Acil Para Bulma Yolları 2022 | 14+ Nakit Bulma Yöntemleri

   Acil para günümüzde artık çokça lazım oluyor. Her geçen gün zorlaşan yaşam şartları insanları acil para ihtiyacına sevk ediyor. Planlanmış ödemeler haricinde sürpriz gelişmeler yaşandığında hali ile insanların bütçesi yetersiz kalıyor ve bütçeyi denkleştirmek için bir miktar ek gelire ihtiyaç duyuluyor. Acil para gereken durumlarda bunu sağlamak için birçok farklı yol ve yöntem bulunuyor. Acil para ihtiyacınız son zamanlarda giderek artıysa siz de tercih edeceğiniz bir yöntem üzerinde araştırma yaparak kısa sürede acil nakit ihtiyacınızı çözebilirsiniz.

   Acil Para Bulma Yolları

   Acil Para Kazanma Yöntemleri

   Acil Para Bulmanın Yolları

   Acil paraya ihtiyacınız olduğu durumlarda mağduriyet yaşamamak için bu durum öncesinde acil durum fonu oluşturabilirsiniz. Bu sayede her ay kenara attığınız paralardan acil nakit ihtiyacınızı karşılama şandınız olur. Bu fonu tercihinize göre 3,6,9 veya daha fazla ay seçenekleri ile de artırabilirsiniz. Eğer acil durum fonu kurma durumunuz yoksa ve bütçenizi artıramıyorsanız bu durumda acil para bulma yılları konusunda size verilen öneriler arasından size uyan tercihi yapabilirsiniz. Acil paraya ihtiyacınız olan durumlarda bu durumu çözmeye yönelik en iyi 11 yolu birlikte inceleyelim.

   1. Kredi Çekmek

   Acil para bulma yolları konusunda yapılacak araştırma sırasında akla ilk gelen seçenek kredi çekmek oluyor. Günümüzde bankalar herhangi bir risk durumu bulunmayan birçok vatandaşa kredi verebiliyor. Faizi ile birlikte ödenmesi gereken krediler, acil nakite ihtiyacı olanlar için en iyi seçenekler arasında yer alıyor. Kredi için kendi siciliniz yeterli değilse bu durumda bulacağınız bir kefil ile d e kredi çekme başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

   2. Cep Telefonu Kredisine Başvurmak

   Bazı büyükşehirlerde hizmet veren cep telefonu firmaları bu hizmetleri ile acil nakit ihtiyacına hızlı bir şekilde çözüm olabiliyor. Herhangi bir teminat, peşinat ya da kredi kartı başvurusu istemeyen firmalar taksitli şekilde verdikleri cep telefonlarına karşılık kişilerden imalı senet alıyor. Cep telefonuna ihtiyacınız yoksa bu d urumda nakit olarak parayı almak istediğinizi belirtmeniz yeterli oluyor. Firmalar senet karşılığı cep telefonu satışı yapmış gibi göstererek nakit ödemenizi gerçekleştiriyor.

   3. Faturalı Hat Başvurusu Yaparak Cep Telefonuna Sahip Olmak

   Bu durum yasal olmasa da maalesef acil para bulma yolları arasında yer alıyor. Faturalı hat sözleşmesi yapıldığı taktirde telefon firmaları kişilere özel cep telefonu kampanyaları sunar. Bu şekilde ihtiyaç sahiplerine cep telefonu satışı gerçekleştirilir. Kullanıcılar yaptıkları taahhüt dahilinde aylık olarak cep telefonu faturalarına ek olarak cep telefonu taksitini öder. Kullanıcılar sözleşme karşılığı hiç peşinat ödemeden aldıkları cep telefonlarını satarak anında paraya çevirebilir. Satış esnasında bir miktar zarardan bahsedilebilir. Bu durum kötü niyetle kullanıldığında kişilerin acil para ihtiyacına çözüm olur. Bu yöntemin yasal olmadığını ve cezalarının bulunduğunu tekrar hatırlatalım.

   4. Senetle Ürün Alıp Satmak

   Acil para bulma yolları arasında sayılabilecek olan senet ile ürün alım ve satışı özellikle acil durumlarda ihtiyaç sahiplerine can suyu oluyor. Senet ile yapılan alışverişler ile aynı gün içerisinde nakit ihtiyacına çözüm bulabilirsiniz. Birçok büyük zincir mağaza senet ile ürün alışverişi yapıyor. Bu firmalardan ihtiyacınız kadar ürünü senet karşılığı alabilir ve ürünleri nakite dönüştürerek nakit ihtiyacınıza çözüm bulabilirsiniz. Bu seçenekte basit bir araştırma yaparak ürünü en uygun fiyatlı satan yerleri tercih ederseniz daha fazla nakite sahip olabilirsiniz.

   5.Kullanılmayan Eşyaları Satmak

   Acil para bulma yolları arasında sayılan eşya satışı, borca girmek istemeyenlerin tercihi oluyor. Evde kullanım veya ihtiyaç fazlası olan eşyaları satışa çıkartmak, borçsuz bir şekilde nakit akışı sağlamaya yardımcı oluyor.  Bunun için spotcular ya da ikinci el satış hizmeti veren sitelerden yardım alabilirsiniz. Eşyaları satış aşamasında piyasa fiyatlarını takip eder ve ön araştırma yaparsanız bu sayede satışlarınızdan zarar etme ihtimaliniz en aza düşer.

   6.Faktoring Şirketler Aracılığı ile Senet Kırdırmak

   Faktoringler yasal olarak hizmet veren şirketlerdir. Faktoring şirketlerinin faaliyetleri Bankacılık ve Denetleme Kurulu tarafından gerçekleştirilir.  Dolayısı ile aldıkları komisyonlar da inceleme altındadır. Bu nedenle de çek kırdırmak isteyenlerden çok fazla komisyon talep etme hakları bulunmaz.  Faktoring için tercih edilecek şirket hakkında yapılacak kısa bir araştırmanın ardından, günü gelmemiş çekleri nakite dönüştürmek için bu firmanın hizmetlerinde yararlanılabilir. Çekte yazan miktardan daha düşük oranlarda para elde edilecek olsa da acil nakit ihtiyacına çözümdür.

   7. Kredi Kartından Döviz Alıp Nakit Olarak Çekmek

   Kredi kartı ile döviz bürolarından alışveriş yapmak pek mümkün değil ancak bunu kredi kartınız ile yapabiliyorsunuz. Bazı kuyumcular müşterilerine döviz hizmeti de veriyor. Bazı komisyonlara razı olarak kuyumculardan döviz alışverişi yapabilirsiniz. Daha sonra bu dövizleri döviz bürosundan bozdurarak nakit ihtiyacınıza çözüm bulabilirsiniz.

   Okuyunuz: Yeni İş Fikirleri

   8.Çek Bozmak

   Acil para bulma yolları arasında en bilinen yöntemlerden birisi çek bozdurma yöntemi olarak biliniyor. Esnaf çevresi bulunan işverenler bu durumdan fazlası ile yararlanıyor. Günü gelmeyen çekleri bulacağınız bir esnafa sahipseniz, erken dönemde kendisinden çek alarak bu çeki faktoringlere bozdurabilir ve nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Esnaf arkadaşınız ile aranızda olan anlaşmaya göre de çeki vade zamanına denk gelecek şekilde bir ödeme planına dahil edebilir ve arkadaşınıza olan çek borcunuzu da ödeyebilirsiniz.

   9. Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına Başvurmak

   Sosyal yardımlaşma vakıfları yardıma ihtiyacınız olduğunu ispatlamanız halinde size gerekli olan nakit desteğini sağlayabilir. Bazı ünlü iş adamlarının holdinglerine ait internet sitelerine girdiğinizde sosyal vakıf ve yardım derneklerinin adreslerine ulaşabiliyorsunuz. Eğitim, sağlık ya da haciz gibi acil ihtiyaç durumlarında bu durumu eğer kanıtlayabilirseniz gerekli nakit desteğinizi geri ödeme olmadan sağlayabilirsiniz. Yardım vakıflarının destek olduğu başlıca konular şu şekilde;

   • Ev onarımı ve eşya yardımı
   • Engelli yardımı
   • 65 yaş üstü ihtiyaç sahipleri
   • Evde bakım maaş desteği
   • Doğum yardımı
   • Eşi vefat eden kadınlara ödeme desteği
   • Gıda yardımı
   • Silikozis hastalarına yardım destekleri

   10. Peşinatsız Araç Satın Almak

   Peşinatsız araç satın almak acil para bulma yolları arasında en fazla bütçeyi sunan seçenek olarak öne çıkıyor. Türkiye’de bulunan bazı otomobil galeri ve satış firmaları senet karşılığında müşterilerine araç satıyor. Ancak bu seçenekten yararlanabilmeniz için galeri ile arası iyi olan bir dosta ihtiyacınız olması gerekiyor. Galeriyi iyice araştırdıktan sonra bu firmalara giderek buradan almak istediğiniz aracı beğenmeniz yeterli olur. Burada firma yetkilileri ile satış sözleşmesi ve senet imzaladıktan sonra istediğiniz araca kolayca sahip olabilirsiniz. Aracı üzerinize aldıktan sonra dilediğiniz aman satışa çıkartarak nakite dönüştürebilirsiniz.

   11. Kuyumcudan Altın Alıp Bozdurmak

   Acil para bulma yolları arasında ihtiyaç sahiplerinin başvurdukları bir diğer yol kuyumcudan senet veya kredi kartı ile altın alıp bu altını başka bir kuyumcuda bozdurmaktır. Durumun müsait olması durumunda eğer kuyumcular kabul ederse altın alındığı aynı kuyumcuda da bozdurulabilir. Kuyumcularda kredi kartı ile alışveriş yapmaya izin verir. Kredi kartı olmadığı durumlarda bazı kuyumcular senet ile altın satışı yapar. Bu durum özellikle düğün yapacak olan aileler için en iyi tercihlerden birisidir. Altın bozdurma sırasında kişiler zarar etse de acil nakit ihtiyacına çözüm bulmak için bu zarara razı olurlar.

   Bir Yorum Yazın

   Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
   1. Ayla Küçük dedi ki:

    İyi günler acill 8000tl nakit ihtiyacım var bana yardımcı olabilecek varsa dönüş yapabilir misiniz geri ödemesini herkoşulda kuruşu kuruşuna yaparım gerçekten Allah için yardımcı olun lütfen