Dünyanın Kaderini Belirleyen 9 Zengin Aile

İnsanların çoğu dünyanın var olan devletler tarafından veya gelişmiş ülkeler tarafından yönetildiğine ınanır.Aslında yakından incelediğimiz zaman gerçeğin bu olmadığı açıkça ortaya çıkmaktadır.Kökenleri 500-600 yıla dayanan nesilden nesile kök salmış olan bu aileler zenginlikleriyle ülkelerin ve dolaylı olarak dünyanın kaderine yön vermektedirler.Tabi yön verme işlemleri aile üyeleri ile sınırlı kalmayıp kurdukları vakıflarla, üniversitelerle yetiştirdikleri gençleri kendi oluşumlarının piyonları yapmaktadırlar.Peki dünyanın kaderini belirleyen 9 zengin aile kim?

1-Rotchild Ailesi

Kökeni 1744 yılına dayanan Mayer Rotchild liderliğinde oluşturulmuş alman, yahudi kökenli bir ailedir.Mayer antikacılık ve tefecilikle zenginliğe giden yola adımını atmıştır ve avrupa, amerika başta olmak üzere günümüze kadar ailesi yayılmıştır.Şuan bankacılık, finans ve sigorta üzerine faliyetlerini sürdürmektedirler.Şuan var olan servetleri 3-4 trilyon civarı olduğu tahmin edilmektedir.

2-Rockenfeller Ailesi

1900 lü yılların ilk zamanlarından itibaren Amerika’nın yarısından fazlasına sahip olmuş ülkedir.Servetlerine ilk aşamada petrol sayesinde ulaşmışlardır.Birkaç hile ile piyasada tekel konumuna gelmişlerdir.Rivayete göre Amerikan ekonomik buhranı rockenfeller ailesi tarafından planlanmıştır.Şuan ise bankacılık, petrol ve silah sektöründe faliyet göstermektedir.Burs verdikleri öğrenciler ise ülkelerin önemli mekanizmalarında yer almaktadır.

3-Rupert Ailesi

Sigara sektöründen servetlerini kazanmış olan rupert ailesi, afrikayı resmen sömürmüş desek yeridir.Sigara, şarap ve brendi şirketlerinin hisselerinin % 90’ına sahip olan rupert ailesi piyasada tekel durumundadır.Ellerinde bulundurdukları nakit ise ülke ekonomisine tek başına yön verecek kadar güçlüdür.

4-Mcmahon ailesi

Eğlence sektöründe tekelleşmiş bir ailedir.İnsanlara sporu, güreşi sevdirmişlerdir ve bu yaptıkları işlerden büyük servet elde etmişlerdir.Şuan aileyi abd senatosunda temsil eden kişiler bulunmaktadır.

5-Cox Ailesi

Aile medya ve otomotiv üzerine büyük bir imparatorluk kurmuşlardır.Aslında bakarsanız en etkili silah olan medyanın patronlarıdır.İstedikleri zaman bir günde insanı rezil de edebilir, vezir de edebilirler.O yüzden Abd’li siyasetçiler Cox ailesinden korkar desek yeridir.

6-Mars Ailesi

 

Güncel servetleri 98 milyar dolar civarı olan mars ailesi en tatlı zenginlerdendir.Servetlerini çikolata ve şekerlemeden elde etmişlerdir.Sadece Amerika da değil tüm dünyada faliyetleri bulunmaktadır.Tabi o kadar serveti olan aile rahat durur mu durmaz.Siyasette de etkin bir çevresi vardır.

7-Walton Ailesi

Dünyanın en büyük parekende zincirlerinden wal-mart’ın sahipleridir.Sam Walton tarafından kurulan büyük imparatorluğun her bir üyesinin serveti 15 milyar dolardır.Resmi rakamlara göre dünyanın en zengin ailesi gözükmektedir.Tabi resmi rakamlar.

8-Koch Ailesi

2 kardeş tarafından yönetilen koch industries bir aile şirketidir.Eğitim şirketi olarak bilinmelerine rağmen aslında ne iş yaptıklarını pek bilen yoktur.Aslında dünya yönetimine en çok burnunu sokan ve pis işleri sahip olan aile şirketidir.

9-Morgan Ailesi

Rockenfeller ve rotchild ailesinin ortaklarındandır.Silah ticareti, finans ve petrol alanlarında faliyet göstermişlerdir.Aynı zamanda Yale Üniversitesi kurarak, orada yetiştirdiği öğrencileri belirli ülkelerin yönetmine yerleştirmişlerdir.Kökeni 300 yıla dayanmaktadır.

Anasayfa’ya dönmek için tıklayınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir