiş gibi ürünlerin de satışı yapılır. 2017 yılında kurulan firma Gebze merkezli olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Yeni şubeler için de bayilikleri aracılığı ile çalışmalar yapan işletmenin müşteri memnuniyetine odaklandığı görülür.

17 şubesi bulunan iş yerinin 60 kişi ile çalışmalarını sürdürdüğü bilinirken 8 adet bayisi bulunur. 20 metrekare ve üzeri iş yerlerinin fizibilite çalışmaları olumlu olduğu takdirde bayilik onayı işletme tarafından verilir.

İsim hakkı bedeli talep etmeyen firmanın ortalama olarak 15 günlük bir işyeri kurulum sürecini öngördüğü bilinirken girişimcisine personel desteği, pazarlama ve eğitim desteği gibi yardımları olmaktadır. Firmanın web adresi üzerinden başvuru formu doldurularak müracaat yapma şansı bulunur.

Lokman Aktar

Firma bir aktarda olması gereken tüm malzemeleri eksiksiz olarak bayisine hazırlayıp teslim eder. Ayrıca ürünlerin yerleştirilmesinin dışında çeşitli eğitimlerle de bayisini destekleyen Lokman Aktar satılmayan ürünler konusunda da yenileri ile değişme yaparak bayisine gerekli yardımı yapmaktadır.

Yaklaşık olarak 20 günlük bir çalışma süresi içerisinde bayilik teslimi yapan firmanın personel desteği, eğitim desteği, proje ve pazarlama desteği ile de bayilerine yardımı söz konusu olur. Web sitesi üzerinden gerekli bilgileri yapan firmanın müşteri destek hattı aracılığı ile de başvuruları yanıtladığı görülür.

Koçak Baharat

Aktar bayilik talepleri karşısında çeşitli firmalar aracılığı ile bunu gerçekleştirmek mümkün olur. Bu işletmelerden biri de Koçak Baharat ’tır. Gaziantep merkezli olarak hizmet veren işletmenin Antep yöresel ürünlerini pazarladığı görülür.

Firma 2016 yılında bu yana faaliyet verir. İsim hakkı bedeli olarak 10.000 TL talep eden işletmenin yaklaşık olarak 30 günlük bir sürede kurulum gerçekleştirdiği görülür. Bayisinden reklam bedeli olarak da 5000 TL talep eden firmanın 20-450 metrekare aralığında dükkanlar için bayilik verdiği görülür.

Girişimcisi için çeşitli destekleri veren markanın bu çalışmaları arasında eğitim, proje, personel ve pazarlama yardımı yer alır.

Saraçoğlu Aktar

Aktar bayilik veren çeşitli firmalar bulunurken bunlardan biri de Saraçoğlu markasıdır. Prof. İbrahim Saraçoğlu tarafından markalaştırılan işletmenin çeşitli doğal kürler ve kozmetik ürünlerini satışa sunduğu görülür.

Eczanelerle de çalışan firma girişimcilerinden 30-50 metrekare aralığında dükkân talebinde bulunurken isim hakkı da talep etmektedir. İsim hakkı bedeli olarak adlandırılan bu tutar 30.000 TL olarak bayiden talep edilirken yaklaşık olarak 30 günlük bir kurulum süreci içinde çalışmaların yapıldığı görülür.

Arifoğlu Gıda

Mısır Çarşısı’nda faaliyetlerini sürdüren Arifoğlu Gıda da aktar bayiliği veren firmalardan biridir. Bu işletmenin 76 yıllık bir tarihi geçmişi bulunur ve sektörde tanınan bir markadır. Doğal lezzetlerin pazarlamasını yapan işletmenin ayrıca baharat ve bitki çaylarına yoğunluk verdiği görülür.

Bunun yanı sıra bitkisel yağlar, pekmez, arı ürünleri ve organik ürünler konusunda da çeşitli seçeneklere sahip olan firmanın geniş bir ürün yelpazesi bulunur. Firmanın hedefleri arasında dünya genelinde ve Türkiye’de geniş bir Pazar payına sahip olmak vardır.

Arifoğlu gıda da isim hakkı bedeli talep eden firmalar arasındadır. Reklam katkı payı talep etmeyen firmanın %25 kâr marjı ile çalıştığı görülür. Gelirden pay talep eden firmalardan biridir.

Yenitat Baharat

Aktar bayilik tercih edileceği zaman sektörde yer alan firmalardan biri de Yenitat firmasıdır. İşletmenin üretime başlaması baharat, baharat karışımları ve çeşitli soslar vasıtası ile olurken sattığı ürünlerin doğal içeriklere sahip olduğu görülür.

Ulusal pazarların yanı sıra uluslararası pazarlarda yer almayı da kendisine ilke edinen firmanın bayilikleri aracılığı ile ürün pazarında yer almayı hedeflediği görülür. Bundan dolayı da franchise olarak adlandırılan şubelerle hizmetlerini sürdürür.

Firma isim hakkı bedeli talep etmektedir. Ayrıca gelirden de pay talebi olan işletmenin 50-200 metrekare aralığında dükkân talebi olur. Firmanın web adresleri üzerinden bayilik başvurusu yapılabilir.

Çınar Baharat

Sektörde 40 yıllık bir tecrübeye sahip olan Çınar Baharat da bayilik veren firmalar arasında yer almaktadır. Doğal ürünlerin satış ve pazarlanması konusunda başarılı çalışmaları ile dikkat çeken firmanın Türkiye merkezli olarak faaliyetlerini sürdürdüğü görülür.

Girişimcisine personel desteği, eğitim ve pazarlama desteği de veren baharat firması web adresi üzerinden bayilik başvurularını almaktadır.

Sancak Baharat

Baharat firmaları arasında yer alan ve aktar bayilik taleplerine yanıt veren işletmenin 1992 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürdüğü görülür. Sakarya merkezli olarak çalışmalarını sürdüren işletmenin geniş bir servis ağına da sahip olduğu görülür.

İnsan sağlığını çalışmalarının merkezine alan firmanın doğal ürünler konusunda faaliyetleri olurken Türkiye merkezli bir işletmedir. Girişimcisine el kitabı ve ortak reklam desteği de veren markanın web adresleri üzerinden ve telefon numaraları aracılığı ile bayilik bilgileri alınması mümkün olur.

Kmark Kuruoğlu Baharat

Firma Avrupa’da 1990 yılında kurulmuştur. Kuruoğlu Baharat olarak çalışmalarını sürdüren işletmenin bayilikleri aracılığı ile sektörde yer aldığı görülür. Geniş bir pazara ulaşma hedefi olan firmanın franchise sistemi ile bunu gerçekleştirmeye çalıştığı görülür.

Çeşitli baharat türlerinin satış ve pazarlamasını yapan firma bir Türk markasıdır. Sağlıklı ve güvenilir ürünlerin pazarda müşterilerle buluşturulmasını hedefleyen firmanın insan merkezli bir çalışma anlayışına sahip olduğu görülür.

Kaliteden ödün vermeyen bir bakış açısına sahip olan Kuruoğlu Baharat tamamen doğal ürünleri piyasaya sürmektedir. Kuruoğlu Baharat aktar bayilik talebinde bulunan yatırımcılarından gelirden pay almamaktadır.

Ayrıca marka yaklaşık olarak 15 günlük bir kurulum süreci olan şubelerinden isim hakkı bedeli de talep etmez. Firmanın tamamen doğal ürünler pazarladığı görülür. İşletmenin girişimcilerine verdiği destekler arasında personel, eğitim, proje ve pazarlama yardımları bulunmaktadır.

Kuruoğlu Baharat ’tan bayilik almak isteyen yatırımcıların firmanın resmî web adresleri üzerinden iletişime geçmesi mümkün olur. Firma Avrupa’da, Balkanlar ve Avustralya’da tanınan bir işletmedir.

Not: Farklı iş fikirleri ile ilgili bilgi almak için sizler için hazırlamış olduğumuz dükkanı açma fikirleri başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Biba Baharat

2011 yılında kurulmuş olan Biba Baharat da bayilik veren markalardan biridir. Aktar bayilik veren işletme Türkiye merkezli bir firmadır. Web adresi üzerinden gerekli formun doldurulmasının ardından bayilik başvurusu yapmak mümkün olur.

Firma yaklaşık olarak 10 kişi ile çalışmalarını sürdürmektedir ve genel olarak baharat sektörüne yönelik olarak ürünleriyle hizmet verir.

Çukurova Baharat

Çukurova Baharat 1980 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren bir firmadır. Kendi tesislerinde üretim yapan işletmenin baharat çeşitleri ile sektörde yer aldığı görülür. Pazarda yer alan firmanın teknolojik gelişmeler konusunda da çağın gereklerini yakından takip ettiği görülür.

Baharat üretiminin yanı sıra sucuk harcı, pane harcı ya da tavuk harcı gibi ürünlerle de üretim çeşitlerini arttıran işletmenin çeşitli kalite sertifikalarına sahip olduğu görülür. 25 kişilik bir personele sahip olan firmanın Türkiye merkezli olarak faaliyetlerini sürdürdüğü görülür.

Aktar bayilik almak isteyen yatırımcılar açısından firmanın web adresleri üzerinden franchise başvuruları yapılabilir ve gerekli bilgilere ulaşılabilir.

Bayilik sistemi işletmelerin geniş pazarlarda yer alabilmesi için onlara çeşitli imkanları sunan bir yaklaşımdır. Bu sayede ürün ya da hizmetler geniş bir alıcı kitlesi ile buluşturulur. Bayilik veren marka kar elde etme beklentilerini bu şekilde karşılarken yatırımcı olarak adlandırılan bayiler de bilinen bir markanın güvencesi altında ticari çalışmalarını sürdürürler.

Karşılıklı olarak ticari menfaatlerin olduğu bu tür anlaşmalar aktar bayilik söz konusu olduğunda da yapılır ve bu sayede ürünler farklı bölgelerde alıcılar ile buluşturulur. Markalaşmış firmaların ürünlerini geniş pazarlarla buluşturma olarak da adlandırılan bayilikler sayesinde ülke içerisinde ya da dünya genelinde faaliyet yürütmek mümkün olur.

Okuyunuz: Bayilik Veren Firmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

XML Bayiliği Veren Firmalar - XML Bayilik

XML Bayiliği Veren Firmalar | XML Bayilik 2021

Kozmetik Bayiliği Veren Firmalar - Kozmetik Bayilik

Kozmetik Bayiliği Veren Firmalar | Kozmetik Bayilik