Erman Ilıcak Kimdir Nasıl Zengin Olmuştur

Malatya’da 1967 yılında dünyaya gelen Erman Ilıcak’ın babası avukattır ve annesi ev hanımıdır. Babasının mesleği sebebiyle Ankara’ya gelmişlerdir. İlköğretim ve Lise hayatını Ankara’da bir kolejde tamamlamıştır. Başarılı öğrenci oluşuyla ODTÜ Üniversitesi’ni kazanmıştı. İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. İşletme üzerine de lisansüstü eğitim almıştır. Doktorasını ise Paris’te yapmıştır. Erman Ilıcak başarıları ailesi tarafından çok takdir edilmiş ve desteklenmiştir.

ODTÜ eğitimi sırasında Şarık Tara ile tanışmıştır. Şarık Tara Erman Ilıcak’ın hayatının değişiminde büyük rol oynamıştır. 90’lı yıllarda Erman Ilıcak Irak’ta bulunan şantiyelere gitmek isterken orada savaş çıkmasının üstüne şirket onu Irak’a değil Libya’ya göndermiştir. Libya’da 1,5 sene çalışmıştır. Daha sonra şirket kendisini Belarus’a göndermiştir. Burası kendisine büyük tecrübe katmıştır. Rusya pazarını bu sayede öğrenmiştir. Ve burada 30 bin dolar kadar sermaye biriktirebilmiştir. Sonunda Ocak ayı 1994’te Rönesans isimli şirketini kurmuştur. Erman Ilıcak’ın başarıları bu noktadan itibaren sürmüştür.

Erman Ilıcak Başarısı

  1. Çıtayı ilk başlarda düşük tutmuş Şirketini ufak tefek tamirat işleriyle meşgul etmiştir. Yavaş yavaş büyümeyi hedeflemiştir.
  2. En büyük işini 1996 yılında almıştır.
  3. 10 milyon dolarlık girmiş olduğu ihaleyle girdiği işi alan Erman Ilıcak daha sonra teker teker birçok işi de almıştır.
  4. Mega alışveriş merkezlerini de şirketine dahil etmeyi başarmış bir iş adamıdır Erman Ilıcak. Şirketini 12. yy sonunda en büyük şirketlerin arasına sokmayı başarmıştır.
  5. Ankara’nın kralı olarak tabir edilse de pek kimseler tarafından tanınmamaktadır. Çok göz önünde bir hayatı yoktur. Bu sebeple daha çok başarı elde etmiştir gözlerden ırak yaşantısıyla.
  6. 18 yılda ise 2 milyar dolarlık servete sahip olmuştur. En zengin 100 Türk listesinde yer almıştır. 11. Sıraya sahip olmuştur.
  7. Erman Ilıcak’ın başarıları özünü hiçbir zaman unutmamış bir insan olmasından gelmektedir. Kendi arabasını kullanmayı seven bir adamdır ve arabada müzik dinlemek en sevdiği şeylerden biridir. Hayatındaki en büyük lüksü kendi başına kalarak yaptığı şeyler olarak yorumlamıştır. Basit bir arabada müzik dinlemek onun için bir lüks sayılmaktadır. Kendine ayırabildiği zamanlar onun için çok kıymetlidir.

Şarık Tara Kimdir Nasıl Zengin Olmuştur

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir