2022’de İnternetten En Çok Satılan Ürünler Listesi 

İnternetten En Çok Satılan Ürünler

İnternette en çok satılan ürünler hangileri? İnternetten ne satmalıyım? İnternetin hayatımızda vazgeçilmez bir mecra haline gelmesinin yanı sıra internet üzerinden satışlar da gelişmiş ve burada büyük bir pazar oluşmuştur. Bu durumda, insanlar internette ne satabileceklerini sürekli araştırıyorlar. Teknoloji ilerledikçe, yeni günler her gün yeni fırsatları beraberinde getirmekte ve yatırımcılar bu fırsatlardan yararlanmaya çalışmaktadır. Bu yazımızda yakın geleceğe bakarak size internette en çok satacak ürünleri göstereceğim ve kafanızda yatırım fikirleri oluşturacağım.

İnternetten En Çok Satılan Ürünler
İnternetten En Çok Satılan Ürünler

Çevrimiçi satış için ürün önerileriyle ilgili bu makalemizin içeriğinde çevrimiçi olarak ne satabilirim? İnternette en çok satılan ürünler hangileridir? Sorularınızın cevabını bulabilirsiniz. Rekabet ortamının yıldan yıla arttığı 2022 yılına gelindiğinde, e-ticarette en popüler ürünler için fikir sahibi olarak online pazardaki konumunuzu oluşturmanız mümkün. Trend olan ürünler ve detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

E-ticaret, son yıllarda en hızlı büyüyen sektör olarak girişimcilerin ve yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Bu bağlamda, 2022’de e-ticaret alanına giren veya mevcut e-ticaret platformlarını güncelleyen girişimciler, bu yıl önemli satış büyümesi görmesi beklenen ürünlere odaklanabilirler. Mevcut alışveriş portalında önemli artış gösteren ürünler değerlendirilerek, 2022 yılında satışların önemli ölçüde artması beklenen Türkiye’nin en iyi ürünleri listesi elde edildi. Liste oluşturulurken yurt dışı trendlerindeki değişimler de dikkate alındı.

 

İnternette En Çok Satılan Ürünler Listesi 

İnternette en çok satılan ürünler nelerdir ve bunları bulmak kolay bir iş değildir. Ancak yakından bakarsanız insanların ihtiyaç ve beklentilerini değerlendirerek satacak bir ürün bulabilirsiniz. Başta da belirtildiği gibi internet üzerinden ürün satmak çok popüler. Bu nedenle pek çok kişi internette veya e-ticarette umut buluyor. Şu anda, çeşitli çevrimiçi ödeme yöntemleri ve teslimatta nakit ödeme yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerin tümü önceden güvenilmezdi, ancak daha sonra geliştirilen güvenlik çalışmaları güvenilir olduğunu kanıtladı.

Bölgenizdeki çevrimiçi alışveriş yapanları da görebilirsiniz. Kendiniz çok şey satın almış da olabilirsiniz. Bu nedenle e-ticaret artık hayatımızın bir parçası. Siz de bu işi yapmak isteyebilirsiniz. Ancak e-ticaret göründüğü kadar kolay değil. Başka bir deyişle, mesele ürünü sunmak değil, alıcı öder ve siz gönderirsiniz bu kadar kolay değil. Buradaki en büyük zorluk, satacak bir ürün bulmaktır. Yanlış kararlar e-ticaret kariyerinizi bile sonlandırabilir. Bu nedenle kendinize en uygun ürünü bulmanız gerekir. Buna yardımcı olmak için somut verilerle çeşitli istatistikleri paylaşacağız. Ürünün e-ticaretin hangi bölümünü kapladığını göstererek başlayalım.

 • Yazılım, Kitap, Müzik, Çiçek %26 ‘lık pazar payı ile birinci sıradadır.
 • Bilgisayar Donanım, Tüketici Elektroniği, Ofis Malzemeleri %16’lık Pazar payı ile ikinci sıradadır.
 • Giyim, Ayakkabı, Takı, Linens / Ev Dekorasyonu %13’lük Pazar payına sahiptir.
 • Sağlık, Güzellik, Gıda ve İçecek %8’lik Pazar payına sahiptir.
 • Oyuncaklar, Video Oyunları, Spor Malzemeleri %7’lik Pazar payına sahiptir.
 • Küçük Ev Aletleri, Mobilya, El Aletleri, Bahçe Ekipmanları %3’lük Pazar payına sahiptir.

İnternette en çok satılan ürünler listesi ise şu şekildedir:

 • Hazır yemek
 • Telefon aksesuarları
 • Akıllı saatler
 • VR aksesuarları
 • Sırt çantaları
 • Spor kıyafetler ve spor ekipmanları
 • Hamile elbiseleri
 • Bebek hediyeleri ve kıyafetleri
 • Ev ve dekorasyon
 • Evcil hayvan ürünleri
 • Temizlik hijyen ürünleri
 • Kitap, film, müzik ve oyunlar
 • Giyim, tesettür giyim, ayakkabı, aksesuar
 • Kişisel bakım ve makyaj ürünleri
 • Çiçek ve hediyelik eşyalar
 • Hırdavat-yapı market

 

Hazır Yemek:

İnternette en çok satılan ürünler sıralamasında liderliği bırakmayan ürün hazır yemektir. Türkiye’nin en çok satan gıdaları arasında bir numaralı ürün grubu pişmiş yemeklerdir. Günümüz e-ticaret sitelerinde ve mobil uygulamalarda online alışveriş yapanların hazırladığı alışveriş sepetlerine bakıldığında, internette en çok satan ürünün hazır yemek olduğu söylenebilir. Türkiye’de internetten alışveriş yapan çoğu kişinin internet üzerinden pide, hamburger, pizza ve ev yemekleri gibi en az bir market ürünü sipariş ettiği biliniyor. Bu nedenle internet üzerinden satışı kolay ürünler kategorisinde yer alan gıda grubuna ait ürünlerin bulunduğu söylenebilir.

 

Telefon Aksesuarları:

Bugün, taşıdığımız cep telefonları ve aksesuarları genellikle çevrimiçi olarak sipariş ediliyor. Telefon aksesuarları internette en çok satılan ürünler arasında yer almaktadır. İnternette en popüler ürünlerin lideri olan telefon aksesuarlarını satmak, e-ticarette satmak için ürün arayan herkes için iyi bir fikirdir. Ülkemizde her bir kişinin en az bir cep telefonuna sahip olduğu düşünülürse telefon aksesuarları satışının ne kadar değerli olduğunu kavrayabiliriz.Telefon aksesuarları içinde neler var:

Kulaklık çeşitleri

Şarj aleti

Telefon kılıfları

Powerbank

Telefon taşıma aksesuarları

Ekran koruyucuları

 

Akıllı Saatler:

Günümüzün hızla gelişen dijitalleşmesiyle birlikte, akıllı saatler her yaştan ve cinsiyetten tüketici tarafından çevrimiçi olarak satın alınmaktadır. Akıllı saatin dikkat çeken özellikleri şunlardır: Aşağıdakiler gibi birçok harika özelliği ile tüketicilerin dikkatini çekmiştir: Bir elektrokardiyogram yapın, telefona cevap verin, konuşun, mesajları ve bildirimleri takip edin, adımları sayın ve kalorileri görüntüleyin. Çeşitli marka ve özelliklere sahip akıllı saatlerin satışını yaparak e-ticarette başarılı olabilirsiniz. Günümüzde akıllı saatler hayatımızın ritmini korumada cep telefonlarından sonra en büyük yardımcımız oldu.

 

VR Aksesuarları:

Teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza giren VR aksesuarları, online satış için mevcut ve gelecekteki önemli potansiyeli temsil ediyor. Sanal gerçeklik sağlayan VR aksesuarları artık çeşitli sektörlerde veya kişisel olarak tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. VR aksesuarları, e-ticaret yapan ve internette ne satacağını düşünen girişimcilerin olmazsa olmaz ürünlerinden biridir. VR teknolojisi internette en çok satan ürünler listesinde kendine yer bulmaya başlamıştır.

 

Sırt Çantaları:

Çantalar online alışverişin önemli bir parçasıdır. Her yaş ve kategori için ihtiyaç duyulan çanta sektörünün online olma olasılığı yüksektir. Özellikle sırt çantaları doğa sporları, tatiller ve eğitim için sıklıkla tercih edilmektedir. Lifestyle sırt çantaları, e-ticaret şirketlerini kendi sektörlerinde başarılı kılıyor.

 

Spor Kıyafetler ve Spor Ekipmanları:

Pandemi sonrası spor kültürü değişti ve “evde spor” anlayışı yayılmaya başladı. Tüketiciler, evde hareketsiz yaşam tarzından kaçınmak için internetten spor malzemeleri sipariş ederek evde egzersiz yapmaya başladılar. Pandemi, spor malzemelerinin çevrimiçi satışlarında artışa yol açarken, spor malzemelerine olan talep artmaya devam ediyor. pandemisinin etkisi nedeniyle evde eğitim ve çoğunlukla ev ofisten çalışma modeline kalıcı geçiş nedeniyle spor giyim talebi artıyor. Spor giyim, internette en çok satan ürünler sıralamasında öncül durumda olmaya devam etmektedir.

 

Hamile Elbiseleri:

E-ticaret verilerine baktığımızda hamile giyim kategorisinin e-ticaret pazarında önemli bir yer tuttuğunu görüyoruz. İnsanlar hamile kıyafetleri ihtiyaçlarını e-ticaret sitelerinden karşılamaktadır. İnternetten satış yapmak için ürün ararken annelere hitap eden hamile elbiseleri, hamile kıyafetleri, ürün ve aksesuarları öneriyoruz. 

 

Bebek Hediyeleri Ve Kıyafetleri:

Bebekler çok hızlı büyüyen değerlilerimizdir. Bu nedenle ebeveynler tarafından satın alınan giysiler kısa süreliğine giyilir. Bebeklerin sürekli artan ihtiyaçları göz önüne alındığında, çevrimiçi bebek ürünleri satmaya başlamanız sağlıklı bir başlangıç olacaktır. Ailelere güvenli bir şirket olduğunuzu kanıtlarsanız, bir ebeveynin olmazsa olmaz şirketi olabilirsiniz. Bu arada pandemi nedeniyle yeni doğan bebeklere online olarak hoş geldin hediyeleri gönderiliyor. Online bebek hediyeleri bu günlerde en popüler ürünlerden biri haline geldi. İnternette en çok satan ürünler içerisinde bebek hediyeleri ve kıyafetleri kendine mutlaka yer bulmaktadır.

 

Bebek Bezi:

Ülkemizde her gün binlerce bebek doğuyor. Bebekler ve çocuklar temizlenene kadar elbette bebek bezleri her evin en yaygın eşyası olacaktır. Bebeğiniz büyüdükçe ve kullandığınız bebek bezinin boyutu günden güne değiştirmektedir. Bebekleriniz tuvalet alışkanlığı kazanıncaya kadar bezi kullanmalısınız. Türkiye’de, piyasada veya internette en çok satan ürünlerden biri olan bebek bezlerine talep her geçen gün artıyor. İnternette satışı kolay ürünleri aramak, çocuk bezi ve bebek ürünleri satışlarınızı internetten planlamanıza yardımcı olacaktır. Bu kadar sık kullanılan bir ürün İnternette en çok satan ürünler arasına girmesi gayet normaldir.

 

Ev Dekorasyon:

İnsanlar her zaman bir fark yaratmak isterler çünkü ev bizim her zaman bulunduğumuz yaşam alanımızdır. Bu talepten para kazanmak istiyorsanız hızlıca vazo, tablo, nevresim, koltuk minderi gibi ürünleri satmaya başlayabilir ve e-ticaret aktivitelerinizi ödüllendirebilirsiniz. Ev dekorasyonu özellikle pandeminin ilerlediği şu dönemlerde oldukça talep görmektedir.

 

Evcil Hayvan Ürünleri:

İnternette satılan bir diğer ürün tavsiyesi kategorisi de evcil hayvan ürünleridir. Kar maliyeti göz önüne alındığında, evcil hayvan mağazaları satın aldıkları ürünler için çok daha yüksek fiyatlar sunuyor. Bir işletmesini hiçbir ücret ödemeden uygun fiyata evcil hayvan ürünleri satmaya başlayabilir ve bu kişilerin artan ihtiyaçlarını karşılayan bir işletme haline gelerek gelirinizi artırabilirsiniz. Özellikle pandemi sonrasında evcil hayvan ürünleri en çok satan kategorilerden biri haline geldi.

 

Temizlik Ürünleri:

Maskeler başta olmak üzere dezenfektan ve kolonya gibi sıhhi malzemeler pandemi nedeniyle artık hayatımızda bir zorunluluk haline geldi. Bu, tüketicilerin tüketici temizlik ve hijyen ürünlerini çevrimiçi olarak teslim etmelerini sağlar. Çevrimiçi temizlik ürünü satışları her geçen gün artış göstermektedir.

 

Medikal Maske:

En çok satan tıbbi malzemelerden biri olan maske, özellikle Mart 2020’den bu yana Türkiye’de en çok satan ürünlerden biri olarak gösteriliyor. Korona virüs bulaşan hasta sayısındaki artış, insanların kendilerini hastalıktan koruma isteği ve maske takma ihtiyacı nedeniyle tıbbi maske satışları arttı. Ürün yelpazenizi genişletmek ve ürün satışlarınızı artırmak için tıbbi maskeler kullanabilirsiniz. Son dönemde internette en çok satan ürünler arasında yerini korumaktadır.

 

Temassız Ateş Ölçer:

En çok satan medikal ürünlerden biri olan bir diğer ürün grubu ise temassız termometredir. İnternette en çok satan ürünlerden biri olan bu ürünlerin satışları, korona virüs pandemisi sonrasında ivme kazanıyor. Temassız ateş ölçer bu pandemik süreç devam ederken her evde olması gereken bir alet olmaya başlamıştır. Ayrıca toptan tıbbi maske ve toptan temassız termometre temin edebilir ve bunları e-ticaret sitenizde satışa sunabilirsiniz.

 

Dezenfektan:

Bir pandemi için internetten en kolay ne satılır sorusunun cevabı hijyen ürünleridir. Diğer bir ürün grubu ise Mart 2020’den bu yana en çok satan ürünlerden biridir. Mart 2020’den bu yana çevrimiçi platformlarda dezenfektan satışları önemli ölçüde arttı. Hijyen ürünleri içerisinde yer alan dezenfektanları alıp satarak gelir elde edebilirsiniz.

Bir süre daha pandemi sürecinin devam edeceği ve de arkasından alışkanlıkların süreceğini varsayarsak dezenfektan kullanımı ve ticareti çok önemli olmaya devam edecektir.

 

Kitap, Müzik ,Film, Oyun:

Türkiye’nin en çok satan ürünlerinden biri olan bir diğer ürün ise kitap, film, müzik ve oyun kategorilerinde yer alıyor. Türkiye’de internetten alışveriş yapanların çoğu kitap, film, müzik, oyun gibi ortak kültürü destekleyen ürünleri alışveriş sepetlerine eklemeyi tercih ediyor. Bu ürünlere olan talebin her geçen gün arttığını görebilirsiniz. Online satış yaparken e-ticaret sitelerinize ve pazaryerlerinize kitap, müzik, oyun, film gibi ürünleri ekleyerek internet üzerinden satışlarınızı artırabilirsiniz.

 

Tesettür Giyim, Ayakkabı, Aksesuar:

İnternette satılan önerilen ürünler arasında kadın ve erkek giyim ürünleri her zaman konumunu koruyan bir kategori olarak listeleniyor. Burada moda trendlerini yakından takip etmek ve gerektiğinde güncellemek önemlidir. Tesettür giyim, e-ticaret hazır giyim sektöründe de önemli bir potansiyele sahiptir. Online giyim satış alanınızı daraltabilir ve hedeflenen satışlar ile gelirinizi artırabilirsiniz. Tesettür giyim ülkemizde gün geçtikçe ilgi görmekte ve Pazar hacmini arttırmaktadır. Bunun yanı sıra ayakkabı büyük bir sektör olarak ülkemizde yer almaktadır. Bilhassa spor ayakkabı konusunda çok büyük bir iş hacmi bulunmaktadır. Spor ayakkabı da iyi bir e-ticaret sistematiği oluşturulduğunda ciddi kazançlara ulaşabilirsiniz. 

 

Kişisel Bakım, Makyaj Ürünleri:

Kişisel bakımın günlük hayatımızda çok önemli olduğunu herkes bilir. İnsanlar her partiye, toplantıya ya da dışarı çıktıklarında iyi ve güzel görünmek isterler. Vücut bakım ve makyaj ürünleri, insanların bu ihtiyaçları karşılamak için kullandıkları en önemli ürün gruplarından biridir. Sonuç olarak, kişisel bakım ürünlerine olan talep her geçen gün artmaktadır. Türkiye’de internette en çok satan ürünlerden biri olan kişisel bakım ve makyaj ürünleri en çok satan ürünlerden biridir. Kadınlarımıza yönelik e-ticaretin önemini de bu noktada çok iyi algılamalıyız.

 Bu ürün grubunda alışveriş yapmayı tercih edenlerin sayısı, online alışveriş yapanların büyük çoğunluğunu oluşturmaktadır. İnternette satışı en kolay olan bu alandaki gereksinimleri karşılamak, e-ticaret sitenizi kozmetik, kişisel bakım ve kozmetik e-ticaret sitesi olarak tasarlamanıza ve gelirinizi artırmanıza yardımcı olabilir. İnternette en çok satan ürünler grubunda ilk sıraları hiçbir zaman bırakmamaktadır.

 

Çiçek ve Hediyelik Eşyalar:

Türkiye’de en çok satan ürünlerden biri çiçek ve hediyelik eşyalardır. Özel günlerin hiç bitmediğini varsayarsak önemini daha iyi algılayabiliriz.

İnternetten alışveriş yapanların %81’i tarafından tercih edilmeye devam etmektedir.

Her gün doğum günü kutlanan çok büyük bir kitle bulunmaktadır.

Evlilik yıldönümleri, toplantı randevuları, iş değişiklikleri gibi önemli günler düşünüldüğünde, sürekli satın alınan bir diğer ürün grubu çiçek ve hediyelik eşyalardır.

 Yukarıdaki kategorilerde alışveriş yapan kullanıcı sayısı her geçen gün arttığından, çiçek ve hediyelik eşya satma fikri gelirin artmasına ve artan talebin karşılanmasına yardımcı olur.

 

Yapı Market-Hırdavat:

İnşaat ve yapı malzeme pazarlarındaki ürünler de çeşitlidir ve çevrimiçi platformun büyük bir bölümünü işgal eder. Yapı market ve hırdavat çok çeşitli disiplinleri ve ürünleri kapsar. Bu kategorilerden bazılarına odaklanabilir veya genel bir satış sayfası olabilirsiniz.

Okuyunuz: İnstanram’dan Satılabilecek Ürünler

Ürün Satışı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye’de çok yoğun satılan ürünler hakkında bilgilendirmede bulunduk. Pekâlâ, bu ürünlerin satışı esnasında nelere dikkat etmek gerekir bunları incelememiz gerekirse;

 • E-ticaret ile ilgili dikkat edilmesi gereken ilk şeylerden biri sosyal medya reklamcılığıdır. Ayrıca sattığınız ürünleri sosyal medyada tanıtarak gelirinizi artırabilirsiniz.
 • Ürün açıklamaları ve fotoğrafları, müşterilerin bir ürünü satın alırken aradığı ilk şeydir. Güzel resimler ve ürün açıklamaları gelirinizi artıracaktır.
 • Online ürün satarken akılda tutulması gereken ilk şeylerden biri, ürünlerin envanter yönetimidir. Stokta olmayan ürünler için daha uzun teslimat süreleri, ürün satışlarını etkileyecektir.
 • E-ticaret işlemleri esnasında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de e-ticaret alt yapılarıdır.
 • E-ticaret alt yapınız reklam analizi, kampanya planlayabilme, SEO uyumluluğu, kargo takibi yapabilme gibi birçok alanda kolaylaştırıcı olmalıdır.
Scroll to Top