Ahmet Nazif Zorlu Kimdir Nasıl Zengin Oldu

İlkokuldan sonra liseye gitmemiş okulu bırakmıştır. Evde bulunan bir dokuma tezgahında dokuma yaparken babasının da dükkanında çalışmıştır. Ancak hayatının değişimi Karadeniz pazarına çıkan amcasının eve yüklü bir sipariş ile birlikte dönmesiyle gerçekleşmiştir. 15 yaşında ise amcasıyla beraber bir iş gezisine çıkmıştır. Bu iş gezisinin son durağı Trabzon olmuştur. 1960 senesinde ise Trabzon’a yerleşmişlerdir. Burada ilk mağazasını açan Ahmet Nazif Zorlu, başarıları peş peşe gelmiştir. Bu mağazada ailesinin ürettiği çarşafları satmıştır. 1965 senesinde askerliğe çağrılmış ve gitmiştir. Askerlik dönüşünde ise 3 yıl boyunca Trabzon’da çalışmaya devam etmiştir. Hayallerinin hep peşinde koşan bir adam olmuştur.

Hayallerinin ardından giderek İstanbul’a gelmiştir ve burada küçük bir dükkan açmıştır. 1971 senesinde ise Taç marka nevresimlerini satmaya başlamıştır. Sonunda hayalinin peşinden gitmesiyle ilk fabrikasını kurmuştur. Almanya’dan temin ettiği makineler ile tül perdelerin imalatına imzasını atmıştır. Ahmet Nazif Zorlu’nun başarıları bitmek bilmedi ve hep yenilerini eklemeye devam etti. Bursa Fabrika ve ev tekstili ürünleriyle birlikte büyük bir ihracata da başlamıştır.

Ahmet Nazif Zorlu Başarıları

  1. Çorlu’da bulunan fabrikasında tül üretimi yaparak ‘’Tül perde devi’’ olarak anıldı. Ünlü Fransa firması olan Concord’u da bünyesine aldı.
  2. 1990 senesinde sıkıntı yaşamaya başlayan Vestel’i satın aldı ve elektronik camiasına adımını atmaya başladı.
  3. Güney Afrika ve ABD’de birçok yatırımlar yaptı. Forbes Dergisi’nin 620. Sırasında yer aldı.
  4. Ahmet Nazif Zorlu, kendisine bir ada aldı ve artık adı ada sahiplerinin yanında geçmeye başladı.
  5. Zeytin Adasını 15 milyon 250 bin TL’ye satın almayı başarmıştır.
  6. Bu denli Ahmet Nazif Zorlu’nun başarıları çok takdir görmüş ve görmeye devam etmiştir. Birçok kişi tarafından ayağı kaydırılmaya çalışılsa da başarılarının hep devamı gelmiştir.
  7. 1997 senesinde ise bankacılık lisansına sahip olmuş olan Zorlu Holding DenizBank’ı satın almıştır. Daha sonra burayı Rusya’ya satmıştır.
  8. Aile yaşamı ise son derece huzurludur ve Zülal Hanım ile güzel bir evliliğe sahiptir. 3 çocuğa sahip olan Ahmet Nazif Zorlu’nun 12 Nisan 2009 senesinde oğlunun düğününde Recep Tayyip Erdoğan nikah şahitliğinde bulunmuştur.

Erman Ilıcak Kimdir Nasıl Zengin Olmuştur

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir