Akıllı Telefondan Para Kazanma Yolları 2022

Akıllı telefondan para kazanma

2022 yılında mobil telefona sahip olanların sayısı diş fırçasına sahip olanlardan daha fazla. İnternet trafiğinin %55’i mobil cihazlar üzerinden sağlanıyor. Haliyle akıllı telefondan para kazanma yolları gibi farklı bir pazar oluşmuş durumda. Sizde biliyorsunuz ki ülkemiz de telefon kullanan ancak bilgisayar kullanmayı bilmeyen yüz binlerce insan var. Şirketler için bu insanlar yeni bir pazar olarak görülmekte.

 

Tabi mobil telefondan para kazanmak için bir şirkete bağlı kalmanıza gerek yok. Basit uygulamalar, sosyal medya hesapları ya da mobil alışveriş siteleri üzerinden para kazanabilirsiniz. Size en uygun olan kendi kazanç modelinizi oluşturmanız gerekiyor. Belki bunun mümkün olmadığını düşünebilirsiniz. Size hak veriyorum. İnanmak için öncelikle bu yöntemler ile para kazanmanız gerekiyor. Ancak emin olun. Aşağıdaki akıllı telefondan para kazanma yöntemleri ile geçimini sağlayan binlerce insan var.

 

Telefondan Para Kazanma Yolları

Akıllı telefondan para kazanma
Akıllı telefondan para kazanma

 

Telefondan para kazanma yolları ikiye ayrılır.Gerçekçi olanlar ve geçici olanlar diye.Gerçekçi kazanç modeli tamamen sizin tarafınızdan oluşturulmuş, alt yapısı olan fikirlerden oluşur.Geçici yöntemler ise günü kurtarma amaçlı anket, uygulama, reklam vb. yöntemlerden oluşur.Eğer para kazanmak için zamanınız var ise kalıcı bir kazanç modeli oluşturmanız daha mantıklı.Güven konusunda sorun yaşamazsınız.

Mantıklı bir kazanç modeli oluşturmak için belirli bir kitleye hitap etmeniz gerekiyor.Örneğin; instagram veya youtube da makyaj kanalları ile karşılaşmışsınızdır.Tek bir ilgi alanına özel oluşturulmuş hesaplar.Bu tarz belirli bir kitleye hitap eden hesaplar, genel kitleye hitap edenlerden daha çok kazanır.Kozmetik firmaları 2 milyon genel takipçiye  sahip hesaba reklam vermektense, 100 bin takipçiye sahip özel makyaj kanalına reklam vermeyi tercih ederi.Çünkü ihtiyacı olan kitlenin hepsi o hesapta yer alıyor.Şimdi telefondan para kazanma yolları listemize bir göz atalım.

 

 

1) Uygulamalar ile Cep Telefonundan Para Kazanma

Aylık 50 ile 100 dolar arasında para kazanabileceğini geçici kazanç yöntemi.Cep telefonu uygulamaları üzerinden görevler yaparak bu geliri elde etmeniz mümkün.Görevler ise anket doldurma, uygulama indirme, yorum yapma, twitter takip ve youtube aboneliğinden oluşuyor.Tabi bu görevler çoğu uygulamada farklılık gösterir.Türkiye de para kazandıracak cep telefonu uygulama sayısı çok az.Hatta çoğunda güven sorunu yaşamanız mümkün.Bu nedenle yurtdışı hesaplar  oluşturarak para kazanabilirsiniz.

 

Türkiye de bir uygulama sahibi bu yöntemler ile dolandırıcılık yaptığı zaman, herhangi bir yaptırıma maruz kalmıyor malesef.Ya da işin hukuki kılıfa uydurarak kendilerini korumayı başarıyorlar.Halbuki Amerika ve İngiltere’de yer alan uygulamalarda bu durum söz konusu değil.Güvenilir 32 mobil uygulama başlıklı yazıda yer alan uygulamalar ile güven konusunda sorun yaşamazsınız.Yazı içerisinde detaylı anlatım yer alıyor.

 

 

2)Mobil Anketler ile Para Kazanma

Yolda sizinle anket yapmak isteyenler ile karşılaşmışsınızdır mutlaka.Mobil anketler ise bu işin daha uygun yöntemi.Anket sistemlerinde yer alan algoritmalar ile güvenilir anketler yapılabiliyor.Bu nedenle anket doğruluk payı ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaz.Şirketler ise anket yapmak için aracı olan bu uygulamaları kullanılır.Anket doldurarak ayda 200 dolar kazanmanız mümkün.Ancak bunu yapmak için makine gibi günün 12 saati çalışmanız gerekiyor.En ideal kazanç ise 50 dolar.

 

Anket doldururken Google Play veya App Store üzerinden yer alan uygulama yorumlarını dikkatlice okuyunuz.Uygulama marketi üzerinde 100 tane şirket varsa bunlardan sadece 10’u güvenilir.Özellikle para çekim limiti üzerinden dolandırıcılık yapılır.Size 50 TL gibi bir limit belirlenir.49 TL’ye gelene kadar anket doldurursunuz.Ancak ne hikmetse ondan sonra hiç anket gelmez karşınıza.

 

 

3)Telefondan Reklam İzleyerek Para Kazanma

Genelde youtuberlar tarafından bu uygulama şirketleri kullanılır.Youtube video yayınlayıcı, videoda yer alan reklamların tamamı izlenmediği sürece para kazanamaz.Yani izleyicinin reklamı geç tuşuna basmaması gerekiyor.Ancak genelde herkes bu tuşa basar.Çünkü reklam izlemek için açılmamıştır o video.

 

Youtuber ise bu uygulamaları gelir paylaşımı kullanarak gelir paylaşımı yapar.Video reklam geliri 3’e bölünür.Bir kısmı uygulama sahibine bir kısmı size, geri kalan kısmı ise kanal sahibinin olur.Türkiye’deki reklamların tıklama ücreti oldukça düşük.Bir reklam tıklaması ortalama olarak 0,30 kuruş kazandırır.Amerika da ise bu rakamlar 30 TL’ye kadar çıkabiliyor.Reklam izleyerek para kazanma başlıklı yazıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Telefondan para kazanma yolları arasında en keyiflisi denilebilir.

 

 

4) Mobil Oyunlar ile Para Kazanma

Mobil oyunlar ile telefondan para kazanmak istiyorsanız çok fazla seçeneğiniz yok.Karşınızda bu yönde çok seçenek çıkabilir.Ancak reel bir gelir elde etmenizi sağlayacak oyun sayısı çok az.Oyun oynayarak 2 şekilde para kazanabilirsiniz.Bunlardan birisi strateji oyunları.Diğeri ise çekilişler ile para kazanmak.Oyun oynadığınız gün içerisinde hesabınızda puanlar birikir.Bu puanları kullanarak çekilişlere katılırsınız.Yapılan çekilişler ile günlük bin dolar kazanma şansınız var.Ama oldukça düşük bir şans.

 

Strateji oyunlarında ise hesap kasma, oyun içi ürün satışı gibi para kazanma modelleri var.Hatta bir dönem facebook poker oldukça meşhurdu.Facebook poker üzerinden kazandığınız oyun çiplerini satarak para kazanmanız mümkündü.Şimdi ise bu yöntem biraz eskidi.Daha yeni kazanç sağlayabileceğiniz oyunlar mevcut.Oyun oynayarak para kazanmak başlıklı yazıda bulunan listeye göz atabilirsiniz.

 

 

5)Twitter ile Para Kazanmak

Kitleyi yönetebilme gücünüz var ise Twitter ile telefondan para kazanabilirsiniz.Bu konuyu örnekler ile açıklamak istiyorum.Twitter’da yer alan borsa veya bitcoin hesaplarını takip edin.Takipçi sayısı yüksek olan hesaplar sürekli olarak adı sanı duyulmayan hisse senedi ya da dijital para alımı tavsiye eder.Tabi tavsiye etmeden önce fazla hacmi bulunmayan hisseleri düşük fiyattan alır.Takipçileri ise ona güvenerek hisse almaya başlar.Daha sonra talep arttığı için hisse senetlerinde yükselme meydana gelir.Hisseler tavan noktasına ulaştığında fenomen elindeki hisseleri satmaya başlar.Kazancı ise en az % 100′ e yakındır.

 

Yukarıdaki yöntem bir hiledir.Twitter da çoğu hesap bu tarz yöntemler ile para kazanır.Tabi birde dürüst olarak para kazanan fenomenler var.Bu fenomenler ya reklam paylaşımı yapar, ya da kitap yazıp kendi pazarlamasını yaparak para kazanır.Sadık bir takipçi kitlesine sahipseniz, para kazanma modelinizi arttırabilirsiniz.

 

 

6)Letgo ile Arbitraj Yapmak

Çevremde sadece bu işi yaparak aylık 1000 ile 2000 TL arasında para kazanan insanlar var.Pazarlık ve satış yeteneğiniz var ise uygun fiyatlara ürün alarak bu işe başlayabilirsiniz.Yapmanız gereken sürekli ürün araştırması yapmak.Yayınlanan uygun fiyatlı ürünleri gördüğünüz anda teklifte bulunun.Satıcı ile anlaştıktan sonra ucuza aldığınız ürünü elinizde bekletin.Daha sonra kar marjı koyarak tekrar satışa koyun.Unutmayın ihtiyaç sahibi olan, ürün fiyatına bakmadan mutlaka satın alır.Sizde sabırlı olup satışın gerçekleşmesini bekleyerek para kazanabilirsiniz.Teknolojik ürünlerden uzak durmanız sizin yararınıza olacaktır.Çünkü bu tarz ürünler bozuk çıkabilir ya da teknolojisi eskimiş olabilir.Antika ürünlere odaklanırsanız daha çok kazanmanız mümkün.

 

 

7)Telefonunuzdaki Fotoğrafları Satın

Telefondan para kazanma yolları arasında en iyi yöntem.Telif hakkı ihlali yasaları her geçen yıl daha da sıkılaşıyor.Özellikle Google, telif hakkı ihlal edilmiş fotoğraflar için sitelere ceza vermeye başladı.Bu nedenle orijinal fotolara olan ihtiyaç arttı.Tabi beraberinde fotoğraf satma uygulamaları geliştirilmeye başlandı.

 

Fotoğraflar ile para kazanmak için tek yapmanız gereken uygulama içerisine fotoğrafları yüklemek.Birden fazla uygulamada bu fotoğrafları satışa koyabilirsiniz.Ne tarz fotoğraflar çekmeliyim diye düşünmeyin.Basit evcil hayvan fotoğrafı, bebek resmi, ağaç resmi gibi elinizde bulunan bütün materyalleri yükleyin.Hiç tahmin etmediğiniz fotoğrafların satıldığını göreceksiniz.Fotoğraf satma uygulamaları üzerinden bu sitelere ulaşabilirsiniz.

 

 

8)Whatsapp ile Kazanmaya Başlayın

Whatsapp etkileşim oranı çok yüksek olan bir uygulama.Neredeyse herkes Whatsapp’tan gelen mesaja bakma eğilimindedir.Bu mesaj spam olsa dahi incelenir.Reklamın iyisi kötüsü olmaz diyerek, Whatsapp üzerinden para kazanabilirsiniz.Yurtdışında en çok Whatsapp gruplar ve bağlı pazarlama ile para kazanılır.

 

Kurduğunuz ücretli üyelik gruplarında sürekli paylaşımlar yaparsınız.Bu gruplar mutlaka insanların ihtiyacı olabilecek paylaşımlardan oluşmalı.Örnek olarak hisse senedi incelemeleri diyebiliriz.Eğer bu konuda uzman iseniz ücretli whatsapp grubunuza üye çekebilirsiniz.Türkiye de bunu yapan gruplarda var.Tabi sadece bu alanda yapmanıza gerek yok.Seçeneğiniz oldukça fazla.En basitinden sohbet, alışveriş, indirim veya yemek tarifleri tarzında gruplar oluşturabilirsiniz.Detaylı bilgi için Whatsap para kazanma rehberi başlıklı yazıyı okuyun.

 

 

Pinterest Bağlı Ortaklık Pazarlaması

Pinterest 2011 yılında çıkmış olan görsel bir arama motoru.Bu uygulamada birbirinden kaliteli inografik ya da normal resimler bulabilirsiniz.Tabi her resim kendine ait alt ürün linkine sahip.Şimdi konuyu bağlamak adına sizinle bir istatistik paylaşmak istiyorum.Amerika da yaşayan kadınların %65’i bu uygulamayı kullanıyor.Aynı zamanda %65’lik dilimde yer alanların % 80’i alışveriş yapmadan önce Pinterest’i tercih ettiklerini söylüyor.

 

Satış ortaklığı ile Pinterest üzerinden para kazanmanız mümkün.Tek yapmanız gereken ortaklık kuracağınız bir site belirlemek.Ortaklık derken aklınıza büyük bir şey gelmesin.Sadece üye olmanız ve size verilen linkleri Pinterest üzerinde paylaşmanız yeterli.Sattığınız ürünlerin farklı tarzlarda boyutlarını paylaşarak daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Sizin için Pinterest Para Kazanma başlıklı bir yazı oluşturdum.Henüz yeni olan bu para kazanma yönteminde mutlaka yerinizi almalısınız.

 

 

Telefondan para kazanma yolları” hakkın daha detaylı bilgi için blog içerisinde yazılar bulabilirsiniz.Aynı zamanda aşağıdaki linkleri incelemeniz size yardımcı olacaktır.

 

Evde Para Kazanma Yolları

En Yeni İş Fikirleri

 

Telefondan para kazanma
Telefondan para kazanma
Scroll to Top