Rahmi Koç Başarı Öyküsü Nasıl Zengin Oldu

Rahmi Koç 1930 senesinde 9 Ekim’de dünyaya gelmiştir. Rahmi Koç un başarıları herkes tarafından bilinmektedir. Zengin, başarılı ve kararlı kimliğiyle anılmıştır. Koç Holding’i yöneten Vehbi Koç’tan yani babasından yönetimi devralan Rahmi Koç günümüzde ise yönetimi oğluna devretmiştir ve büyük bir dünya turuna çıkmıştır. Eğitim hayatında ise ilköğretimini Ankara’da yapmış, daha sonra İstanbul’da Robert Kolej’ine başlayarak orada eğitimini sürdürmüştür. Buradan mezun oluşunun ardından yüksek öğrenim görebilmek için Amerika’ya doğru yola çıkmıştır.

Askerliğini ise 1958 senesinde Harp Akademileri’nde İstanbul’da yapmıştır. Askerde yedek subay olarak görev almıştır. Rahmi Koç un başarıları buradan itibaren başlamıştır. Koç Şirketler Topluluğu’nda Rahmi Koş çalışmaya başlamıştır. Otokoç Şirketi ve Koç Ticaret’te görev almıştır. Rahmi Koç 1963 senesinde kurulmuş olan Koç Holding’in merkezinin taşınmasıyla Koç Holding AŞ’de Genel Koordinatörlük koltuğuna oturmuştur ve ardından İstanbul’a yerleşimini sağlamıştır.

Rahmi Koç Başarısın Sırrı

  1. Yedi kişiden oluşa bir İcra Komitesi’nin başkanlığını yapmıştır.
  2. 1975 senesinde İdare Meclisi Başkan Yardımcılığı’na soyunmuştur ve bunu üstüne Koç Holding İdare Komitesi Başkanlığı yapmıştır.
  3. 30 Mart 1984 senesinde Koç Holding’in yönetim koltuğuna oturmuştur ve layıkıyla görevlerini yerine getirmiştir.
  4. Milletlerarası Ticaret Odası tarafından ICC Başkanı seçilmiş olan Rahmi Koç 4 Nisan 2003 senesinde kendi koltuğunu oğluna Mustafa Koç’a devretmiştir.
  5. Alman hükümeti ise Grosses Vedienst Kreuz ödülünü Rahmi Koç’a takdim etmiştir.
  6. Ayrıca İtalyan Cumhuriyeti Yüksek Liyakat Nişanı’na yakışır bir iş adamı olarak görülmüştür.
  7. Devlet Üstün Hizmet Madalyası ile de şereflendirilerek Rahmi Koç’un başarıları çok konuşulmuştur.
  8. Birçok kuruluşa üye olmuştur aktif bir iş hayatına sahiptir. Yerinde saymamıştır. Hayatı boyunca çalışmıştır. Başarılarına başarı katmıştır.

Bu başarılarının ardında koltuğunu devrettikten sonra dünya tutuna çıkmıştır. Denize açılan Rahmi Koç’un 2 yıllı bir dünya turu deneyimi olmuştur. Bu tur 657 gün sürmüştür. 5 kıta gezmiştir. Herkes tarafından ve çevresi tarafından denize ola tutkunluğuyla bilinir ve büyük başarılarının acısını da yine denizde çıkarmıştır. Yoğun iş hayatıyla geçmiş yıllarını tatilini dünya tutu ile ödüllendirmiştir.

Ferit Şahenk Kimdir Başarısının Sırrı

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir